Rozważna czy romantyczna? Sprawdź jaka jesteś!

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Prawie każda z nas czytała, bądź oglądała „Rozważną i romantyczną”. Prawdopodobnie prawie wszystkie zastanawiałyśmy się także, która z sióstr bardziej przypomina nas same – rozważna Elinor czy romantyczna Marianne. Czy jednak dziś romantyzm oraz rozwaga z czasów Jane Austen wygląda tak samo? Czy może XXI wiek trochę przekształcił owe pojęcia? Jaką kobietą jesteś Ty – rozważną czy romantyczną? Jakimi kobietami są kobiety XXI wieku? Przekonajmy się sami!

Natury nie oszukasz – romantyzm jest w każdej z nas!

Kobiety z natury bywają romantyczne. Takie już po prostu jesteśmy: emocjonalne i spontaniczne. Łatwo się zakochujemy, ale równie łatwo potrafimy kogoś znienawidzić. Zatracamy się w miłości, szukamy silnych emocji i marzymy o niestworzonych rzeczach. Każdy nasz gest, słowo czy czyn nosi znamiona romantyzmu, w mniej lub bardziej ukrytej formie. Marzymy o księciu na białym koniu, gromadce dzieci i małym domku na wsi. Jak kochamy to na 100%, w pełni oddając się swemu mężczyźnie. W stanie zakochania funkcjonujemy tylko dla partnera, gotowe jesteśmy rzucić wszystko by spędzać razem każdą wolną chwilę. Kobieta romantyczna ma głowę pełną pomysłów, potrzebuje ciągłych zmian i atrakcji. Nie lubi planować, bo przecież to takie przyziemne.

Ważne jest tylko to, co jest tu i teraz. Jedna z Internautek, przyznając się do swego romantyzmu opisuje siebie tymi słowami: „Czasami mam wrażenie, że nic się we mnie nie zmieniło, że ciągle jestem jak mała dziewczynka. Związek jest dla mnie prostą relacją dwóch dusz, opiera się na miłości i pięknie. Jestem straszną marzycielką. Jako mała dziewczynka wyobrażałam sobie mój pierwszy pocałunek, trzymanie się za ręce i tą wielką miłość, która przepełnia każdy kawałek ciała i duszy. Dziś jestem dorosła, a moje postrzeganie związków, ludzi i rzeczywistości niewiele się zmieniło. Ciągle marzę o pocałunkach przy zachodzie słońca, o dniach i nocach spędzonych tylko z ukochanym, o wielkiej miłości. Taka jestem też w związku – romantyczna, oddana, kochająca. I choć nie zawsze udaje mi się w relacjach z facetami, to wierzę, że w końcu spotkam swego księcia z bajki” – Ewa, 27 lat

To typowy przykład niepoprawnej romantyczki. Jednak, odnosi się wrażenie, że tego typu kobiet jest coraz mniej, że realia XXI wieku pozbawiają kobiety tego naturalnego romantyzmu, a w jego miejsce wprowadzają rozwagę i roztropność.

Rozwaga, plan, zdrowy rozsądek, trzeźwe myślenie – czyli wszystko, czego kobieta rozważna do szczęścia potrzebuje

Dziś coraz więcej kobiet kieruje się głównie zdrowym rozsądkiem, wyciszając emocje i nie dopuszczając ich do głosu. Z rozwagą planują swoje życie. Walczą o dobre wykształcenie, rozwój osobisty, satysfakcjonującą pracę i wygodne życie. Stawiają na karierę i sukcesy zawodowe. Często wiąże się to z rezygnacją ze stałych związków, wyższych uczuć, rodziny, dzieci. W życiu kobiety rozważnej wszystko ma swój czas i miejsce.

Konsekwentnie wyznacza sobie cele i je realizuje. Ulubioną czynnością kobiety rozważnej jest planowanie, gdyby tylko mogła zaplanowałaby swoje życie dzień po dniu. Z reguły perfekcyjna, często też doskonałości wymaga od innych. Zawsze rozważna, nie pozwala sobie na przyjemności oraz szaleństwa. Zanim podejmie decyzje przemyśli sto razy wszystkie za i przeciw. W miłości ostrożna, boi się rozczarowań i niepowodzeń, dlatego woli być zachowawcza i zdystansowana. Potrzebuje czasu by przekonać się do drugiej osoby i zbudować głębszą relację, ale z pewnością w efekcie będzie ona trwała i silna.

Kobieta na miarę XXI wieku

Dziś coraz więcej wokół nas jest kobiet rozważnych niż romantycznych. Lecz czy to nie są tylko pozory? Czy nie jest to efekt zmian, które przyniósł XXI wiek? Pogoń za karierą, dobrami materialnymi, statusem społecznym nie ominął także kobiet. Musiałyśmy wyzbyć się swego romantyzmu i przystosować do nowej rzeczywistości. W głębi duszy jednak wciąż jesteśmy pełne miłości, chcemy kochać i być kochane. Kiedyś to było takie proste, dziś choć wiele się zmieniło, ta potrzeba pozostała wciąż niezmienna, mimo iż niekiedy głęboko ukryta.

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy