Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Pozycja od tyłu ? Niechętnie!

Mąż w ramach urozmaicenia naszego życia seksualnego namawia mnie od jakiegoś czasu na pozycję od tyłu. Ja jednak obawiam się takiej penetracji i boję się, że może ona mi sprawić ból lub dyskomfort. Poza tym jakoś nie sądzę, żebym czuła się w niej szczególnie psychicznie komfortowo. Mąż zupełnie tego nie rozumie. Zapewnia, że będzie delikatny i że na pewno mi się spodoba. Ja jednak nie czuję się przekonana. Z tego powodu coraz częściej "boczymy" się na siebie w sypialni. Mąż tak bardzo się nakręcił na tę pozycję, że nie mówi już o niczym innym i nasze życie seksualne niestety na tym traci. Jak wytłumaczyć mężowi, że na ten moment nie chciałabym takich eksperymentów ?

Vikka, 28 lat
Andrzej Gryżewski
image description

Ekspert:

Liczba porad: 11

Ogolna ocena porad:

image description

Forma przypuszczająca świadczy, że są to tylko domysły, a nie rzeczywistość.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Piszesz, że obawiasz się tej pozycji, że może ona sprawić dyskomfort. Forma przypuszczająca świadczy, że są to tylko domysły, a nie rzeczywistość. W seksie dobrą zasadą jest niepisanie czarnych scenariuszy tylko najpierw skonfrontowanie tego w rzeczywistości. Gdy stosunek będzie trwał już dłuższy czas, a Ty będziesz czuła się bardzo podniecona, warto tą pozycję spróbować.

Pochwa ma znaczne właściwości akomodacji, nie powinien pojawić się ból. Twój dyskomfort może wynikać z przeświadczenia, że pozycja od tyłu jest ulubioną pozycją homoseksualistów. To mit, wiele par seksualnych wysoce ceni sobie tą pozycję i jej walory.

Nasze komentarze

Paris ~ 2012-11-17 02:15:43

A ja zastanawiam się czy Autorce listu chodziło o pozycją od tyłu czy seks analny?

ass ~ 2014-04-26 13:49:58

bedzie bolało jak od tyłu zapakuje ci w pupe

Stokrotka ~ 2014-06-12 15:55:47

Seks analny nie boli zawsze. Jeśli oboje partnerów tego chce, na pewno kobieta nie spotka się z bólem. Owszem, dyskomfort pewnie będzie za pierwszym razem, ponieważ to właśnie ten PIERWSZY raz. Ale czytałam wiele wypowiedzi pań i bardzo zachwalają taki rodzaj seksu. Nawet analne dziewice mówiły w superlatywach.

emi ~ 2016-01-02 17:46:05

Porada zupełnie nie na temat! Pytanie nie brzmiało "Czy warto wypróbować tę pozycję?", pytanie brzmiało "Jak wytłumaczyć mężowi, że na ten moment NIE CHCIAŁABYM takich eksperymentów ?". Tymczasem ekspert zamiast odpowiedzi, przekonuje autorkę żeby jednak się zgodziła... WTF? Jaki sens jest próbować czegoś, co człowieka w ogóle nie podnieca, co powoduje dyskomfort psychiczny na samą myśl o tym? Tylko po to żeby zadowolić męża? To chyba właśnie z mężem tu jest problem, że napalił się na jedną rzecz i nie potrafi zrozumieć słowa "nie".

Dodaj swój komentarz

4 komentarzy