Jak dobrze wyjść za mąż ?

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Prawie każda z nas pragnie znaleźć prawdziwą miłość. Tak czy inaczej, zanim znajdziemy naszego księcia z bajki, trafiamy po drodze na wiele przykrych niespodzianek, rozczarowań i mężczyzn , którzy z naszym Wyczekanym i Jedynym nie mają nic wspólnego. Najistotniejsze w tym wszystkim jest jednak to, aby  potrafić dobrze oddzielić właściwych kandydatów od niewłaściwych, tak by w odpowiednim momencie być przygotowaną na rozpoznanie Tego Jedynego.

Wybieranie kandydata na męża nie jest prostym zadaniem. Chciałabym zatem omówić kilka istotnych elementów, które mogą pomóc Wam w jego poszukiwaniach.

  • Zrób listę wymaganych cech - będziesz wiedziała kogo szukasz

Listy są ważne, bo organizują nam życie. Czy robisz listy idąć na wielkie zakupy ? Jesli tak - sporządzenie listy cech nie będzie dla Ciebie problemem. Jeśli nie - zastanów się ile razy czagoś zapomniałaś. Ważne jest abyś zdała sobie sprawę - kogo poszukujesz. Wtedy łatwiej będzie go znaleźć. Zerszta, kto szuka ten ... znajdzie !

  • Zastanów się nad swoimi wymaganiami

Czasem trzeba pójść na kompromis. Znalezienie mężczyzny, który ma poczucie humoru, jest kochający, pragnie mieć dzieci ( jeśli tylko ty ich chcesz), zawsze powinno być naszym celem, niemniej bardzo możliwe, że obdarzysz uczuciem kogoś, kto nie będzie najlepszym kucharzem, bałagan okaże się być jego drugą naturą, a dodatkowo będzie spędzał wiele czasu grając na komputerze w gry. Więcej - niż byś sobie tego życzyła.

Teraz zerknij na swoją magiczną listę zawierającą listę cech przyszłego MR RIGHT i zastanów się, z czego mogłabyś ewentualnie zrezygnować w imię prawdziwej miłości ?

„Wiedziałam, że powinnam pójść na kompromis. Tomek nie chciał chodzić ze mną na pływalnię. Przestałam w końcu naciskać. Zimą pojechaliśmy pierwszy raz razem w góry, gdzie zrozumiałam dlaczego Tomek tak bardzo kochał narty. Patrzyłam jak Tomek szaleje i sama zaczęłam jeździć. Nasz ślub odbył się w górach”. Ewa, 28 lat.

  • Zapytaj mężczyznę, z którym obecnie się spotykasz co sądzi o sprawach dla Ciebie istotnych

Czy zgadzacie się w kwestiach politycznych i religjnych? Czy wasze plany po ślubie, i to jak i gdzie wyobrażacie sobie swoją przyszłość są podobne? Są to ważne sprawy, które trzeba wyraźnie określić i ustalić zanim wpadniecie w ferwor ślubnych przygotowań. Nie należałoby się zamartwiać odmiennymi upodobaniami politycznymi, natomiast istotny byłby problem odmiennego zdania na temat rodziny, czy też wychowywania dzieci, co mogłoby stanowić poważną przeszkodę na drodze do harmonijnego związku.

„Z Piotrem byłam 4 lata. Cały ten czas wydawało mi się, że jestem bardzo szczęśliwa i że trafiłam na swój Ideał. Zupełnie przypadkiem, na naukach przedmałżeńskich, dowiedziałam się od mojego przyszłego męża, że on nigdy nie będzie chciał mieć ze mną dzieci, bo zaburzy to jego karierę. Moje zdanie na ten temat w ogóle nie miało dla niego znaczenia.Ślub odwołałam. Marta, 31 lat

  • Wybierz mężczyznę z podobnym ilorazem inteligencji

Nie musicie być utalentowani w tych samych dziedzinach, jedno może przejawiać talent to matematyki, drugie może być urodzonym humanistą, jednak to, w jaki sposób będziecie sobie radzić w rozwiązywaniu Waszych problemów powinno być zbliżone.

„Mój obecny mąż nie skończył żadnych studiów, tak jak ja, ale życiowo jest najmądrzejszy na świecie. Gdy świat walił mi się na głowę, on jedyny wiedział co zrobić, żeby mi pomóc. Przy nim czuję się bezpieczna.” Joanna, 44 lata

  • Zaakceptuj fakt, że nigdy nie znajdziesz ideału!

Na świecie nie ma ideałów. Otwórz się, postaraj się zrozumieć, że kilka różnic zdań nie rozbije związku. Kiedy zrozumiesz, że nie ma ideału i przestaniesz go szukać, będziesz w stanie znaleźć właściwego partnera dla siebie, który będzie chciał związać się z tobą na całe życie.

„Cały czas planowałam, jak to będzie, kiedy spotkam tego Jedynego. Szukałam niestrudzenie. Lista wymagań była bardzo długa. Mój ideał musiał być wysoki - bo sama mam 178 cm wzrostu - koniecznie prawnik, albo lekarz, poważny, dobrze sytuowany. Jasiek jest fotografem. W dodatku nie za wysokim. Jest zabawny i ciągle się uśmiecha. Zakochałam się w jego dobroci. Listę potargałam, a do ślubu poszłam w płaskich butach” Julia, 32 lata.

Nasze komentarze

majka ~ 2013-10-22 00:00:54

Bardzo rozsądne rady, jednak nie zgodzę się z pierwszą, że trzeba zrobić listę wymaganych cech u przyszłego partnera. Wprawdzie późnie jest napisane, że kompromis jest istotny i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, z których cech możesz zrezygnować. A na końcu, że ideału nie znajdziemy. Więc po co ta lista? Tylko ograniczy nam wybór... Jak zrobiłabym sobie taką listę i szukała mężczyzny, który spełni wymagania mojej listy, przez co będę mogła przegapić faceta, który może nie spełnia wszystkich moich wymagań, ale jest dla mnie lepszym kandydatem niż ten wymarzony przeze mnie. Prawda jest taka, że serce nie kieruje się racjonalnymi przesłankami, możemy zakochać się w kimś, kto teoretycznie nie powinien nas zainteresować. Sama myślałam, że idealnym facetem dla mnie będzie na pewno brunet. Życie pokazało, że jednak blondyn:) Wiem, że to błahostka, ale prawda jest taka, że jak już się zakochamy, to te nasze priorytety bardzo szybko mogą ulec zmianom...:) Ale nie wszystkie, bo faktycznie te ważniejsze kwestie, jak poglądy na rodzinę, religię, wartości życiowe raczej tak szybko się nie zmieniają, dlatego warto za wczasu dowiedzieć się czy pod tym względem on Tobie pasuje. To też nie jest tak, okazuje się, że we wszystkich ważniejszych kwestiach dwie osoby muszą się zgadzać. Czasem różnice też potrafią dobrze wpłynąć na związek. Już nie pamiętam jakie to cechy muszą być zgodne, a jakie mogą być odmienne, bo dość dawno wypełniałam test na mydwoje, ale tam właśnie dopasowywali dwoje ludzi na podstawie testu przygotowanego przez psychologa. W ogóle to była dobra opcja, ponieważ portal pomagał mi w ocenie, który facet będzie do mnie pasował bardziej, a który mniej. To był mój sposób na znalezienie odpowiedniego partnera, bo oprócz testu, mogłam jeszcze sobie zaznaczyć cechy, które będą mile widziane u faceta:) Ale na wszelki wypadek nie ograniczałam się za bardzo, ponieważ tak jak pisałam, uważam, że miłość jest ślepa;)

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy