Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Białe małżeństwo

Ludzie nie do końca rozumieją to określenie, a ja niestety właśnie takie małżeństwo przeżywam. Przed ślubem uprawialiśmy seks i wszystko było w porządku. Potem urodziły się dzieci - więc nasze stosunki były rzadsze, może mniej już takie namiętne jak kiedyś, ale były. Teraz, od wielu miesięcy mąż nawet na mnie nie spojrzy jak na kobietę, nawet mnie nie dotknie. Śpimy od roku w osobnych pokojach bo podobno rzucam się w nocy i nie daję się mu wsypać, kiedy on na szóstą musi wstawać do pracy. Nie wiem czy już sam czy mąż jest aseksualny i przed ślubem się maskował, czy może wyszłam za mąż za ukrytego homoseksualistę. Kiedy próbuję o tym rozmawiać, daję mu znak, że mamy spory problem - twierdzi, że szukam sztucznych problemów. Zawsze ma wymówkę, a to jest zmęczony, a to chory, a to jest post i nie wypada. Oczywiście bardzo często się o to kłócimy, ale nic z tego nie wynika. Jestem sfrustrowana do granic możliwości. Proszę o pomoc.

Kloe, 35 lat
Izabela Dziugieł‚
image description

Ekspert:

Liczba porad: 14

Ogolna ocena porad:

image description

Białe małżeństwa zdarzają się coraz częściej.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Białe małżeństwa zdarzają się obecnie coraz częściej. Zazwyczaj sytuacja jest odwrotna, gdyż w Polsce u co czwartej kobiety po pewnym czasie trwania związku zanika chęć do współżycia. U Was jest odwrotnie. Pierwsze dwa lata wspierają nas w dużej mierze hormony miłości, później już musimy sami się wspierać w walce o dobry związek. Przyczyn tej sytuacji jest wiele. Może być to tło hormonalne. Nie napisałaś ile mąż ma lat,ale wnioskuję, że jest ok. 40stki. Po 40stce zaczynają się problemy z hormonami odpowiedzialnymi za seks. Warto byłoby, gdyby zbadał sobie testosteron i prolaktynę. Skoro wstaje wcześnie, pracy towarzyszy duży stres to mogła się u niego zacząć hiperprolaktynemia.

Może być również prawdopodobny inny scenariusz. Po porodzie na pierwszy plan wysunęły się dzieci, on czuł się odrzucony, nie potrafił o tym z szczerze porozmawiać i coraz częściej unikał seksu, jako wyrazu oddalenia emocjonalnego między Wami. Być może w trakcie seksu słuchał instrukcji, jak ma doprowadzić do orgazmu, pomyślał, że nie chce iść drogą poprzednika i postawił sobie ultimatum: „Albo doprowadzę po swojemu ją do orgazmu, albo nie będę wcale z nią współżył”. Piszesz, że „mąż nawet na mnie nie spojrzy jak na kobietę”. Być może żyjesz rolą matki dla dzieci – pochłania Cię pranie sprzątanie, obowiązki domowe. Nie wiadomo jak dbasz o swoją kobiecość, co dla niej robisz. Być może czas spędzacie tylko w domu, nigdzie nie wychodzicie, a nic nie zabija tak seksu jak rutyna i monotonia. . Powodów można wymieniać jeszcze wiele.

Jest to zaburzenie, które leczy się w parze i jedynie pomóc może wspólne spotkanie z seksuologiem. Często okazuje się, że każdy ma swoją hipotezę na temat przyczyny rozwoju tej dysfunkcji seksualnej, a prawdziwe powody często zdumiewają obie strony.

Nasze komentarze

Gość ~ 2012-09-28 00:13:56

dupki popieprzone śpijcie ze swoimi żonami ,nawet bez seksu jak kapral nie salutuje !!!!!!!!!!!!jesteście MATOŁY !!!!!!!!!! SEX TO NIE WSZYSTKO !SZACUNEK I MIŁOŚĆ SIĘ LICZY !!!!!!!!!!! PRZYTULAJCIE SIĘ TO TAKIE ŁADNE NAWET BEZ BZYKANIA !!!!! DOŚWIADCZONA BABCIA .HEJ!

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy