Pielęgnacja skóry dłoni i paznokci

Dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety nasze dłonie codziennie narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników: woda (mycie rąk, zmywanie naczyń, sprzątanie), wiatr, słońce, detergenty, suche lub zimne powietrze. Codzienna pielęgnacja oraz zabiegi w gabinecie kosmetycznym zapewnią im odpowiednią regenerację.  

Jak pielęgnować dłonie w domu?

Pamiętajmy, aby codziennie po każdym kontakcie z wodą nawilżać i odżywiać skórę rąk wcierając balsam lub krem. Wykonując domowe zajęcia: zmywanie, sprzątanie, mycie okien - używajmy zawsze rękawiczek, aby zabezpieczyć skórę i paznokcie.

  • Jeśli skóra jest przesuszona zróbmy regenerującą kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny oraz kapsułkę witaminową (witamina A+E).
  • Możemy też zastosować nocną kuracje parafinową. W dobrych sklepach kosmetycznych znajdziemy specjalne zestawy parafinowe z rękawiczkami bawełnianymi. Takie zabiegi najlepiej jest wykonywać 2-3 razy w tygodniu ( jeśli skóra jest bardzo sucha - codziennie ).

Raz w tygodniu wykonajmy pielęgnujący manicure, opiłujmy paznokcie (lepiej nie używać nożyczek czy cążek  gdyż może to powodować rozdwajanie paznokcia), wytnijmy skórki (jeśli jest to konieczne), zastosujmy oliwkę na skórki i odżywczy balsam do rąk. Zawsze przed takimi zabiegami wykonajmy peeling. Może być to ten sam scrub jaki używamy do ciała. Jeśli mamy na to ochotę nałóżmy na paznokcie odżywkę i lakier. Tak pielęgnowane dłonie w domu będą piękne, świetnie nawilżone i zawsze modne.

Zabiegi dla dłoni i paznokci w salonie urody

Jeśli nie mamy czasu, aby zająć się swoimi dłońmi w domu skorzystajmy z ofert salonów kosmetycznych. W każdym gabinecie znajdziemy zabieg manicure lub manicure SPA. Różnią się one charakterem wykonywanych czynności pielęgnacyjnych. Gdy zdecydujemy się na manicure klasyczny manicurzystka opiłuje nam paznokcie, odsunie oraz wytnie skórki (chyba, że chcemy mieć wykonany manicure biologiczny bez użycia cążek), pomaluje paznokcie odżywką i lakierem, wykona malowanie typu french lub zdobienia,a na koniec wmasuje balsam do rąk. Cały zabieg trwa około 45-60 minut.

Jeżeli zdecydujemy się na manicure SPA musimy zarezerwować więcej czasu. Podczas tego zabiegu manicurzystka skupia się na odżywieniu i regeneracji skóry rąk i paznokci. Zabieg rozpoczyna się odżywczą kąpielą dłoni np. w kozim mleku, płatkach róż czy cytrusach. Następnie skórki zostaną lekko odsunięte i ewentualnie wycięte (na życzenie klientki), a paznokcie opiłowane.

Teraz czas na peeling i relaksujący masaż dłoni-to najprzyjemniejszy moment całego zabiegu. Następnie nakładana jest na dłonie maska parafinowa lub specjalne ciepłe rękawice, dzięki którym preparat lepiej się wchłonie. Po takich zabiegach skóra jest świetnie odżywiona i natłuszczona przez co niewskazane jest malowanie paznokci, gdyż lakier nie będzie się dobrze na nich trzymał.

Odbudowa uszkodzonego paznokcia

Niestety nie każda z nas może pochwalić się idealnym stanem paznokci. Jeśli nie podoba nam się kształt paznokcia, jest on uszkodzony lub objęty stanem chorobowym  możemy go odbudować stosując żelową lub akrylową metodę przedłużania. Żel bądź akryl nakładany jest na naturalną płytkę lub na tzw. szablonie przedłużany do długości jaka nas interesuje.

Niestety zabieg ten trzeba powtarzać i co 3 tygodnie uzupełniać ubytki żelu lub akrylu. Sztuczne przedłużanie paznokci niesie ze sobą ryzyko jeszcze większego zniszczenia paznokcia dlatego decyzje należy dobrze przemyśleć.

Jeśli na dłoniach lub paznokciach pojawią się niepokojące nas objawy np. podejrzenie grzybicy, pękająca i bolesna skóra, przebarwienia paznokci skonsultujmy to z lekarzem dermatologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.
 

Nasze komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

0 komentarzy