Samiec Alfa - instrukcja obsługi

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Kobiety kochają mężczyzn z silnym charakterem, pewnych siebie i zdecydowanych. Wynika to z prawa natury. Z natury powstał też jeden z typów faceta - samiec alfa. Choć specyficzny, kobiety go uwielbiają i pożądają, a zdobycie samca alfa dla większości, to jak wygrana na loterii.

Wanted! – Samiec Alfa

By opisać samca alfa teoretycznie nie trzeba wiele. Wydaje się, że dla większości wystarczyłoby zamieszczenie w tym miejscu zdjęcia typowego maczo. To byłoby jednak zbyt proste. Kim więc jest samiec alfa? Jeżeli chodzi o definicję, najbardziej obrazowa wydaje się ta, pochodząca z Wikipedii „ Samiec alfa - osobnik płci męskiej u zwierząt stadnych pełniący rolę przywódcy stada. Samiec alfa ma pierwszeństwo zarówno przy podziale pożywienia, jak i w doborze partnerki”. Niby odnosi się do zwierząt, ale jakże adekwatne jest do męskich przedstawicieli rasy ludzkiej.

Prawdopodobnie jednak dla wielu samców alfa powyższa definicja okazałaby się niewystarczająca, dlatego pójdźmy dalej. Samiec alfa tworzy i kreuje, jest wszystkim, a bez niego nie ma nic. Wszystko sam sobie zawdzięcza, sam siebie chwali, jednym słowem jest samowystarczalny. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Zawsze jest w centrum zainteresowania, wszyscy go słuchają i pragną jego towarzystwa. Najlepiej opisują go takie cechy jak: pewność siebie, inteligencja, arogancja, charyzma, autorytet, odwaga i przebojowość. Jest pożądany przez kobiety i lubiany przez mężczyzn. I nieważne, czy to wszystko powyżej to mit i stereotyp, ważne, że prawdziwe wydaje się to, co powiedziała kiedyś Hanna Bakuła: „ Zawsze będzie istniał Tarzan – samiec alfa i krucha, popiskująca Jane. Literatura ustaliła, co kto ma robić, do tego doszło wychowanie i mamy tzw. macho i lalunię.”

Typy facetów

I ty możesz zostać samcem alfa!

Skąd biorą się samce alfa? Z natury? Część z nich jak najbardziej, jednak wielu samców alfa to wytwór kursów i szkoleń, coraz bardziej popularnych wśród mężczyzn. Dlaczego faceci uczestniczą w szkoleniach na samców alfa? Trudne pytanie, a jakże prosta odpowiedź! Chcą zdobywać kobiety, chcą być atrakcyjni i pożądani przez płeć piękną. A kobiety kochają typ samca alfa - silny, zdecydowany, pewny siebie. To nas kręci i podnieca, czasem tylko przez chwilę, ale bywa, że i całe życie. Wiedzą o tym, również organizatorzy tego typu szkoleń, którzy zapewniają, że w ich trakcie, mężczyzna będzie miał okazję rozwinąć swoją prawdziwą męskość, będzie emanował odwagą, siłą, gotowością do osiągania tego, czego pragnie, dzięki czemu uwodzenie będzie naturalną częścią jego osobowości. Jak wygląda szkolenie na samca alfa? Z reguły jest to moduł zajęć, złożony z ćwiczeń praktycznych oraz wykładów teoretycznych prowadzonych przez trenerów, w oparciu o wiedzę z zakresu NLP, dynamiki społecznej, psychologii społecznej, seksuologii, socjobiologii itp. Oferta tego typu szkoleń jest bardzo bogata, co świadczyć może o ty, iż grono osób zainteresowanych jest coraz większe.

Samiec alfa w związku

Choć każda z nas marzy o samcu alfa, to prawda jest okrutna. Kto jak kto, ale samiec alfa do związku się nie nadaje. Jest idealny na krótki romans, flirt czy przygodę, ale jeżeli chcemy zbudować z nim głębszą relację musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Samiec alfa w związku jest władczy – to on podejmuje decyzję i rządzi. Kobieta, która nie akceptuje jego wyborów i nie umie się podporządkować szybko zostaje wyeliminowana i zastąpiona inną, bardziej uległą. Dlatego Drogie Panie, gdy trafimy na samca alfa, cieszmy się nim jak zdobyczą, korzystajmy do utraty tchu, a gdy tego tchu już nam zabraknie, wyruszmy w dalsze poszukiwania!

