Jak dbać o włosy po wakacjach?

Ocena artykułu:
  • Obecnie 5.00/5

Ocena: 5.0/5 (1 oceniający)

Nadal czujesz wiatr we włosach, rozgrzany piasek i promienie słońca na twarzy? Warto zachować te wspomnienia jak najdłużej. Niestety, to co sprawia, że nadchodząca jesień może być mniej przygnębiająca, jest również czynnikiem wprowadzającym w stan przygnębienia niejedną z nas. Uroki lata zapamiętane zostały nie tylko przez naszą pamięć, ale także przez skórę i włosy.

Wpływ słońca na kondycję Twoich włosów

O szkodliwym działaniu promieni słonecznych warto pomyśleć już przed wakacjami. Świadomość w zakresie ich negatywnego oddziaływania na skórę zdaje się wzrastać z roku na rok. Kupujemy kremy z filtrami UV i uważamy, aby nie wystawić się nadmiernie na promieniowanie słońca. Inaczej wygląda sprawa z troską o nasze włosy. W tym przypadku profilaktyczne działania są niemal nieobecne.

Nasze włosy natomiast są narażone na takie skutki działania słońca, jak: pozbawienie koloru, zmatowienie, łamliwość i suchość. Złą wiadomością jest także fakt, że w większości przypadków szkodliwe działanie słońca na włosy może być nieodwracalne.

Na czym polega ta zależność? Wystawione na słońce włosy mogą ulec procesowi niszczenia przez promienie UV niektórych aminokwasów białek. W konsekwencji struktura włosa jest osłabiona, co prowadzi do utraty wilgoci i odwodnienia włosów. Najbardziej na szkodliwe działanie słońca są narażone włosy rozjaśnione i jasne lub zniszczone włosy.

Co zrobić, aby mieć piękne włosy?

Najczęstsze problemy po wakacjach to wysuszone lub spalone włosy. Wiele osób narzeka jednak również na bardziej łamliwe włosy. Pielęgnacja włosów suchych polega przede wszystkim na nawilżaniu. W tym celu możemy zastosować całe bogactwo, oferowanych przez drogerie maseczek i odżywek. Równie ważne jest jednak unikanie pewnych zabiegów, takich jak suszenie, farbowanie czy używanie kosmetyków do stylizacji. Czas po wakacjach to dopiero okres wakacji i odpoczynku dla naszych włosów. Jeśli chcesz, aby wróciły do formy zapomnij na jakiś czas również o prostowaniu. Zainwestuj czas i pieniądze w wszelkiego rodzaju maseczki i odżywki, część z nich możesz zrobić sama, z łatwo dostępnych produktów. Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na podreperowanie stanu Twoich włosów.

Maseczka nawilżająca

Do produktów nawilżających należy m.in. owoc awokado, który po zmieszaniu z majonezem czy śmietaną tworzy idealną maseczkę nawilżającą. Inną metodą może być połączenie oliwy z oliwek z jajkiem.

Maseczka nabłyszczająca

Na matowe włosy najlepiej działa olejek kokosowy, który możemy połączyć ze śmietaną. Równie dobrym sposobem jest przygotowanie mikstury z siemienia lnianego. Sprawdzone jest także  działanie soku cytrynowego, należy jednak uważać, szczególnie w przypadku brunetek, na jego właściwości rozjaśniające.

Maseczka wzmacniająca

Jeśli Twoje włosy są słabe, to wypróbuj najbardziej znaną i chyba jedną ze starszych metod przywracania im witalności. Dobroczynne działanie czarnej rzepy jest znane już od pokoleń. Maseczkę z rzepy możemy wzbogacić o pokrzywę, która również posiada właściwości wzmacniające.

Jeśli domowe kuracje nie przyniosą efektu, połącz przyjemne z pożytecznym i wybierz się do fryzjera, u którego przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu oraz kosmetyków odbudujesz zniszczone słońcem włosy.

Nasze komentarze

Mia ~ 2012-10-04 10:56:22

Ja po wakacjach miałam koszmarne włosy - jak siano !!! Ale powoli jest lepiej, polecam wam odżywkę z żółtka jaja oraz rycyny, olejku kokosowego oraz ciemnego piwa. Wszystko to mieszamy w równych proporcjach i dajemy na głowę na pół godziny przed myciem.. Po myciu włosy płuczemy herbatką z pokrzywy. Na prawdę te mieszanki bardzo dobrze działają na włosy i powoli moje włosiska dochodzą do siebie. Na prawdę to pomaga!!!

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy