Ty, piękna i szczęśliwa czterdziestolatka

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Przeważnie z lękiem myślimy o przekroczeniu magicznego progu czterdziestu lat, wydaje nam się bowiem, że od tej chwili w zatrważającym tempie wszystko zacznie wymykać nam się spod kontroli, poza tym nic już nie będzie takie samo. Bo nie będzie!

Może być jednak znacznie lepsze, dojrzalsze, świadome i zdecydowanie spokojniejsze. Czterdziestolatka jest już z reguły bardziej wyciszona, wewnętrznie poukładana, pogodzona sama ze sobą. Czas burz i przewrotów jest już poza nią, zwykle też osiągnęła pewną stabilizację, nie zadręcza się drobiazgami, śmiało natomiast sięga po więcej. Okazuje się zatem, że kiedy w końcu docieramy do granicy, za którą nasze lata nieubłagalnie pokazują liczbę czterdzieści, nasz świat wcale nie zmienia się na gorsze, za to wciąż mamy ogromny apetyt na życie, teraz już wiedząc jak z niego umiejętnie korzystać. Kiedy mamy lat naście czy dwadzieścia, kobieta czterdziestoletnia wydaje nam się dojrzałą, stateczną panią, kiedy jednak dochodzimy do tego pułapu, zaczyna do nas docierać jak bardzo myliłyśmy się w swoim rozumowaniu.

Świat kobiety czterdziestoletniej...

Świat kobiety czterdziestoletniej, Twój świat, jest kolorowy, otwarty na zmiany i nowości. Czas podejmowania ważnych życiowych decyzji zwykle masz już za sobą, teraz natomiast przyszedł okres zbierania zysków po latach wytężonej pracy. Na polu zawodowym masz już zapewne jakieś osiągnięcia i ugruntowaną pozycję, nie musisz nikomu nic udowadniać, bo po pierwsze dziś już tego nie potrzebujesz, a po drugie dawno pokazałaś co znaczysz i ile jesteś warta. Jeśli jednak wciąż nie czujesz, że to jest to, czego szukasz i potrzebujesz, nadal masz otwartą drogę do zmian. Kto powiedział, że na kolejne studia jest już za późno, a zmiana branży nie wchodzi w grę? Nikt, prawda? Jeśli więc zabija Cię nuda i monotonia, wciąż też nie czujesz się spełniona, przy odrobinie dobrej woli i determinacji nadal śmiało możesz sobie pozwolić na wytyczenie nowej ścieżki kariery zawodowej.

Sytuacja materialna i emocjonalna czterdziestolatki

Twoja sytuacja finansowa również jest raczej stabilna, masz już zapewne własne mieszkanie lub nawet dom, trochę grosza odłożonego na czarną godzinę. Nie martwisz się o jutro, bo nawet w przypadku utraty pracy w szufladzie biurka czeka przygotowany plan awaryjny. Masz też otwartą duszę i umysł, doskonale wyczuwasz własne i innych emocje, nauczyłaś się wrażliwości, ale też w końcu wiesz na czym polega życie. Zdążyłaś wiele zobaczyć, wyrobić sobie gust, potrafisz docenić wartość sztuki, ale i o niej dyskutować. Nie boisz się otwarcie wyrażać własnego zdania, doskonale rozróżniasz co jest dla Ciebie dobre, a co już niekoniecznie.

Nie miotasz się, nie walczysz sama ze sobą, stałaś się bardziej rozważna, ale i spokojna. Jesteś doskonałym rozmówcą, nie oceniasz innych nie poznając do końca motywów ich postępowania, doskonale bowiem zdajesz sobie sprawę, że nie wszystko w życiu jest tak proste, jak nam się czasem wydaje. Jesteś asertywna, nie robisz niczego na co nie masz ochoty, uważając jednak, aby przy tym nikogo nie skrzywdzić. Jesteś też pogodzona sama ze sobą, świadoma własnej wartości na każdej niemal płaszczyźnie swojego życia.  