Nasze komentarze

narzeczona ~ 2014-05-28 23:23:45

po części się zgadzam - musisz być uległa bedąc w związku z samcem alfa bo on się nie zmieni a wieczne kłótnie tylko Cię wykończą psychicznie

love ~ 2016-05-29 11:46:00

ja się nie do końca zgadzam. posiadam taki egzemplarz od pięciu lat i bycie uległą sprawiło że wszedł mi na głowę. teraz gramy na równych zasadach, ale "wytuptanie" sobie pozycji w związku z takim facetem wymaga czasu, podejścia i wyczucia. awantury tylko go zniechęcą do czegokolwiek. gra jest warta świeczki, ale tylko pod warunkiem że jest silne uczucie. jeśli go nie ma to szkoda prądu, bo można się wykończyć tylko. również wszelkie manipulacje odpadają, bo tak jak w treści samiec alfa jest inteligentny i wyczuwa gierki momentalnie. nie da się go oszukać, ale można stworzyć wspólną melodię, jeśli faktycznie jest dopasowanie.

love ~ 2016-05-29 11:52:50

ps. próby "usidlenia" dla własnej satysfakcji odniosą skutek odwrotny. tylko prawdziwa więź i uczucie jest w stanie w magiczny sposób zawładnąć sercem samca alfa. i w zasadzie chwała im za to, bo na pewno nie zainteresują się na dłużej kokietką, manipulantką, czy jakąkolwiek inną "nieczystą" czy "nieszczerą" osobowością. jeśli wyczują obłudę, fałsz, manipulację (czyli to co większość kobiet lubi robić) zwiewają gdzie pieprz rośnie. a uległość .... wcale ich tak naprawdę nie interesuje, to jest akurat totalny mit i widać osoba która to pisała nie miała do czynienia z takim osobnikiem ;-)

love ~ 2016-05-29 11:55:25

...i co do uległości - faktycznie wpłynie ona na to że będzie mniej awantur i kłótni, ale nie wpłynie pozytywnie na jakość postrzegania partnerki, którą będzie uważał za mniej wartościową i atrakcyjną.

alfa ~ 2016-12-31 01:40:26

Jak to miło poczytać wartościowe, bo nie przekoloryzowane i nie oderwane od rzeczywistości komentarze ;) Tylko 1 uzupełnienie. Samiec affa ma dużo siły i sprytu, ale nie jest niezniszczalny. Czasami ma też rzadko spotykaną duszę i dobrze rozwiniętą wrażliwość. W kontakcie z innym mężczyzną tego nie odkryje, ale do kobiet ten specyficzny typ podchodzi inaczej. Niestety niektóre osobniki płci pięknej o tym chyba zapominają. Mam na myśli szczególnie te manipulatorki i intrygantki ;)

Ana ~ 2017-10-08 15:01:27

Jestem w związku małżeńskim z samcem alfa 30 lat. To cud, że to małżeństwo jeszcze trwa. Mój mąż jest dominujący i nie uznaje kompromisów. Większość decyzji podejmuje sam, więc się klocimy. Ma bardzo trudny charakter. Jednak jestem z nim bo ma wiele pozytywnych cech, jest pracowity i zaradny. Jesli jednak będę mieć dość to biorę pod uwagę rozstanie. Pozdrawiam wszystkich!

caca ~ 2017-10-26 19:39:50

...a gdy tego tchu już nam zabraknie, wyruszmy w dalsze poszukiwania! co za oblesne ociekajace co miesiac krwia zgrywajace porzadnisie manipulatorskie rozklapiochy.. ble

Santiago ~ 2018-08-24 19:23:14

Mówi się przygłupawe, nie zaradne rozklapichy..ble

julek ~ 2019-04-12 14:10:49

macie zjebane berety

julek ~ 2019-04-12 14:11:10

macie zjebane berety

Dodaj swój komentarz

10 komentarzy