Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Skąd wiedzieć, czy mam dobry pomysł na biznes?

Od lat myślę o własnej firmie. Bardzo męczy mnie praca na etacie i bardzo chciałabym coś w moim zawodowym życiu zmienić. Nie wiem tylko jak się za to zabrać. Mam różne pomysły na to co mogłabym robić, ale nie wiem czy są one dobre i czy to wszystko mi wyjdzie co sobie planuję. Myślę, o założeniu przedszkola, ale nie mam doświadczenia w pracy z obcymi dziećmi ( mam tylko ze swoimi ). Całe życie pracowałam w księgowości i nie wiem czy sobie poradzę w nowej branży. Jak zbadać ten temat i skąd mogę wiedzieć, że mój pomysł na biznes będzie trafiony ?

Agata, 44 lata
Anna Maria Dukat
image description

Ekspert:

Liczba porad: 2

Ogolna ocena porad:

image description

Czy założenie przedszkola to na pewno dobry pomysł ?

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Rozumiem Pani chęć wprowadzenia zmian w życiu zawodowym. Pomysł o którym Pani pisze jest jednak bardzo ryzykowny z wielu powodów. Do tej pory pracowała Pani w ciszy i spokoju natomiast praca z dziećmi wymaga sporo wysiłku fizycznego, kreatywności i cierpliwości. Najważniejsze są tu także kwalifikacje. Organizacja placówki przedszkolnej wymaga także dużych nakładów finansowych oraz spełnienia wymagań sanepidu i formalności. Czy jest Pani na to przygotowana?

Jeśli chce Pani sama siebie sprawdzić w roli opiekunki do dzieci to proponuję sprawdzian weekendowy: proszę zaproponować pomoc znajomym mamom małych dzieci i
przez czas np. soboty w godz. 9.00-16.00 opiekować się minimum trójką dzieci. Sama Pani sprawdzi czy ten pomysł na biznes jest trafiony. Zmieniając branżę życia zawodowego warto zapoznać się ze szczegółami nowego pomysłu i zrobić listę "za i przeciw". Zmiana nie musi być wielka. Wystarczy prowadzić pokrewny biznes np. doradztwo księgowe czy korepetycje z rachunkowości dla studentów i licealistów szkół ekonomicznych.

Nasze komentarze

Cherry ~ 2012-11-20 01:41:27

Sądzę, że prowadzenie przedszkola, to nie tylko biznes, ale i ogromna odpowiedzialność za maluchy - za ich bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój. Tu nie powinno być żadnych przypadków.

Izz ~ 2013-01-29 12:50:18

Ja jestem ciekawa, czy sprawdziłby się pomysł kawiarnio-baru-czytelni :) Marzy mi się otworzenie małej kawiarni, gdzie stałyby półki z książkami (nie za dużo), z pyszną kawą, różnymi herbatami i tego typu rzeczami.. Taki mały, ciepły, magiczny kącik.

Michał ~ 2013-02-25 00:04:57

Bardzo dobrym i o wiele bezpieczniejszym pomysłem na robienie biznesu jest marketing sieciowy który dla początkujących ma o wiele więcej pozytywów niż tradycyjny biznes, a to dlatego że: - masz już gotowy produkt który jest przebadany i sprawdzony na rynku, wiedząc jaki jest na niego popyt. Przy okazji korzystasz z tego produktu za opłatą która przeważnie jest stałym kosztem przy prowadzeniu tego biznesu( z czasem produkt masz za darmo i jeszcze na nim zarabiasz) - możesz robić go w domu przed własnym komputerem nie ponosząc kosztów wynajęcia lokali, wyposażenia, dojazdu do pracy... - uzyskujesz stałą pomoc liderów którzy polecili ci ten biznes i dążą do tego samego celu co ty, ucząc cię wszystkiego co powinno być niezbędne do jego osiągnięcia - postępując wg odpowiednich wskazówek ludzi którzy mają w tym duży sukces możesz zbudować bardzo dobry przychód pasywny - uzyskujesz z czasem umiejętności potrzebne do prowadzenia tradycyjnego biznesu, których brak ci na początku jego rozpoczęcia co bardzo negatywnie na niego wpływa - poznajesz wiele pozytywnie nastawionych do tego ludzi którzy nie będą stwarzać ci negatywnych odczuć związanych z tym co robisz - wiele innych korzyści które sam pewnie wyciągniesz:) Na rynek wchodzi właśnie super produkt w formie portalu społecznościowego, osobistych treningów fitness i diet pod okiem Mistrzów Świata i ekspertów w tej dziedzinie. Polecają go najlepsi marketerzy sieciowy w Polsce którzy wiedzą że osiągnie on wkrótce duży sukces. Więc im szybciej się przystąpi do niego tym korzystniejsze będą warunki zarobkowe. A mają najlepsze jakie do tej pory proponowano w podobnych biznesach ponieważ jego koszty są dla nich niemal zerowe. Zapraszam osoby które chcą rozpocząć przygodę z biznesem a nie wiedzą jak się do tego zabrać i co jest sprawdzone: Rejestracja: http://www.7minpolska.com/?id=Michael82fitness

Poker ~ 2019-01-10 15:09:38

Jestem pokera, i cieszę się przekazać światu o sukcesie moich relacji. Sekret tkwi w tym, że dr Агбазара i z jego pomocą udało się odzyskać swojego kochanka w ciągu 48 godzin od tamtej pory nasze stosunki były idealne. Najlepszym sposobem, aby odzyskać swoje relacje na właściwe tory-skontaktować się z lekarzem Агбазарой e-mail ( agbazara@gmail.com ) lub Whatsapp na +2348104102662 i w ciągu 48 godzin będziesz zadowolony, że skontaktował się z nim

Dodaj swój komentarz

4 komentarzy