Porady naszych Ekspertów

 

netkobiety pytają:

image description

Mój synek bawi się lalkami

Nasz synek, czterolatek, wybiera często do zabawy wózek z lalkami siostry, a nie samochodziki. Przyznam, że czujemy się tym z mężem mocno zaniepokojeni, kiedy widzimy, że zamiast zainteresowania klockami czy samochodami on usypia lalki. Także w przedszkolu często bawi się z dziewczynkami, a rzadziej z chłopakami. Mój mąż zaczął go ostatnio trochę ośmieszać, mówić mu, że to babskie zabawki. Ale nic na razie nie działa. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie popełniliśmy może z mężem jakiegoś błędu wychowawczego w jego wychowaniu ?

Beata, 27 lat
Monika Grześ›
image description

Ekspert:

Liczba porad: 4

Ogolna ocena porad:

image description

Dziecko czteroletnie ma prawo bawić się wszystkim.

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Dziecko czteroletnie ma prawo bawić się właściwie wszystkim. Nie ma nic niepokojącego w tym, ze chłopiec kołysze lale, a dziewczynka bawi się samochodzikami. W takiej sytuacji warto pozostać neutralnym. Nie zakazywać, ale też nie zachęcać dziecka do określonych zabaw. Lepiej jest wprowadzać dziecko w świat różnych zabawek, modelować bardzo różne zabawy, nie tylko te, które są stereotypowo postrzegane jako dziewczęce czy chłopięce.

Nasze komentarze

bieola ~ 2012-11-16 11:17:21

A co w sytuacji, gdy chłopak 9 letni bawi się lalkami, ma lepszy kontakt z koleżankami niż z kolegami, ogląda filmy typu barbi co wtedy??

jjj ~ 2013-07-27 18:40:07

mam 26 lat i tak samo bawiłem sie lalkami w dzieciństwie i wolałem się bawić z dziewczynami skutek tego taki ze jestem gejem

Dodaj swój komentarz

2 komentarzy