Kiedy pracujesz razem z mężem

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Wspólna praca z małżonkiem może mieć pozytywne, ale także negatywne konsekwencje dla naszego związku. Udana współpraca dobrze wpłynie na nasz związek, scementuje go. Jednak konflikty w pracy zawsze w bardziej lub mniej zakamuflowany sposób przeniosą się na grunt domowy i mogą doprowadzić nawet do rozpadu małżeństwa.

Co więc robić, by nasza współpraca z małżonkiem przynosiła zadowolenie i korzyści ? Oto kilka porad, które mogą usprawnić wspólne relacje na miejscu pracy.

  • Oddziel sprawy domowe od spraw zawodowych

Praca i sprawy domowe, to dwa odległe bieguny. Nie należy zachowywać się nerwowo w pracy jeśli rano mąż zapomniał umyć kubka i tak samo, nie należy odgrywać się na domownikach, kiedy w pracy mąż wyraził się negatywnie na temat naszego projektu. Są to bowiem różne światy, którym nie można pozwolić, by niszczyły się nawzajem.

  • Szanuj swojego partnera

Oddzielenie spraw zawodowych i prywatnych jest łatwiejsze, kiedy wykazujemy szacunek dla naszego partnera.  Nawet kiedy jesteśmy poirytowane nie należy zapominać o magii słowa: dziękuję, proszę czy przepraszam. Odnosi się to zarówno do naszego partnera jak i do współpracowników w pracy.

  • Naucz się zachowywać swoją niezależność

Zdarzają się przypadki, kiedy pary blisko ze sobą współpracujące tracą niezależność i swoją oryginalność. Jeśli jest się razem w domu i w pracy, możemy bardzo szybko poczuć się sobą znudzeni. Dlatego powinniśmy przynajmniej na kilka chwil po pracy  wyznaczyć swoją własną przestrzeń: umów się na zakupy z koleżanką, idź sama na siłownię lub do kosmetyczki. Przerwy w przebywaniu razem są na prawdę bardzo potrzebne.

  • Zorganizuj sobie własną przestrzeń do pracy

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zachować swoją niezależność, jest zorganizowanie sobie oddzielnego miejsca do pracy. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wspólna praca w domu. Dobrze jest mieć swoje biurko, a najlepiej oddzielne pomieszczenie, które można zagospodarować według własnych upodobań. Zamiast wchodzić sobie w słowo, można zachować spokój i kontaktować się jak w zwykłym biurze - drogą mailową. Jeśli prowadzicie firmę z domu, pamiętajcie, że należy z niego wyjść od czasu do czasu. Chociażby po to, aby odświeżyć umysł i spotkać się z innymi ludźmi.

  • Wybierz inny obszar zawodowej aktywności niż twój partner

Jeśli współpracujesz zbyt blisko ze swoim partnerem, prawdopodobnie konflikty będą nieuniknione. Dlatego, jeśli to możliwe należy podzielić się obowiązkami, tak by nie wchodzić sobie w drogę. Jeśli twój partner jest odpowiedzialny za sprawy finansowe, ty skoncentruj się na marketingu. Wtedy znacznie prościej będzie skupić się na danym obszarze i nikt nie będzie sobie wchodził w drogę.

  • Małżeństwo powinno być najważniejsze

Należy zapamiętać najważniejszą rzecz mianowicie, nawet wtedy, kiedy mamy kłopoty w pracy nasze małżeństwo powinno być dla nas najważniejsze i należy chronić je przed konsekwencjami nieudanej współpracy zawodowej. Nie należy stawiać na pierwszym miejscu kariery, gdy związek z ukochaną osobą na tym cierpi. Należy wyznaczyć granice i konsekwentnie się ich trzymać. A jeśli się to nie udaje - może któreś z was powinno pomyśleć o zmianie miejsca pracy ?
 

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy