Jak oczyścić organizm z toksyn ?

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

By na nowo poczuć się lekko i zdrowo oraz poprawić sobie nastrój i przywrócić blask skórze zapomnij o kolejnych dietach cud! Wypróbuj jedną ze sprawdzonych kuracji oczyszczających!

W poradnikach oraz w Internecie można znaleźć mnóstwo różnorodnych kuracji oczyszczających. Część z nich nadaję się do samodzielnego zastosowania w domu, niektóre niestety wymagają konsultacji z lekarzem. Warto wybrać odpowiednią dla siebie i z powodzeniem zacząć ją stosować. Efekty będą zauważalne i odczuwalne od razu. Organizm zacznie spalać zapasy tłuszczu i białka, a układ pokarmowy zregeneruje się i zacznie zwalczać toksyny nagromadzone w organizmie. Poczujesz się znowu lekko, pozbędziesz się cieni i obrzęków pod oczami, a twoja skóra nabierze zdrowego koloru oraz jędrności.

Postaw na soki, czyli kuracja sokowa

Kuracja sokowa trwa zazwyczaj około 10 – 14 dni i opiera się na lekkostrawnych posiłkach oraz świeżo wyciskanych sokach z warzyw i/lub owoców. Soki mogą być jednego rodzaju lub dowolnie mieszane, ważne by wypijać 1 szklankę od 3 do 5 razy dziennie. Płyny dodatkowo można uzupełniać za pomocą wody oraz herbatek owocowych. Najlepszymi owocami i warzywami na sok są jabłka, pomarańcze, grejpfruty, cytryny, marchewki, ogórki, selery, buraki, pietruszki, pomidory oraz kapusta. Kuracja sokowa zalecana jest głównie w celu oczyszczenia oraz wzmocnienia organizmu, ale także jako dobry sposób na utratę kilku kilogramów.

Kuracja jabłkowa

Podczas trwania kuracji jabłkowej dozwolone jest spożywanie jabłek w dowolnej ilości, zarówno surowych, które oczyszczają organizm z racji zawartości pektyn, jak i pieczonych oraz gotowanych, które poprawiają pracę trzustki i wątroby. Poza tym, powinno wypijać się duże ilości świeżo wyciskanego soku jabłkowego oraz herbatek owocowych. Ważne by pamiętać, że dieta jabłkowa nie powinna trwać dłużej niż 1 – 2 dni.

Kuracja cytrynowa

Jak wiadomo, cytryna to najlepsze źródło witaminy C oraz mikroelementów. Dlatego też kuracja cytrynowa nie tylko oczyszcza organizm, ale także dostarcza organizmowi fosforu oraz wapnia, które regenerują tkankę kostną, regulują przemianę materii oraz korzystnie wpływają na nasz wygląd. Terapia cytrynowa powinna trwać około 10 dni, w trakcie których powinniśmy wypić sok z 30 cytryn, pół godziny przed lub godzinę po posiłku. Pierwszego dnia kuracji pijemy sok z jednej cytryny, każdego następnego dnia dodajemy po jednej cytrynie, aż do dnia piątego, po czym od dnia siódmego odejmujemy po jednej cytrynie. Osoby mające wrażliwe jelita oraz zmagające się z nieżytem żołądka przed zastosowaniem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy