Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Praca dla nauczycielki za granicą

Niestety przez to co się teraz dzieje w kraju straciłam pracę w szkole. Obecnie intensywnie poszukuję pracy w swoim zawodzie, ale nigdzie nie mogę nic znaleźć. Uczyłam matematyki w podstawówce i gimnazjum, ale jestem młodym nauczycielem i poleciałam w pierwszej kolejności. Na prawdę jednak kocham uczyć i nie wyobrażam sobie teraz, że mogłabym pracować w biurze czy gdzie indziej. Dlatego pomyślałam o pracy nauczycielki za granicą. Znam tylko angielski. Dosyć dobrze, ale nie wiem czy to nie za mało. Tak na poziomie B1/B2, dogadać się raczej dogaduję. Jak znaleźć pracę jako nauczyciel gdzieś za granicą ? Kraj mi w sumie obojętny.

Aneta,29 lat
Marcin Gazda
image description

Ekspert:

Liczba porad: 3

Ogolna ocena porad:

image description

Szkoły poszukują kandydatów przede wszystkim na rynku lokalnym.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Aneto,
agencje pośrednictwa pracy bardzo rzadko zajmują się rekrutacją na stanowiska w edukacji. Szkoły, zarówno państwowe, jak i prywatne, poszukują kandydatów przede wszystkim na rynku lokalnym. Choć warto wspomnieć, że w przeszłości jedna z firm prowadziła nabór nauczycieli wychowania przedszkolnego do Norwegii. W tym przypadku wiek i doświadczenie zawodowe były na dalszym planie. Osoby zainteresowane zatrudnieniem (umowy na czas nieokreślony) brały m.in. udział w kursie języka norweskiego. Zajęcia odbywały się jeszcze przed wyjazdem z kraju. Z kolei na stronie internetowej innej agencji, cały czas dostępne są informacje o rekrutacji lektorów języka angielskiego do Chin. Znacznie szerszy wachlarz propozycji znajdziesz w zagranicznych serwisach ogłoszeniowych. Z pewnością warto odwiedzać witryny internetowe związane z edukacją i oświatą w danym mieście/regionie. Podobnie jak strony poszczególnych szkół, a w szczególności zakładki typu „Praca” czy „Kariera”. Zdarza się, że dane stanowiska są do obsadzenia od zaraz. Procedury związane z zatrudnianiem nauczycieli różnią się w poszczególnych krajach. Z niezbędnymi formalnościami – nawet jeśli dotyczą pracy w UE – nie poradzisz sobie w ciągu kilku dni. Nie można ich przyspieszyć, a bez odpowiednich „papierów” nie zaczniesz legalnie zarabiać. Na obczyźnie działają również szkoły, które zostały utworzone z myślą o uczniach wywodzących się z Polonii. Jeśli chcesz poznać warunki rekrutacji pracowników, to odwiedź stronę Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (dawniej Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą). Tam też pojawiają się informacje o wakatach. Obecnie widnieje tam wzmianka o naborze polonistów i nauczycieli nauczania początkowego do pracy dydaktycznej na Wschodzie.

Pozdrawiam
Marcin
 

Nasze komentarze

lancio ~ 2014-10-10 15:06:29

Witam taki pewien o koles co podrywal pewna dziewczyne,powiedzial to lec na szpaka to wlasnie ja..a ona powiedziala tak lece na szpaka. ona czasami sie do mnie usmiechala,wg Ciebie cos do mnie ma.... czy to nic takiego ?

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy