Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Czy moje małżeństwo można uratować?

Jestem mężatką od 12 lat. Mamy dwóch fajnych synów. Niby na oko, wszystko jest w naszym małżeństwie dobrze. Niestety ja w moim małżeństwie czuję się bardzo samotnie. Obydwoje jesteśmy domatorami, Może mąż troszkę bardziej niż ja. Bo ja czasem chciałabym coś razem zrobić, gdzieś wspólnie wyjechać - mężowi jednak nigdy takie pomysłu nie pasują. Woli wakacje w ogródku. Od kilku lat tak sobie żyjemy obok siebie, omawiamy najważniejsze rzeczy związane z dziećmi lub domem. Jesteśmy oboje tacy zamknięci, poważni, poobrażani jakby na siebie choć nie do końca. Najgorsze, że gdybym powiedziała o tym znajomym - nikt by nie uwierzył. Mój mąż, typowy ponurak i malkontent w obecności innych osób tryska życiem, jest zabawny i wesoły. Ale to tylko maska - dla innych. Dla mnie jest jego naburmuszona, zimna mina na co dzień. Być może nawet on też czuje się samotny, gdzieś tam chyba nadal darzymy się uczuciem. W czasie świąt jest inaczej, nawet bywa miło. Ale święta mijają i powraca smutna codzienność. Co z tym zrobić?

Sonia, 36 lat
Izabela Dziugieł‚
image description

Ekspert:

Liczba porad: 14

Ogolna ocena porad:

image description

Najtrudniejszy jednak jest ten pierwszy krok.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Droga Soniu,


Wydaje się, że rzeczywiście żyjecie trochę obok siebie. Niby razem, ale oddzielnie. Czy jesteś w stanie zidentyfikować czas, w którym to wszystko się popsuło? Czy zdarzyło się wtedy coś wyjątkowego? Coś znaczącego dla was, dla waszej rodziny? Czy po prostu „samo się to zrobiło”? Jeśli „samo się to zrobiło”, to warto przyjrzeć się dlaczego tak się stało? Co takiego się zmieniło dla was, dla waszego związku? Czy któreś z was przestało dbać? Przejmować się tym co drugie pomyśli?

A może przestaliście ze sobą rozmawiać, tak po prostu, przestaliście dbać o relację? Sytuacja rzeczywiście jest trudna, ale nie bez wyjścia. Najtrudniejszy jednak jest ten pierwszy krok, który niestety należy do Ciebie. Czy jesteś w stanie porozmawiać z mężem zupełnie szczerze i otwarcie? O tym, że czujesz się samotna w związku, o tym co Cię boli? Wiem, że to może być trudne, ale może warto spróbować.

Nasze komentarze

tutabati ~ 2013-02-23 08:05:42

hmmmm

tutabati ~ 2013-02-23 08:07:31

to może teraz ja poradzę...należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy...facet to nie kobieta.

tutabati ~ 2013-02-23 08:15:57

Facetowi nie można pokazywać ulotek biur podróży...zauważy tylko problemy finansowe, uciążliwe pakowanie i skupi się na problemach natury logistycznej... Facet musi sam chcieć wyjechać a wtedy te problemy staną się szansą do wykazania się...to się oczywiście tyczy całego życia:) Pani Izabela w swojej poradzie użyła 11 znaków zapytania...bajka.

Dominika ~ 2013-07-30 17:46:02

Witam moj maz jest zagranica mam 3 letniego synka nie wiem co mam robić maz mnie zostawił bo kontrolowalam go pozakladal sobie portale pisał z innymi nowi koledzy imprezy cieżko mi jest nie wiem co mam robić kocham mieliśmy z synkiem lecieć 19 sierpnia do niego ale on juz nie chce nie wiem co teraz mam zrobic pomocy

sylwia ~ 2013-08-12 20:40:02

droga dominiko współczuje ci ale lepiej teraz jak by miał pużniej jak synek byłby większy a miłość z czasem przejdzie mi też miłość przeszła też po trzech latach bo teście weszli z butami do życia teraz po ponad pięciu latach małżeństwa grozi nam rozwód głowa do góry kochana lepiej samej z synem niż ciągłe pretensje pozdrawiam

maja ~ 2014-01-11 16:32:51

co ty z nim jeszcze robisz?-jak najszybciej znajdz sobie kogos kto lubi podroze, zabawę -i badz z nim szczesliwa-szkoda zycia na siedzenie z ponurakiem-wakacje w ogrodku-koszmar

lala ~ 2017-04-12 12:11:50

Wkurzamy się ze księża wyrażają opinię i radzą w temacie małżeństw i dzieci a single psycholodzy robią to samo. Kiedy ta moda na ich mądrzenie się przejdzie!

Dodaj swój komentarz

7 komentarzy