Młodszy facet. Czy miłość nie liczy lat?

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Młodszy facet to wciąż sprawa z gatunku tych, którymi się samemu nie chwali. Jak nakazuje tradycja: mężczyzna ma być starszy od kobiety. Związek z młodszym jest więc łamaniem społecznej reguły i rodzi, chociaż racjonalizujemy ile sił, pewien wstyd. Pewnie nie jedna z Was się teraz buntuje, że wcale nie, że bycie z młodszym to powód do dumy. Więc zacznijmy od tego, że młodszy młodszemu nierówny.

  • 1-3 lata różnicy w związku

Taka różnica wieku jest raczej dla nikogo niezauważalna. Wyglądacie i czujecie się jak rówieśnicy. Oglądaliście te same bajki i znacie te same podwórkowe wyliczanki. Gdyby to mężczyzna był 3 lata starszy, bylibyście najzwyczajniejszą parą, a że jest odwrotnie, jesteście trochę mniej, ale wciąż zwyczajni. Nie ma co się w ogóle taką różnicą przejmować. To nie Was dotyczy temat „młodszego” faceta.

  • 4-7 lat różnicy w związku

Tu już sprawa się bardziej komplikuje. O tym, że jesteś starsza, wiedzą wszyscy i jesteś trochę przewrażliwiona na tym punkcie. Nie czujesz jednak między Wami większej różnicy. Nadal jesteście z tego samego pokolenia, oglądaliście te same filmy i teledyski na MTV. Problemem może być dla Ciebie fakt, że jego koleżanki są młodsze od Ciebie – na tyle młodsze, że to widać. Twoim zadaniem jest więc uporać się z kompleksem „najstarszej” w ekipie.

To samo dotyczy jego – Twoi znajomi mogą go trochę upupiać. Najlepiej dajcie sobie i swoim przyjaciołom czas. W końcu różnica wieku przestanie grać większa rolę, a na pierwszy plan wysunie się  osobowość. Musicie przeczekać początkową atmosferę skandalu i nauczyć się odpowiadać na wścibskie pytania, a dacie radę razem.

  • Powyżej 8 lat różnicy w związku

Afera! No kto by pomyślał, on z taką starą babą… Tak myślisz, że myślą wszyscy dookoła. I częściowo na pewno masz rację. Koleżanki podziwiają Cię jednak za odwagę i pytają o Twój krem do twarzy, bo nagle zaczęłaś wydawać im się młodsza. Wzbudzasz więc również zazdrość. Musisz przygotować się na to, że będziecie sensacją. I to nie przez jeden sezon, ale już zawsze. Jeśli tego nie polubisz, albo chociaż nie będziesz tolerować, zacznie Cię to spalać.

Ale chyba dobrze wiesz, że to związek wysokiego ryzyka i nie jest to jedyna przeszkoda, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć. Przede wszystkim może zacząć przeszkadzać Ci fakt, że on nie ma takiego życiowego i zawodowego doświadczenia, albo ma zupełnie odmienne od Twojego. Ty pamiętasz, co czułaś, kiedy nie było Teleranka, on słucha Twoich wspomnień jak lekcji historii. Brak Wam wspólnego zaplecza i w związku z tym czasami też tematów do rozmów.

Poza tym Ty już się wyszumiałaś, on podobno też, ale nie jesteś przekonana, czy nagle nie zatęskni do „dzikiej młodości”. Ty popełniłaś już kilka błędów, wiesz, czego chcesz. A on opiera się… na Twoich radach. Chcąc nie chcąc, jako bardziej doświadczona, to raczej Ty podejmujesz decyzje i wspierasz jego. A kto wesprze Ciebie? W związku z młodszym możesz w końcu zatęsknić za silnym, stabilnym ramieniem. Za możliwością bycia „tą słabszą”.

Musisz więc uważać, żeby nie przesadzić z tym noszeniem spodni, bo po prostu odbierzesz mu możliwość brania na siebie odpowiedzialności i wejdziesz w rolę matki, z której bardzo ciężko będzie się wycofać.

Młodszy facet to na pewno również powód do dumy. Dzięki niemu czujemy się piękniejsze i atrakcyjniejsze. Świadczy o naszym nowoczesnym podejściu do życia, pewności siebie i dużej sile. Bo taki związek wymaga siły. Płynięcie pod prąc zawsze wymaga siły. Ale na pewno nie szkodzi to miłości, a wręcz odwrotnie, sprzeciw społeczeństwa czyni go zakazanym, ale wartym grzechu owocem

Nasze komentarze

Szu ~ 2012-12-29 11:32:27

Wszytko zalezy od wieku partnerów jedy facet ma ok 30 tal a kobieta starsza ok 5 lat to jest różica duża i związek ma bardzo małe sznase Jesli facet ma ok 40 to też szanse sa małe bo w tym czasie i faceta mózg trochę inaczej pracuje ...co innego widzi a jesli facet ma ok 50 a kobieta ok 5 lat starsza to szanse sa nawiększe .. oni swoje przeszli i chce być tylko dla siebie - tu szanse sa duże na powodzenie . wiem bo przeszłam to w praktyce . Mąż był młdszy o 3 lata i już go nie ma , potem partner ( on po 40 różnica wieku + 9 lat ) ale to był cudowny romans Dzisiaj ja mam 55 i cudownego faceta od kilku lat on ma 47 . Takie życie

ela ~ 2013-10-13 23:17:43

Spotkałam faceta, 7 lat młodszego, ja mam 54, jest niezwykle czuły, delikatny, ciepły, ale we mnie jest niewiara, że może byc dobrze, Szu, jak to przeszłaś?

Alicja ~ 2014-09-12 21:21:24

Mój mąż jest 3 lata młodszy ode mnie. Gdy zaczęliśmy ze sobą chodzić, on miał 19 lat, a ja 22. Oświadczył się w wieku 20 lat. Ślub był 3 lata później, bo musieliśmy zarobić na ten ślub ;) Moim zdaniem, różnica wieku jest niewielka, ale i tak znaleźli się złośliwcy, którzy się z nas nabijali :P ale mnie to nie przeszkadza w byciu szczęśliwą :)

Współczuję ~ 2014-11-18 05:43:53

Jak to bywa wyjątki potwierdzają regułę. W tym roku pochowałem moją Wielką Miłość, była starsza ode mnie o 20 lat. Nie czuliśmy różnicy między sobą, tak jakby czas w ogóle nie istniał. Pan Bóg zabrał Ją do siebie i czeka aż dołączę do niej. Była tą Jedną Jedyną na całe życie. Pamiętajcie o jednym moi drodzy, Prawdziwa Miłość nie patrzy na różnicę wieku. Jeśli ktoś śmieje się z tego, oznacza to, że sam Jej nie doświadczył i zwyczajnie jeszcze jej nie rozumie oraz do niej nie dojrzał. Kochajcie się bez względu na wszystko, WARTO !

Ann ~ 2018-06-18 12:51:30

kiedy czytam ze facet młodszy o 5 czy 7 lat i to mialby być jakiś problem to zazdroszczę ze to tylko taka mala roznica wieku . wg mnie to nie jest żaden problem i mało znaczaca roznica wieku dla osob które pokochaly siebie i chcą ze sobą być...… nawet 14 lat młodszy to jeszcze nic w obecnych czasach.... w porównaniu z tym gdy on jest młodszy 22 lata...to już większe wyzwanie....ale i tak bywa i co zrobić? …...gdy łącza się dusze wiek raczej nie ma znaczenia.....nie jest to powod do tego ze będzie zle….jedynie kwestia podejścia, przekonania - ale czy z tego powodu powinno się rezygnować ze szczęścia bo komus innemu to może się nie spodobać? no raczej nie. warto zawalczyć. ..nawet jeśli nie jest to bardzo typowa sytuacja. dodatkowo takie roznice wieku zawsze były tylko ze facet na ogol był 20 lat starszy......i jakos się dogadywali albo on pieknial z wiekiem? nie. wiec to kwestia podejścia a w prawdziwej milosci najważniejsze ze ludzie w ogole się spotkali na swej drodze i wiek nie może być kwestia decydujaca. warto przelamywac stereotypy.

Ann ~ 2018-06-18 13:05:00

dodatkowo - moim zdaniem wiele zależy tez od konkretnego układu i osob….w sensie ze niektóre osoby sa dojrzalsze od swoich rowiesnikow i sam wiek jeszcze o wszystkim nie swiadczy, niektórzy za to sa młodzi duchem chociaż starsi - jakos się dopasowują......ale przecież chodzi o uczucia z serca a nie rozumowe kalkulacje.....ale jak kto woli.

Ann ~ 2018-06-18 13:11:59

w każdym razie do odważnych swiat należy.....szanuje takie związki i takich ludzi za ich odwage i ich sposób myslenia …..

Dodaj swój komentarz

7 komentarzy