Czterdziestolatka a miłość i związki

Jako czterdziestolatka masz poukładane życie osobiste, ,,dotarte” małżeństwo, a dzieci na tyle duże, że na powrót możesz zacząć myśleć o sobie i udzielać się towarzysko. To co jest bardzo ważne- dziś potrafisz rozmawiać z własnymi rodzicami, wyrzucić z siebie i wyjaśnić dawne żale, jesteś pogodzona z ojcem, matkę traktujesz jak przyjaciółkę, na nowo więc doceniasz wartość rodziny. Przeszłaś już zapewne niejedną burzę i życiowy zakręt, dziś nosisz w sobie więcej pokory dla życia, zauważasz, że nic nie jest dane nam raz na zawsze, a o związek trzeba dbać. Jesteś więc doskonałą partnerką, nie walczysz uparcie o swoją pozycję, starając się raczej dążyć do porozumienia i daleko idących kompromisów, za to świadomie podkreślasz, że Twoje potrzeby są tu równie ważne.

Dziś już wiesz jakiego mężczyzny potrzebujesz, aby stworzyć z nim naprawdę dobry związek, jakie wartości liczą się w życiu i na jakiego konia warto postawić. Czas rozterek i szarpania się z życiem masz już za sobą. Nie unosisz się dumą, potrafisz zrozumieć, że mężczyzna jest integralną jednostką, która ma prawo do własnego zdania, odrobiny luzu i innego niż Ty pojmowania świata. Nie oczekujesz, że mąż bez słów Cię zrozumie, ani tym bardziej, że będzie spełniał każde Twoje życzenie.

Seks i życie intymne czterdziestolatki

Doskonale znasz siebie i potrzeby własnego ciała, potrafisz więc w pełni cieszyć się intymnością. Twoja seksualność jest silnie rozbudzona i rozwinięta, wiesz czego oczekujesz, ale i potrafisz sprawić, że partner osiąga na tym polu wyżyny. Jesteś wciąż bardzo aktywna- być może jak nigdy wcześniej- za to zdecydowanie bardziej siebie świadoma. Seks daje Ci prawdziwą satysfakcję, nie boisz się prosić o więcej, a to znak, że czujesz się w tej sferze ,,zdrowo” pewna siebie. Potrafisz być wyjątkowo zmysłowa, chętnie też wpuszczasz do sypialni to, co jeszcze nie tak dawno budziło niechęć czy choćby niepewność, słowem bawisz się bliskością i chętnie z niej korzystasz. Między wami nie wieje nudą, stałaś się bardziej otwarta, spontaniczna, chętniej eksperymentujesz. Nie ma już tematów tabu, za to dojrzałość i wzajemne zaufanie pozwalają Ci w pełni z siebie korzystać.

Ciało i atrakcyjność czterdziestolatki

W wieku lat dwudziestu, czy nawet trzydziestu, nieustannie porównujemy się z innymi, trudno nam bowiem zaakceptować własne niedoskonałości, często zresztą dążymy do niemożliwego. To co jeszcze kilka lat wcześniej spędzało Ci sen powiek, dziś wydaje się jakby mało istotne, doskonale bowiem zdajesz już sobie sprawę, że każda z nas jest inna, na swój sposób wyjątkowa, nie warto więc dążyć do niedoścignionego ideału, za to polubić siebie całą, nawet jeśli tak bardzo niedoskonałą. Obecnie świetnie zresztą opanowałaś sztukę kamuflażu, wiesz jak sprytnie ukryć wszelkie mankamenty, za to podkreślić własne walory. Potrafisz doskonale się ubrać, wykonać perfekcyjny makijaż, wiesz w jakiej fryzurze Ci do twarzy- czujesz się więc atrakcyjna i zadbana, uwodzisz, przyciągasz spojrzenia, a co najważniejsze, wciąż się podobasz.

Twoja świadomość siebie jest Twoim największym atutem i to ona tak naprawdę jest tu najbardziej pociągająca.Już dawno doszłaś też do wniosku, że jeśli kilka kilogramów za dużo czy za mało, kilka dodatkowych zmarszczek albo też pasmo siwych włosów- miałyby stanowić o Twojej wartości, to nie Ty masz z tym problem, ale osoba, która Cię ocenia taką miarą. Jesteś więc ze sobą w pełni pogodzona, dlatego też masz do wszystkiego spory dystans, akceptujesz się dokładnie taką jaka jesteś, uznając, że każdy atut i każda wada tworzą Ciebie całą- jedyną, niepowtarzalną, wyjątkową... I tak trzymaj!
 

Nasze komentarze

KAZEK ~ 2013-05-09 00:31:52

OK MASZ CZTERDZIESTKĘ I CO DALEJ?

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy