6 porad jak oczyścić organizm z toksyn

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Oczyszczanie organizmu z toksyn stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. W aptekach pełno jest preparatów mających wspomagać detoksykację organizmu, również gabinety odnowy biologicznej mają bogatą ofertę skierowaną do kobiet chcących oczyścić swe ciało ze szkodliwych substancji. Oczywiście, wszystko to jest efektem mody. Na szczęście jest mnóstwo domowych sposobów, które każda z nas może wykonać samodzielnie, w dodatku niewielkim kosztem.

Zanieczyszczasz się sam!

Organizm każdego człowieka od czasu do czasu, zwłaszcza po zimie wymaga gruntownego oczyszczenia z toksyn i szkodliwych substancji. Niestety: złe odżywianie, spożywanie posiłków w biegu, nadmiar tłustych i słodkich pokarmów w naszej diecie, bazowanie na pokarmach gotowych oraz brak aktywności ruchowej ma ogromny wpływ na pogorszenie stanu naszego zdrowia oraz przedwczesne starzenie się organizmu. Efektem niehigienicznego trybu życia jest dostarczanie organizmowi zbyt wielu toksyn, których nie jest on w stanie wydalić.

Toksyny – słów kilka

Zgodnie z definicją są to trujące substancje występujące w powietrzu, glebie, wodzie oraz pożywieniu, wchłaniane przez organizm lub przez organizm produkowane. Ich nagromadzenie powoduje utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu, a niekiedy nawet śmierć. Najczęściej spotykanymi toksynami są pestycydy, węglowodory lub dioksany oraz metale takie jak glin, ołów i kadm. Są dosłownie wszędzie, dlatego każdy z nas powinien regularnie przeprowadzać odtruwanie organizmu z toksyn. Poniżej przedstawiamy 7 sprawdzonych i skutecznych porad jak oczyścić organizm i znów poczuć się zdrowo i pięknie.

Na toksyny najlepsza głodówka

Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie organizmu jest głodówka. Na początek najlepsza będzie głodówka jednodniowa, później można przejść do 2-3 dniowych, niektórzy nawet stosują głodówki 7-dniowe. Pozbawiając organizm pożywienia zmuszamy go do czerpania zapasów z tkanek, tym samym zużywa on komórki zwyrodniałe, złogi oraz zapasy tłuszczowe. Do każdej głodówki powinniśmy się odpowiednio przygotować, odstawiając wcześniej mięso oraz używki. W trakcie głodówki ograniczamy się tylko i wyłącznie do picia niegazowanej wody, która wypłukuje wszelkie toksyny oraz minimalizuje bóle głowy, mogące pojawić się w trakcie głodówki.

Dieta oczyszczająca

Opiera się głównie na pełnoziarnistych produktach: razowym pieczywie, płatkach owsianych, makaronów, wytwarzanych z mąki z pełnego przemiały oraz grubej kaszy. Wymienione produkty bogate są w błonnik, który wspomaga trawienie. Warto również wzbogacić dietę o surowe warzywa i owoce. Kategorycznie zapomnieć powinniśmy w trakcie diety oczyszczającej o mięsie, smażonych daniach oraz słodyczach. Bardzo popularne są także diety tygodniowe, oparte na jednym produkcie oraz diety dwutygodniowe.

Pij i jeszcze raz pij

W trakcie procesu oczyszczania organizmu z toksyn, trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Dziennie powinno wypijać się minimum 2 litry wody. Dodatkowo możemy uzupełniać płyny w organizmie pijąc świeżo wyciskane soki, zwłaszcza sok z porów, a także herbatki owocowe, czy napar z czarnej porzeczki.

Zioła dobre na wszystko

Oczyszczanie organizmu ziołami to również jeden ze znanych sposobów. Najczęściej występują one w postaci ziołowych naparów, które wspomagają eliminację toksyn. Napar z mniszka lekarskiego, napar z listków brzozy czy mieszanka liści borówki oraz pokrzywy to jedne z najbardziej skutecznych mikstur, które samodzielnie możesz przyrządzić w domu.

Coś dla ciała – kąpiele solankowe

Doskonałą formą oczyszczania organizmu są kąpiele solankowe. W prawie każdej aptece dostępne są solanki termalne, które dodane do kąpieli rozszerzają pory, dzięki czemu toksyny z organizmu usuwają się dużo szybciej. Dodatkowo wchłaniają znajdujące się w solance jony jodu, bromu, magnezu oraz wapnia sodu.

Czasem warto się spocić

Powszechnie wiadomo, że sauna posiada wiele zalet. Jest również doskonałym sposobem na oczyszczenie organizmu, gdyż skóra podczas wizyty w saunie wydziela pot, a wraz z nim nasz organizm usuwa szkodliwe substancje. Dodatkowo po zakończonym zabiegu, warto pamiętać o skorzystaniu z zimnego prysznica, gdyż rozgrzewanie i chłodzenie organizmu wzmacnia narządy oraz korzystnie wpływa na przepływ krwi.

Jak widać oczyszczanie organizmu to nie tylko moda. To świetny sposób na poprawę samopoczucia, formy oraz walkę z przedwczesnym starzeniem sie ciała. Warto zadbać o regularne oczyszczanie, to przecież takie proste!

Nasze komentarze

ciekawski ~ 2013-03-06 21:12:22

Mowiac prawde nic ciekawego nie bylo napisane ,a wiwdomo ,e chodzi okonkrety,anie maslo maslane.

ciekawski ~ 2013-03-06 21:13:35

Mowiac prawde nic ciekawego nie bylo napisane ,a wiawdomo ,ze chodzi o konkrety,a nie maslo maslane.

tipiti ~ 2013-03-13 12:00:56

Z tego co mi wiadomo to czerwona herbata PU ERH świetnie oczyszcza organizm z toksyn. Można kupić na www.teaclub.com.pl polecam!

jajjejijo ~ 2013-04-09 13:58:50

zadnych konkretow praktycznie napisane jest to co wiekszosc osob juz wie brak konkretnych rad i opisu konkretnych produktow

kami ~ 2013-04-11 15:39:54

macie racje dziewczyny nic konkretnego tu nie pisze

MILA ~ 2013-04-13 18:15:27

Do wszystkich tu wyżej piszących: tak cięzko ruszyć głową , a już wypróbować to co napisane :( wstydzcie się ,,,,,, wszystko , co naturalne oczyszcza organizm a bardzo dobrze : liść laurowy 3 gramy gotowac przez 5 minut w wodzie i popijać małymi lyczkami przez 24 godz,. Pozdrawiam wszystkich leniwych,,,,,,,,,,,,

toksyna ~ 2013-05-16 08:34:21

jakie są objawy oczyszczonego organizmu?

gosiek ~ 2013-09-19 17:29:24

fantastycznie oczyszcza colo -vada plus...woda koralowa alka mine...fantastyczna odnowa....

gosiek ~ 2013-09-19 17:29:35

fantastycznie oczyszcza colo -vada plus...woda koralowa alka mine...fantastyczna odnowa....

Dodaj swój komentarz

9 komentarzy