Regulamin

image description

Regulamin serwisu Netporady

Każda społeczność ma swoje pisane lub niepisane zasady, które pomagają w jej lepszej organizacji i wpływają na komfort psychiczny jej członków, którzy dzięki nim znają swoje prawa, przywileje, ale także pewne warunki funkcjonowania danej grupy.

Netporady - także mają swój REGULAMIN do którego przeczytania i przestrzegania bardzo gorąco Cię zachęcamy.

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z serwisu internetowego Netporady.pl zwanego dalej Serwisem, prowadzonego przez spółkę „NETKOBIETY” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie (adres siedziby i adres do korespondencji: ul. Złota 61/100; 00-819 Warszawa); wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000382492; sąd rejestrowy, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki: Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS; NIP: 5272646807; REGON: 142783495; adres poczty elektronicznej: redakcja@netkobiety.pl.

  Użyte w niniejszym regulaminie określenia oznaczają:

Administrator - osoba prowadząca i zarządzająca serwisem netporady.pl i netkobiety.pl

Moderator - osoba strzegąca porządku w wyznaczonym dziale lub działach forum lub serwisu. Moderator posiada uprawnienia modyfikacji zawartości powierzonego działu Forum, usuwania treści  reklamowych oraz niezwiązanych z tematyką serwisu bądź sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami.

Użytkownik - osoba, która  zarejestrowała się w serwisie pod wymyśloną przez siebie nazwą/nickiem i mająca prawo do przeglądania zawartych na Forum treści oraz zakładania nowych komentarzy.

Serwis – całość rozwiązań programistyczno-graficzno-kontentowych dostępna pod adresem www.netporady.plw skład serwisu wchodzi serwis, artykuły (w różnej formie), porady ekspertów, różne produkty oraz wątki,  posty i komentarze użytkowników.

Część pod artykułami poradami– wydzielona część w serwisie umożliwiająca dyskusje i wymianę myśli na różne, okręślone w działach i tematach tematy.

Dział – wydzielona część serwisu dotycząca konkretngeo zagadnienia / tematu.

Wątek - dyskusja na określony, sprecyzowany temat.

Komentarz - wiadomość napisana przez użytkownika w serwisie.

Nick - proces identyfikacji użytkownika serwisu przez system informatyczny na podstawie nicku/nazwy użytkownika

Rejestrując się w serwisie lub pisząc do naszych Ekspertów - uzupełnij swój Profil ( To pomoże innym dowiedzieć się czegoś o Tobie. Powinno pomóc także przy udzielaniu porad na Twoje pytania - bowiem, sama przyznasz, że rzeczą dość istotną jest wiek osoby, której chcemy pomóc i której odpowiadamy. Innej odpowiedzi - na to samo czy podobne pytanie - udzielimy 18 latce, innej kobiecie 30+, a jeszcze innej 40+ czy więcej ) Serwis przeznaczony jest dla Użytkowników pełnoletnich.

1. Każdorazowo przed złożeniem zapytania do Ekspertów sprawdź w wyszukiwarce, czy taki temat już istnieje - może się okazać, że odpowiedź na Twoje pytanie już figuruje w serwisie i na interesujący temat toczy się już dyskusja do której możesz dołączyć.

2. Zanim założysz temat, wybierz właściwy dział. Spróbuj sformułować swój temat tak, aby Twój problem był jak najszerzej opsiany - dzięki temu otrzymasz bardziej szczegółową odpowiedz naszych Ekspertów a także, by zainteresował jak najszersze grono użytkowników. Im więcej osób weźmie udział w dyskusji, tym będzie ona ciekawsza i dostarczy Ci więcej wartościowych informacji. Temat Twojego pytania jest bardzo ważny i kluczowy - pamiętaj o tym !

3. Zakładanym tematom nadawaj tytuły adekwatne do ich treści.

4. W pytaniu do Ekspertów staraj się poruszać tylko i wyłącznie JEDNO, konkretnie interesujące Cię zagadnienie lub tylko jeden, konkretny problem. Ułatwi to odpowiedź i późniejsze jej wyszukanie dla innych. Wyjątkiem są wątki dotyczące problemów w związku. W tym przypadku obowiązuje zasada: 1 związek=1 pytanie, gdyż łatwiej udzielić odpowiedzi mając więcej danych i szerszy pogląd na daną kwestię.

5. Nie zgłąszaj kilku pytań na ten sam, identyczny temat.

6. Staraj się nie zbaczać z tematu, które ma dane pytanie !

7. Miejsce na pogawędki użytkowników na każdy temat znajduje się na Forum netkobiety.pl.

8. Każda użytkowniczka powinna posiadać tylko jeden, wybrany nick

9. Korzystając z serwisu zobowiązujesz się do podejmowania tylko i wyłącznie działań zgodnych z obowiązującym prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami oraz wystrzegania się w swoich komentarzach używania określeń wulgarnych, ubliżających innym użytkownikom. Użytkownik zobowiązuje się również do powstrzymania się od jakichkolwiek działań, które naruszałby prywatność innych użytkowników, przede wszystkim polegającym na zbieraniu, przetwarzaniu i rozpowszechnianiu informacji o innych użytkownikach.

10. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. W pytaniach do Ekspertów i komentarzach zachowuj zasady polskiej pisowni, interpunkcji i ortografii. Komentarze w serwisie piszemy kolorem czarnym.

11. Nie zamieszczaj w serwisie linków do innych forów, stron internetowych, linków do zdjęć, reklam lub filmów pornograficznych. Nazwa Twojego profilu/nicka nie może mieć formy linku do strony internetowej, nie może być nazwą własną produktu lub firmy. Stopka nie może zawierać aktywnych linków prowadzących na inne strony internetowe, chyba, że są to prywatne, niekomercyjne strony użytkowników (w żaden sposób nie obrażające użytkowników tego serwisu)

12. Nie pisz swoich komentarzy jeden pod drugim - jeśli chcesz coś dopisać edytuj swój komentarz. Staraj się nie nabijać "licznika postów" lecąc od góry do dołu serwisu i dopisując w kolejnych tematach po jednozdaniowym poście. Jeśli na jakieś pytanie lub temat nie znasz odpowiedzi lub nie wiesz co napisać to nic nie pisz. Jak to powiadają - milczenie bywa czasem złotem... Na pewno jest mnóstwo innych dyskusji w serwisie w których będziesz mieć coś do powiedzenia. Komentarze typu "Ja nie wiem, ale na pewno ktoś odpowie" - także są traktowane jako "pompowanie" swoich komentarzy. Tak samo jak posty typu "Zgadzam się", lub cytujące zawartość poprzedniej wypowiedzi z dopiskiem np. "Super", "Zgadzam się" itd. lub emotikonką. Nie kopiuj swoich komentarzy i nie przeklejaj ich w inne miejsca.Takie działania tylko zaciemniają temat, nie wnoszą niczego sensownego do dyskusji i będą sukcesywnie wychwytywane i usuwane przez Moderatorów. Komentarze mające charakter reklamy - także są usuwane.

13. Aby zachować dotychczasowy bardzo dobry poziom serwisu - stawiamy na merytoryczne, sensowne i pomagające innym użytkowniczkom wypowiedzi i komentarze. Autor/Autorka komentarzt jednozdaniowych, nie rozwijających i niczego sensownego nie wnoszących do dyskusji lub uznanych przez Moderatorów oraz innych użytkowników za prowokację otrzyma ostrzeżenie, które przy braku reakcji może ostatecznie zakończyć się banem.

14. Administrator i Moderatorzy mogą zamykać edytować i usuwać komentarze (jeżeli naruszają regulamin tego serwisu, zasady dobrego wychowania i netykiety, przepisy prawa obowiązującego na terytorium RP lub mają charakter działań konkurencyjnych) W przypadku rażącego naruszenia Regulaminu użytkownik, może zostać zbanowany bez wcześniejszego ostrzeżenia.

15. Treści porad Expertów mają charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, aby były one na jak najwyższym poziomie merytorycznym, właściciele serwisu ani osoby współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji publikowanych porad.

16. Wszelkie komentarze, opinie, publiczne wypowiedzi, pytania i porady w serwisie, stają się własnością i integralną częścią serwisu z chwilą ich publikacji w serwisie.

17. Każda użytkowniczka łamiąca zasady tego Regulaminu ma prawo do dwóch ostrzeżeń z zaznaczeniem punktu Regulaminu, który złamała. Ostrzeżenia użytkowniczka otrzymuje mailowo.

18. Serwis jest dedykowane kobietom. Mężczyźni są jedynie gośćmi naszego portalu i liczymy na to, że dostosują się do zasad i kultury tutaj panującej. Komentarze Panów powinny być szczególnie merytoryczne: Komentarze zawierające wulgaryzmy; zaniżające poziom forum nieznajomością zasad ortografii; pkomentarze zbyt krótkie - aby naświetlić właściwie temat lub mało konkretne - w których panuje chaos i nie wiadomo o co chodzi będą systematycznie usuwane bez ostrzeżenia, a jeżeli jest to działanie nagminne - osoba tak postępująca kwalifikuje się do zbanowania.

19. Serwis nie jest portalem randkowym, więc komentarze mające charakter "Poznam Panią..." będą usuwane przez Redakcję.

20. W przypadku świadomego i wielokrotnego naruszenia któregokolwiek z punktów Regulaminu przez użytkownika serwisu i braku reakcji oraz poprawy na ostrzeżenia Moderatorów i Admina - użytkownik zostanie zbanowany. W wyjątkowych sytuacjach Redakcja ma prawo podjąć decyzję o zbanowaniu użytkownika bez ostrzeżenia.

21. Każda ewentualna prośba o przywrócenie z powrotem niepokornego dotąd użytkownika do serwisu rozpatrywana jest indywidualnie i zależy od popełnionego "wykroczenia". W razie zbanowania skontaktuj się w celu wyjaśnienia sytuacji i ewentualną reaktywację z Moderatorem, którego nick i e-mail zostanie wyświetlony. Samowolne powroty będą banowane.

22. Użytkownicy zobowiązani są do rozwiązywania spraw i konfliktów prywatnych poza serwisem publicznym.

23. Nadsyłanie pytań do Ekspertów w serwisie Netporady.pl jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na otrzymywanie wiadomości dotyczących funkcjonowania serwisu Netporady.pl w tym także informacji marketingowych i reklamowych związanych z akcjami i wydarzeniami mającymi miejsce w serwisie Netporady.pl.

24. Brak akceptacji postanowień Regulaminu wiąże się niemożliwością korzystania z serwisu netporady.pl.