7 domowych sposobów na cellulit

Ocena artykułu:

Ocena: 0.0/5 (0 oceniających)

Nieregularna skóra z wgłębieniami i wypukłościami to Twój wciąż powracający problem? Nie potrafisz skutecznie poradzić sobie z cellulitem? Wypróbuj metody, które możesz zastosować w zaciszu własnego domu. Jak powstaje cellulit?

Nie od dziś wiadomo, że na efekt pomarańczowej skórki narzekają nie tylko osoby mające problem z nadwagą, ale również osoby bardzo szczupłe i młode. Dotychczas nie stwierdzono jednoznacznie, co jest przyczyną powstania cellulitu, ale wśród wielu z nich wymienia się przede wszystkim: zmiany hormonalne, szczególnie związane z okresem pokwitania, menopauzy czy ciąży, zażywanie środków hormonalnych, brak ruchu, stres oraz złą dietę. Nie bez znaczenia jest także sposób, w jaki się ubieramy. Najbardziej narażone na powstanie cellulitu są osoby noszące obcisłe ubrania. Zadajesz sobie pytanie: dlaczego tylko kobiety mają cellulit? Odpowiedzią na nie może być fakt, iż jest za niego odpowiedzialny także estrogen, żeński hormon, który powoduje m.in. zatrzymanie wody w organizmie, co powoduje zaburzenia krążenia krwi, również w komórkach, które zaczynają w ten sposób gromadzić toksyczne substancje. Cellulit to nic innego, jak powiększone z nadmiaru tłuszczu komórki podskórne (adypocyty), których główną funkcją jest gromadzenie zapasów energii w postaci tłuszczu. Gdy prowadzimy siedzący tryb życia i brak nam ruchu zapotrzebowanie na energię maleje, dlatego adypocyty zamiast uwalniać zapasy, gromadzą je dalej. Tak szybki wzrost powoduje, że uszkadzają one tkankę łączną, która uciska komórki zakłócając krążenie krwi i limfy.

Test na cellulit

W jaki sposób najłatwiej się przekonać czy masz cellulit i w jak bardzo zaawansowanej postaci? Sprawdź czy w pozycji leżącej skóra wygląda gładko. Jeśli tak, to przejdź do pozycji stojącej lub uciśnij skórę palcami. Pojawienie się niewielkich nierówności oznacza, że jesteś w pierwszej fazie a Twój cellulit jest lekki. Jeśli natomiast w pozycji leżącej dostrzegasz nierównomierną tkankę tłuszczową, najprawdopodobniej jesteś już w kolejnej fazie zaawansowania, w której również możesz odczuwać większą wrażliwość na ból. Najcięższa postać cellulitu, to taka, kiedy w każdej pozycji dostrzegasz grube wypukłości i oddzielające je wgłębienia.
Jak się pozbyć cellulitu?

Metoda na walkę z cellulitem zależy od stopnia jego zaawansowania. Najłatwiej i najszybciej uporasz się oczywiście z lekkim cellulitem, ale nawet w dwóch pozostałych fazach nie jesteś bez szans. Sprawdź nasze metody.

  • 1

    Ruch

    Bez tego żadna inna metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Nie musisz od razu zapisać się do fitness klubu. Wystarczy, abyś zapewniła sobie codzienną dawkę aktywności, którą najbardziej lubisz. Sport jest najlepszym sposobem na zamianę tłuszczu w mięśnie, a to przecież nasz główny cel. Możesz też wykorzystać któryś z treningów opracowanych przez naukowców, zajmujących się problemem cellulitu. Zazwyczaj oparte są one na ćwiczeniach siłowych, wytrzymałościowych i rozciągających.

  • 2

    Terapia zapachem

    Zalety aromaterapii są liczne. Jednym z nich jest również pomoc w walce z cellulitem. Olejki wnikają w skórę i poprawiają krążenie krwi. Przyspieszają także usuwanie substancji toksycznych. Dla jak największej skuteczności aromaterapię należy połączyć z masażem lub kąpielą.

  • 3

    Masaż

    Najlepiej wykonać go specjalnym urządzeniem masującym, które dodatkowo może wspomóc wchłanianie kosmetyków antycellulitowych. Masaż poprawia krążenie, powodując tym samym usuwanie substancji toksycznych.

  • 4

    Prysznic

    W zwalczaniu cellulitu chodzi przede wszystkim o poprawienie krążenia. Taki efekt można również osiągnąć za pomocą masażu prysznicem. Na miejsca objęte cellulitem nakieruj strumień ciepłej wody, następnie zimnej i tak na zmianę.

  • 5

    Sauna

    Szybsze usuwanie toksyn to jeden ze środków w walce z cellulitem. Działanie takie zapewnia sauna. Poza relaksem, jej głównym atutem jest zdolność odblokowywania por. Dzięki temu substancje toksyczne mają szansę szybciej wyparować.

  • 6

    Dieta

    Właściwy sposób odżywiania to jeden z najbardziej skutecznych środków zwalczających, jak również zapobiegających powstaniu pomarańczowej skórki. Na pewno powinnaś zrezygnować z diet – głodówek, które nie wnoszą niczego wartościowego, a osłabiając masę mięśniową i tkankę łączną sprawiają, że skóra przestaje być gładka. Zadbaj natomiast o to, co jesz, na co dzień. Unikaj żywności przetworzonej, bogatej w tłuszcze i węglowodany. Ogranicz stosowanie soli. Niekorzystne działanie ma także kawa, herbata i napoje gazowane, które powinnaś zastąpić wodą niegazowaną. Dozwolona jest natomiast dowolna ilość warzyw oraz owoców.

  • 7

    Uważaj na…

    Niektóre z przyjemnych zwyczajów mogą spowodować szybszy rozwój cellulitu. Aby tak się nie stało powinno się ograniczyć opalanie czy gorące kąpiele. Nie bez znaczenia jest także palenie papierosów oraz zbyt częste spożywanie alkoholu. Należy także uważać na środki przeciwbólowe. Ich nadmierne używanie powoduje, że dostarczamy naszemu ciału dodatkową porcję toksyn, z którymi musi sobie poradzić.

Nasze komentarze

zaba ~ 2014-08-05 16:23:53

witam , miałam bardzo duży problem z cellulitem i niestety ani dieta ani ćwiczenia mi nie pomagały . Zaczęłam poszukiwać i interesować się nowymi metodami walki z cellulitem .Zainteresowałam się zabiegiem preparatem alidya i zdecydowałam się na wykonanie takiego zabiegu w jednej z warszawskich klinik beautymed u Dr mirackiego . Zabiegi te są wykonywane w formie mezoterapii czyli ostrzykiwania w odstępach ok 7 dni . Jestem po 7 zabiegu i bardzo jestem zadowolona z efektu .Mój cellulit bardzo widocznie się zmniejszył i efekt się pogłębia.Dla mnie super ! :)

Dodaj swój komentarz

1 komentarzy