Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Mankamenty urody a seks z partnerem

Od kilku tygodni zaczęliśmy uprawiać seks z moim chłopakiem. Niestety jestem osobą dosyć zakompleksioną i przyznam, że jest to dla mnie wyzwanie. Zamiast cieszyć się bliskością partnera i czerpać przyjemność z seksu, ja cały czas czuję się niepewnie i myślę, czy dostrzegł już fałdki tłuszczyku na moim brzuchu, czy też rozstępy na udach. Wiem, że nie powinnam tak robić, ale nie mogę się opanować. To zabija jednak we mnie całą radość ze zbliżeń oraz spontaniczność. Mój chłopak widzi ,że coś jest nie tak, ale nie wie co. Cały czas też zasypuje mnie komplementami, co niestety jeszcze bardziej mnie peszy. Nie wiem jak poradzić sobie z tą niską samooceną.

Roksana, 24 lata
Andrzej Gryżewski
image description

Ekspert:

Liczba porad: 11

Ogolna ocena porad:

image description

Nie przejmuj się !!!

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

W tym przypadku nie obejdzie się bez psychoterapii. Skoro mimo „zasypywania komplementami” nie jesteś w stanie zmienić własnego podejścia do ciała to bez pomocy seksuologa się nie obejdzie. Nieakceptacja swojego ciała i niska samoocena nie pojawiają się nagle i równie nagle się jej nie leczy. Zazwyczaj to efekt systemu rodzinnego – być może rodzice mieli podobnie niską samoocenę, mieli wysokie ambicje i cały czas Cię pouczali, że coś robisz źle, że czegoś Ci brakuje. Jeśli jesteś atrakcyjną kobietą to mogłaś się również spotykać z subtelną krytyką swoich przyjaciółek.

Gdy „w paczce” jedna dziewczyna jest znacząco ładniejsza niż jej koleżanki to reszta potrafi bezlitośnie krytykować tą wyróżniającą się urodą. Co do chłopaka, to owszem – widzi, że coś jest nie tak, ale na pewno nie widzi Twoich mankamentów. Jestem o tym przekonany. Mężczyźni nie dostrzegają, że ich partnerka zmieniła fryzurę, a co dopiero zauważenie fałdek i rozstępów. Jeśli byś mu wyliczyła wszystkie swoje kompleksy to by Ci od razu powiedział, że 99% w/w w ogóle nie dostrzega. Jak sobie poradzić? Udać się do seksuologa i popracować nad swoją kobiecością. Efekt może zmienić jakość Twojego życia diametralnie, a o seksie już nie wspomnę.

Nasze komentarze

Paris ~ 2012-11-17 02:12:34

Oj, no nie wiem czy to aby na pewno jest tak, jak Ekspert pisze ;) Mój mężczyzna dostrzega kiedy nieco schudnę czy przytyję, co jednak wcale nie znaczy, że ma to dla niego jakieś znaczenie.

szczesliwy 31 ~ 2015-11-05 11:47:14

swoją kobiete uwazam za ksiezniczke choc jest przecietnej urody. mnie ona pociaga. namietne usta, cudowne ciemne oczy i te dlonie... ona tez nie wierzy. kolezanko... poprostu podczas stosunku oczysc umysl. daj sie porwac porzadaniu i namietnosci. daj sie rozpieszczac. faceci lubia sie wykazac. i nie przejmuj sie. powaznie mowie. glowka do gory!

Ambroż ~ 2017-10-23 10:08:05

Prawdziwy obraz partnera to nie tylko wynik odbioru wzrokowego, ale całokształt odczuć z nim związanych, powstałych w oparciu o całość wzajemnych relacji. Poczytajcie sobie poradnik z sekserotyka.5v.pl Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz

3 komentarzy