Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Jak dobrze dobierać kosmetyki do swojej cery?

Zawsze bardzo mnie denerwuje to gdy sprzedawcy w sklepach polecają kremy, ponieważ wydaje mi się, że jest to działanie zupełnie pozbawione sensu. Sprzedawca patrząc na mnie nie jest w stanie określić potrzeb mojej skóry. Skąd więc może wiedzieć jaki krem będzie dla mnie najlepszy ? Sama mam także z tym problem. Czy jest jakaś zasada, jakiś sposób na to ,żeby dobre dobrać krem do swojego typu cery ( np. ja mam cerę mieszaną - suchą na polczkach, tłustą w strefie T ) ? Czym się kierować przy wyborze kremów ?

Zosia, 35 lat
Agnieszka Gajewska
image description

Ekspert:

Liczba porad: 5

Ogolna ocena porad:

image description

Kosmetyki są często naszpikowane chemią.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Aby mieć pewność właściwie zdiagnozowanego rodzaju cery należy udać się do specjalisty. W każdym, szanującym się, gabinecie kosmetycznym powinna Pani uzyskać, bezzobowiązującą pomoc w nurtującej kwestii. Profesjonalna kosmetyczka przyjrzy się cerze, przeprowadzi wywiad na temat pielęgnacji domowej, zdiagnozuje skórę, wyeliminuje szkodliwe czynniki i zaleci preparaty właściwe do pielęgnacji cery jaką dysponuje klientka. Dla uzyskania pożądanego, długotrwałego efektu należy przywrócić równowagę skórze twarzy rozpoczynając kurację profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi, których efekt utrzyma Pani właściwą pielęgnacją domową. Szczególnie należy zwrócić uwagę na właściwy demakijaż, który jest pierwszym krokiem do zadbanej, zdrowej i  promiennej cery. Do codziennej toalety nie zbędne są podstawowe preparaty tj: do zmywania twarzy w zależności od rodzaju skóry: mleczko, żel, pianka, płyn; do tonizowania i nadania właściwego ph konieczny jest tonik, oczywiście również z przeznaczeniem do naszego rodzaju cery; kolejne kroki to krem pod oczy, krem na dzień, krem na noc … Jest tak wiele czynników wpływających na stan naszej skóry twarzy, że nie sposób zalecić czegokolwiek na odległość. Sądzę też, że sprzedawcy szkoleni są pod kątem sprzedaży i wiadomości o samym produkcie i nie ufałabym, że potrafią zdiagnozować nasze potrzeby we właściwy sposób…

Trudno jednoznacznie stwierdzić czym się kierować kupując drogeryjny produkt. W większości są one naszpikowane chemią i składnikami bardziej szkodliwymi niż przynoszącymi pozytywne rezultaty. Proponuję zakup produktów marek selektywnych, czyli dostępnych u profesjonalistów. Profesjonalne firmy kosmetyczne oprócz produktów na których wykonuje się zabiegi w gabinecie posiadają linie tzw. detaliczne, dla klienta, do pielęgnacji domowej i utrzymania efektów wykonanych zabiegów.

 

Nasze komentarze

isia ~ 2014-08-31 23:32:09

dla mnie najlepsze są naturalne kosmetyki. obecnie do twarzy stosuję olej z dzikiej róży z oleofarm. świetnie mi na nią robi- skóra jest odżywiona, nawilżona i nie sprawia problemów, czyli mam to co chciałam.

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy