Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Jaka praca dla humanisty ?

Witajcie. W tym roku skończyłam studia i nie umiem odnaleźć się na rynku pracy niestety. Nie bardzo wiem co można robić po politologii. Skończyłam studia z myślą, żeby pracować gdzieś jako asystentka u jakiegoś polityka, lub coś takiego, ale okazało się, że na taką pracę jest 1000 chętnych. Generalnie jestem załamana. Studia były fajne, bardzo mi się podobały, ale nie mam po nich pracy. Nie wiem co robić. Znam dobrze angielski i francuski. Umiem też biegle posługiwać się Ms Office.

Łucja, 24 lata
Aleksandra Niedziałkowska
image description

Ekspert:

Liczba porad: 2

Ogolna ocena porad:

image description

Po politologii można szukać pracy m.in w instytucjach samorządowych.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Po politologii można szukać pracy w instytucjach samorządowych oraz uniwersytetach i szkołach wyższych. Największe szanse zatrudnienie po tym kierunku studiów są w Warszawie. W stolicy jest najwięcej instytucji administracji państwowej oraz instytutów naukowych i kierownictw partii politycznych.

Skoro jest Pani tegoroczną absolwentką warto pomyśleć o stażu jako formie zdobycia doświadczenia zawodowego jak i też możliwości konfrontacji i sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy ze studiów w praktyce. To bardzo ceniona na rynku pracy forma pierwszej aktywności zawodowej absolwentów, co prawda nisko wygradzana jednakże zwiększająca szansę na stałe zatrudnienie. Ważna też jest Pani własna aktywność w poszukiwaniu pracy, istotne są takie cechy jak ambitność, otwartość na kontakty z innymi co ma ogromne przełożenie na możliwości rozwoju w tym zawodzie. Polecam także udział w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy organizowanych m.in. przez Powiatowe Urzędy Pracy. Ważne aby szukała Pani pracy w sposób aktywny, planowała każde działanie, bardzo ważną metodą jest kontakt osobisty, składanie bezpośrednio do danej firmy aplikacji. Szukanie pracy to też w pewnym sensie praca, która przyniesie efekt pożądany  jeśli postawimy sobie cel oraz wyznaczymy konkretne działania zmierzające do niego.

Alternatywnie jeśli jest taka możliwość polecam kontynuację nauki na studiach podyplomowych, w zbliżonej tematyce ( np. kreowanie wizerunku publicznego, zarządzanie kapitałem ludzkim ) bądź innej interesującej Panią na którą jednocześnie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Podane przez Panią informacje dotyczące znajomości języków obcych i obsługi komputera są obecnie zaliczane do uniwersalnych umiejętności przydatnych niemalże w każdej pracy. Na uwagę zasługuje znajomość języka francuskiego-może to Panią wyróżnić na tle innych kandydatów.

Nasze komentarze

Kasjja ~ 2012-10-28 10:11:09

Ciężko jest znaleźć pracę po politologii - sama szukałam bardzo długo pracy. Mnie pomogła znajomość języka angielskiego. Sama politologia to trochę mało, ale jeśli obok niej mamy inne kompetencje to jakoś się człowiek odnajdzie.

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy