Jak zlikwidować worki pod oczami

Worki pod oczami to nic innego jak opuchnięcia dolnych powiek. Aby je zlikwidować musimy znaleźć przyczynę ich powstawania i zminimalizować jej działanie.

 

Opuchnięte oczy to często wynik niewyspania, zastoju limfy, zbyt dużej ilości soli w organizmie, spożywania alkoholu, zaburzeń krążenia, nagromadzenia tłuszczu lub alergii.

 

Jak zlikwidować worki pod oczami?

 

  • Starajmy się jak najbardziej dotleniać, chodzić na spacery i spać w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu.
  • Ograniczmy spożywanie soli i alkoholu, gdyż zatrzymują wodę w organizmie.
  • Przesypiajmy co najmniej 8 h na dobę i śpijmy na niskich poduszkach. Wysokie poduszki mogą być przyczyną opuchnięć oczu.

 

Rano po przebudzeniu możemy zrobić okłady z kostek lodu lub zimniej łyżki. Jeśli mamy więcej czasu zróbmy mini masaż. Masujmy dolne powieki lekko je uciskając od nosa do zewnątrz oka w kierunku skroni. W ten sposób usuniemy nadmiar limfy. Dobrze sprawdzają się także okłady z zimnych plastrów ogórka, rumianku, świetlika i bławatka.

 

Przyczyny tworzenia się worków pod oczami

 

Niekiedy przyczyną opuchniętych oczu mogą być wewnętrzne choroby lub alergie. W takich wypadkach najlepiej udać się do lekarza internisty lub alergologa. Jeśli przyczyną worków pod oczami jest nagromadzenie miejscowe tłuszczu wtedy zgłośmy się po pomoc dla chirurga plastycznego - gdyż tylko tak specjalistyczny zabieg pozwoli nam się ich pozbyć.

 

Pamiętajmy o codziennym makijażu, który w pewnym stopniu pomoże zakryć opuchnięcia i cienie pod oczami. Nie malujmy się ciemnymi cieniami do powiek. Zawsze  połóżmy korektor oraz cienie w naturalnych kolorach.Likwidacja worków pod oczami wymaga poznania przyczyny ich powstawania i jej likwidacji. Wtedy walka z opuchniętymi dolnymi powiekami będzie wygrana.

Nasze komentarze

serio ~ 2013-03-10 19:46:30

Wystarczy kupić żel pod oczy FLOS LEK z rumiankiem i świetlikiem na zmęczone oczy oraz drugi z arniką na sińce i obrzmienia! Polski, tani bo kosztuje ok. 9 PLN każdy i chyba skuteczny. Po jednym dniu widać wyraźną poprawę a przedtem było fatalnie...

aga ~ 2016-05-26 15:22:34

u mnie worki pod oczami zniknęły dopiero kiedy zaczęłam używać komórkowego serum odmładzającego Luminesce firmy Jeunesse. znalazłam je na tej stronie https://mkap.jeunesseglobal.com/pl-PL/

Dodaj swój komentarz

2 komentarzy