Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Jak znaleźć sobie staż za granicą?

Studiuję ekonomię. Jestem teraz na 3 roku i kończę robić licencjat. Chciałabym wyjechać gdzieś na pół roku a nawet rok za granicę do jakiejś firmy na staż. Najlepiej do jakiejś pracy biurowej, ale niekoniecznie. Po prostu nie mam żadnego doświadczenia w cv w Polsce ciężko znaleźć coś fajnego, a jeśli już to wszędzie chcą stażystów za darmo więc może to jest jakaś dla mnie alternatywa ? Tylko jak zabrać się takiego szukania stażu i czy mam gdzieś jakieś szanse z komunikatywnym tylko angielskim?

Daria z Wrocławia
Agniszka Bałazy
image description

Ekspert:

Liczba porad: 3

Ogolna ocena porad:

image description

Jednym z rozwiązań jest AISEC

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Witaj Dario,

jednym ze sposobów ubiegania się o staż lub płatną praktykę za granicą jest przystąpienie do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, posiadającej lokalne odziały w Polsce. Proces rekrutacji nowych członków obejmuje złożenie aplikacji w języku angielskim, rozmowę z przedstawicielem AIESEC, a także testy językowe. Osoby przyjęte do AIESEC mają wgląd do bazy praktyk/staży realizowanych w małych i średnich przedsiębiorstwach albo w zagranicznych korporacjach. Dzięki temu mogą rozwijać umiejętności m.in. z zakresu marketingu, administracji biurowej, finansów, HR, programowania, badań rynku lub współpracy międzynarodowej. Oferta skierowana jest do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych do 30. roku życia. Praktyki trwają od szesnastu tygodni do osiemnastu miesięcy, a uczestnikowi przysługuje wynagrodzenie nie niższe niż minimalne wynagrodzenie brutto danego kraju. Zarobione pieniądze częściowo należy przeznaczyć na opłacenie kosztów wyżywienia i zakwaterowania. O możliwość odbycia stażu/praktyki warto także zapytać w Dziale Współpracy Międzynarodowej na twojej uczelni, u Koordynatorów Uczelnianych Programów (Erasmus, Leonardo Da Vinci) oraz w Biurach Karier. Trzeba na bieżąco śledzić strony internetowe znanych firm, gdzie bardzo często pojawiają się oferty stażowe w ich filiach w różnych krajach.

 

Nasze komentarze

Gość ~ 2012-09-13 13:52:01

Ja szukalam sama pracy jako operka. Mialam ciocie w Berlinie wiec sie u niej zatrzymalam i szukalam pracy w ogloszeniach lokalnych gazet. Nie bylo problemu, juz po 5 dniach mialam prace.

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy