Czy przytulanie w związku ma znaczenie ?

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Jesteście razem od kilku lub kilkunastu lat i można powiedzieć, że wypracowaliście już całkiem dobrze swoją relację. Wiecie, co lubicie, a czego nie, jak spędzacie czas i co was kręci. Często jednak na tym „dojrzalszym” etapie relacji rezygnujemy lub nie doceniamy roli drobnych gestów, które dawały nam tyle szczęścia na początku związku.

Przytul mnie ...

Zapominamy o znaczeniu zwykłego przytulania. Pomyśl, kiedy ostatnio się tak po prostu przytuliliście? Tak dla poczucia swojej bliskości, ciepła, zapachu? No właśnie. A przytulanie ma ogromne znaczenie. Wypełnia przestrzeń między waszymi miłosnymi zbliżeniami a zwykłymi codziennymi czynnościami. Pozwala na poczucie tej intymności, której doświadczacie, gdy się kochacie.

To bardzo ważne, ponieważ pary, które naturalnie zaczynają uprawiać seks rzadziej niż na początku, mogą czuć, że utracili coś ważnego, to poczucie przyjaźni i bliskości.Co więcej, przytulanie jest antidotum na stres. Sprawia, że zaczynamy głębiej oddychać, uspokajamy się. Czujemy się bezpieczniejsi i spokojniejsi. Poprawia się nasz nastrój i mamy więcej energii do podejmowania kolejnych zadań.Podczas przytulania wytwarza się oksytocyna – hormon odpowiedzialny za poczucie miłości i przywiązania. Dzięki jego działaniu nawet długo po przytuleniu partnera czujemy się z nim bardziej związani i pozytywnie o nim myślimy. Dzięki temu nasz związek się zacieśnia. Przytulanie ma więc duże znaczenie dla trwałości związku.

Komplementuj!

A kiedy ostatnio pochwaliłaś jego dobry gust albo spojrzałaś na niego z podziwem, gdy udało mu się naprawić coś w domu? Niestety, z czasem przyzwyczajamy się do naszych zalet i przestajemy je zauważać. A może warto sobie raz po raz powspominać, jak ubrał się twój były na wizytę u twoich rodziców albo co się stało ze zmywarką, kiedy poprosiłaś, żeby spróbował ją naprawić? Czy teraz sobie przypominasz, jak bardzo cieszyło cię, że twój obecny partner jest taki zaradny i zdolny?
Komplementy działają jak afrodyzjak. Dzięki nim my czujemy się jak boginie, a faceci jak bogowie. A czy nie miło jest posiedzieć przy bogu? Z takim poczuciem mocy on przychyli ci nieba. Jeżeli zaczniesz zauważać i podkreślać jego mocne strony, on się zmieni w ten ideał, który opisujesz. Żeby być godnym twoich pochwał będzie się starał jeszcze bardziej!

No a co robi mężczyzna, kiedy czuje się wszechmocny? Nosi swoją kobietę na rękach. Możesz być pewna, że jak tylko ty zaczniesz go chwalić, on nie pozostanie dłużny. Zauważy twoją niezmienną figurę i nagle zachwyci go gładkość twojej skóry… Będziesz z radosnym niedowierzaniem słuchała, jak zauważa rzeczy, do których już dawno się przyzwyczaił. Czy trzeba cię przekonywać, jak to wpłynie na twój związek?

Zastanów się, czy jeszcze czegoś nie zgubiliście w ciągu bycia razem, a co dawało ci tyle radości na początku związku. Może po prostu zacznijcie chodzić na randki? Kawa i kino, albo kolacja i rozmowy przy winie do późna? A może lubiliście rozmawiać o swoich marzeniach? Planować wspólne podróże? Gotować wyszukane, szalone dania? Kochać się w dziwacznych miejscach? Przywróćcie wasze dawne zwyczaje. Nowa fala zakochania gwarantowana.

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy