Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Praca dla fryzjera w Londynie

Szukam od jakiegoś czasu informacji o pracy w Londynie. Słyszałam, że zarobki są tam na prawdę dobre. Niestety znam tylko podstawowo angielski. Za to mam doświadczenie w pracy we fryzjerstwie już 7 lat i liczne certyfikaty z różnych kursów fryzjerstwa. Jakie warunki i formalności muszę spełnić, żeby zaczepić się jako fryzjerka w UK ?

Agata, 26 lat
Marcin Gazda
image description

Ekspert:

Liczba porad: 3

Ogolna ocena porad:

image description

Język angielski jest ważny w pracy w UK

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Agato,

wynagrodzenia w Londynie są zwykle atrakcyjniejsze niż w pozostałych regionach Wielkiej Brytanii. Dotyczy to nie tylko fryzjerstwa, lecz również innych branż. W przypadku niektórych stanowisk różnice w stawkach godzinowych mogą wynosić nawet kilka funtów. Jednak trzeba pamiętać, że w stolicy UK wyższe są też koszty utrzymania. Wiele osób poszukuje więc pracy w mniejszych miastach lub na prowincji, aby ograniczyć wydatki.

Certyfikaty i doświadczenie zawodowe są z pewnością pożądane przez tamtejszych pracodawców. Niestety angielski w stopniu podstawowym nie gwarantuje znalezienia wielu ofert zatrudnienia na Wyspach. Wprawdzie niektórzy pracodawcy nie oczekują znajomości języka od kandydatów, ale to sporadyczne przypadki i dotyczą raczej stanowisk w polskich salonach. Niewielki zasób słów w obcym języku utrudnia również negocjację wysokości wynagrodzenia.

Inwestując w naukę języka, zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy. W ogłoszeniach najczęściej pojawia się wymóg co najmniej komunikatywnej znajomości angielskiego. Odpowiednio wyższe wymagania dotyczą osób starających się o wolne stanowiska w renomowanych sieciach fryzjerskich.

Do polskich agencji pośrednictwa pracy i urzędów pracy rzadko docierają oferty adresowane do fryzjerek/fryzjerów. Zdecydowanie więcej propozycji znajdziesz przeglądając np. brytyjskie serwisy ogłoszeniowe. Pamiętaj, że część ogłoszeniodawców oczekuje założenia własnej działalności gospodarczej.

Pozdrawiam
Marcin

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy