Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Jak schudnąć nie licząc kalorii ?

Od lat borykam się z problemem utrzymania stałej wagi. Nie mogę powiedzieć, że jakiś straszny ze mnie tłuścioch. Niemniej nadwaga na poziomie 5-6 kilogramów to u mnie niestety norma. Próbowałam już wielu diet, ale jakichś cudownych rezultatów nie zauważyłam. Po każdej moja lekka nadwaga wracała. Zastanawiam się, co jeszcze mogłabym zrobić, co wypróbować, aby ostatecznie pozbyć się zbędnego tłuszczyku ? Dodam, że nie nadaję się na diety gdzie trzeba skrupulatnie liczyć kalorie - zupełnie nie mam do tego całego liczenia głowy i cierpliwości. Czy jest dla mnie jakaś alternatywa ?

Barbarek, 28 lat
NETKA
image description

Ekspert:

Liczba porad: 16

Ogolna ocena porad:

image description

Pozwól, że przedstawię Ci kilka zasad tak zwanej diety ułamkowej.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Witaj Barbarku - nie musisz liczyć kalorii, wystarczy jeżeli zjesz dziennie lub tygodniowo, określoną ilość poszczególnych produktów. Potrzebna Ci będzie tylko waga spożywcza oraz ... spora lodówka.Pozwól, że przedstawię Ci kilka zasad tak zwanej diety ułamkowej. Twórcy owej diety, stworzyli tzw. regułę "ułamka kilograma". Produkty spożywcze podzielono na 4 grupy. Do pierwszej i drugiej grupy zaliczono  jedzenie, które codziennie trafaiją na twój stól w ilości 1/4 ( 25 dag ) lub 1/8 ( 12 dag ) Produkty należące do dwóch pozostałych grup, ważysz na początku tygodnia i rozkładasz tak, aby każdego dnia zjadać wszystkiego po trochu.

Dieta ułamkowa jest dietą wielostronną, dostarcza bowiem organizmowi potrzebnej ilości białka, węglowodanów oraz błonnika, a także soli mineralnych. Nie powoduje również skutków ubocznych jak np. zwiotczenie skóry czy utrata energii. Po miesiącu konsekwentnego przestrzegania zasad diety ułamkowej, waga Twojego ciała powinna spaść o owe upragnione 5-6 kilogramów. Rezultat jest raczej stały i nie powoduje efektu jo - jo. Po dłuższym stosowaniu takiego sposobu żywienia - Twój organizm przestawia się na mniejsze porcje jedzenia a Ty możesz cieszyć się smakiem wszystkiego co lubisz. Pamiętaj - że najważniejsze w diecie ułamkowej są owoce i warzywa - łącznie powinnaś ich zjeść do pół kilograma dziennie !

Nasze komentarze

Gość ~ 2012-09-18 18:21:54

Dieta wydaje się idealna dla mnie, ale za mało tu szczegółów - jakie dokładnie produkty zalicza się do poszczególnych grup?

Gość ~ 2012-09-20 13:14:55

No właśnie, jakby troszkę dokładniej można...

wiki:))) ~ 2014-08-29 13:06:52

Nie mam ochoty na sex co z tym zrobic???

Dodaj swój komentarz

3 komentarzy