Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Jak sprawić, aby rzęsy były piękne ?

Droga Netko - bardzo chciałabym mieć długie, gęste i mocne rzęsy. Wiadomo, od dawna, że ładne rzęsy dodają oczom każdej kobiety niesamowitego uroku. A podkreślone tuszem - tajemniczości. Niestety Mateczka Natura mnie zawiodła na całej linie i w dziedzictwie otrzymałam - krótkie i bardzo liche rzęsy. Być może jednak jest sposób by wspomóc Naturę i cieszyć się ładną oprawą oka ?

Zosienka, 18 lat
NETKA
image description

Ekspert:

Liczba porad: 13

Ogolna ocena porad:

image description

Obowiązują dwie podstawowe zasady: odżywianie i tuszowanie.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Witaj Zosiu. W kwestii poprawy jakości i urody rzęs obowiązują dwie podstawowe zasady: odżywianie i tuszowanie. Jeżeli zależy Ci na pięknych rzęsach warto na pewno przede wszystkim  zainwestować w preparaty, które poprawią kondycję rzęs tak od wewnątrz jak i od zewnątrz. Co prawda nie ma na rynku pigułek na porost rzęs - niemniej Twoje rzęsy skorzystają na pewno z witamin  i minerałów zawartych w tabletkach na porost włosów. Dobrze zaopatrzyć się w różne odżywki do rzęs - najlepiej takie, które będą zawierały keratynę i pantenol ( keratyna to naturalne białko budulcowe włosów - które je regeneruje, odmładza i uelastycznia )

Na licznych forach internetowych dobrą opinią cieszy się także smarowanie rzęs olejkiem rycynowym. Olejek rycynowy w sposób naturalny przyciemnia rzęsy. W jego stosowaniu nalezy jednak zachować ostrożność - najlepiej do jego używania użyć starej, umytej uprzednio z tuszu, szczoteczki do rzęs. Nakładamy na nią kilka kropel olejku i przecieramy szczoteczkę chusteczką - tak aby nie była obklejona. Następnie smarujemy rzęsy. Taką odżywkę z olekju rycynowego najlepiej stosować wieczorem przed snem i zmywać go z rzęs zaraz po przebudzeniu. Należy jednak bardzo uważać podczas aplikacji, gdyż może podrażnić oczy. NA pewno nie jest też wskazany dla osób noszących szkła kontaktowe czy posiadaczek 'wrażliwych oczu". Efekty - przy regularnym stosowaniu - widoczne są jednak dopiero po około dwóch miesiącach

Na rynku możemy obecnie znaleźć ogromną ilość tuszów różnych marek,  z różnej półki cenowej i o różnym działaniu.Jak w takim gąszczu preparatów możesz wybrać odpowiedni tusz dla siebie ? Na samym początku tuszowych poszukiwań powinnaś zastanowić się, jakiego efektu oczekujesz. Jeżeli  – czy zależy ci na pogrubieniu rzęs najlepiej będzie wybrać tusz o szczoteczce grubej, z włoskami o tej samej długości do rzadkich rzęs lub asymetrycznej, doskonale radzącej sobie z cienkimi i słabymi rzęsami.

Rzęsy można tez pogrubić pewnym bardzo prostym trickiem - robiąc makijaż oprószamy rzęsy - po aplikacji pierwszej warstwy tuszu - pudrem transparetnym. Następnie kładziemu drugą wartswę tuszu.

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy