Opiekunka osób starszych

Przeciętna długość życia Europejczyków wydłużyła się. Obecnie obywatel Unii żyje średnio nieco ponad 77 lat. W krajach gdzie służba zdrowa działa prężnie i wydajnie wiek ten może się nawet wydłużyć do ponad 80lat.

Eksperci szacują, że około roku 2040 co trzeci mieszkaniec Europy będzie miał około 65 lat. Rosnąca długość życia w naszym regionie geograficznym, a co za tym idzie zapewnienie odpowiedniej opieki ludziom w podeszłym wieku, wydaje się być sprawą priorytetową. Nie chodzi o pomoc medyczną, ponieważ taką zapewnia państwo- przynajmniej w podstawowym wymiarze, chodzi raczej o pomoc w codziennych czynnościach i o wsparcie psychiczne.

Zakres obowiązków

Opiekunka osób starszych to osoba zajmująca się jak sama nazwa wskazuje osobami w podeszłym wieku- krótko mówiąc pomaga im w codziennym życiu. Zakres obowiązków dla każdej opiekunki może być różny, zależny jest bowiem od doświadczenia danej opiekunki, ale również od stanu zdrowia oraz możliwości osób starszych. Do najczęstszych zadań opiekuna należy przede wszystkim pomoc w codziennej higienie osobistej, czyli mycie, czesanie, ubieranie podopiecznego. Do codziennych obowiązków należy również robienie zakupów, przygotowywanie posiłków i karmienie, podawanie leków.

Bardzo  często w zakresie obowiązków opiekunki jest pomoc w utrzymaniu czystości w mieszkaniu lub domu, chodzi tutaj o sprzątanie, mycie naczyń, okien, pranie i zmiana pościeli. Opiekunka jest czasem proszona o załatwienie różnych spraw podopiecznego poza domem, czyli np. płacenie rachunków, organizowanie transportu, pójście do lekarza po recepty.

Osoba, która zajmuje się osobą starszą bardzo często również organizuje czas wolny osobie starszej. Najczęściej dobierane są zajęcia odpowiednie do stanu zdrowia podopiecznego i dzięki nim można umożliwić osobie starszej rozwój psychofizyczny oraz większe usamodzielnienie się. Opiekunki muszą być jednocześnie w ścisłym kontakcie z rodziną podopiecznego i na bieżąco informować ją o stanie zdrowia, o postępach bądź o pogorszeniu się kondycji.

„Pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech już trzy lata. Nie mogłam znaleźć pracy w Polsce, a byłam świeżo po kursie dla opiekunów osób starszych. Język niemiecki znałam w stopniu podstawowym, ale dziś już mówię bez obaw, a co najważniejsze rozumieją mnie. Ta praca daje mi mnóstwo satysfakcji, bardzo lubię moich podopiecznych i myślę, że ze wzajemnością. Chociaż zdarzają się sytuacje dramatyczne i jest ciężko, szczególnie gdy pacjent ma demencję. Do Polski przyjeżdżam by odpocząć przede wszystkim psychicznie, ale zazwyczaj po 2 tygodniach już mnie ciągnie do Niemiec.” Teresa, 57 lat, opiekunka osób starszych

Predyspozycje

Podstawowym wymogiem, który bezwzględnie muszą spełniać kandydatki chcące pracować jako opiekunki to chęć sprawowania opieki nad drugą osobą. Zdecydowanie takiej opieki potrzebują osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności, dlatego od opiekunek wymaga się przede wszystkim cierpliwości i zrozumienia, wyrozumiałości i łagodności.

Zarobki opiekunek osób starszych w Niemczech

Jak zostać Opiekunką Osób Starszych ?

Tak naprawdę w tym zawodzie kwalifikacje do wykonywania zawodu uzależnione są od pracodawcy i bywają bardzo zróżnicowane. Firmy, które zajmują się udzielaniem pomocy w domach prywatnych szukają zarówno osób, które mają wykształcenie pielęgniarskie- takie panie opiekują się osobami, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej, jak i osób, które nie posiadają takiego wykształcenia.

Rzadko zdarza się, że pracodawca wymaga konkretnego wykształcenia, natomiast przydatne mogą okazać się kursy czy szkolenia w zakresie opieki nad osobami starszymi. Bardzo często od opiekunek wymaga się czynnego prawa jazdy. Z kolei firmy zatrudniające osoby do opieki poza granicami kraju wymagają komunikatywnej znajomości języka danego kraju.

W przypadku pracy w zakładach opiekuńczych wymagane jest już wykształcenie zawodowe. Można ukończyć np. szkołę policealną na kierunku opiekunka środowiskowa. Nuka w takiej szkole trwa zazwyczaj dwa semestry. Obejmuje zajęcia z psychologii, pedagogiki, metodyki pracy z podopiecznymi, higieny żywienia itp. Zajęcia z teorii uzupełniane są zazwyczaj zajęciami praktycznymi w placówkach, które zajmują się opieką nad osobami niepełnosprawnymi lub starszymi.

Praca dla Opiekunek -  Niemcy, Polska ?

Panie, które są zainteresowane pracą w zawodzie opiekunki osób starszych mogą najczęściej znaleźć w Polsce zatrudnienie w domach opieki społecznej, hospicjach, placówkach opieki paliatywnej, domach samopomocy. Mogą być także wynajmowane do pomocy w mieszkaniach osób potrzebujących, gdzie czasem wymagana jest pełna dyspozycyjność i możliwość wykonywania pracy przez całą dobę, a to wiąże się z brakiem innych zajęć (np. obowiązków rodzinnych).

Bardzo dużym rynkiem pracy dla Opiekuen Osób Starszych są Niemcy. Praca na Opiekunki czeka w tym kraju zarówno w domach prywatnych jak i domach opieki.

Zarobki Opiekunek Osób Starszych w Niemczech i w Polsce

Płace w publicznych ośrodkach wynoszą najczęściej ok. 1000-1200 zł netto. Nieco wyższe są w prywatnych ośrodkach. W przypadku pracy w prywatnych mieszkaniach zarobki uzależnione są od indywidualnie ustalanych stawek godzinowych oraz od zakresu wykonywanych czynności. Inaczej również wyglądają zarobki w pracy za granicą, gdzie np. w Niemczech opiekunki mogą liczyć na zarobki od 750- 1300 euro netto w zależności od doświadczenia i znajomości języka.

Jest to zawód w którym perspektywy pracy dla wykwalifikowanych opiekunów osób starszych w kolejnych latach są optymistyczne. W miarę rozwoju europejskich społeczeństw popyt na tego rodzaju usługi będzie się stale zwiększał. Wydaje się, że będzie to również z korzyścią dla europejskich seniorów, którzy mogą spędzić jesień swojego życia we własnym mieszkaniu zamiast w domu opieki.

 

Monika Dł‚ugosz

Nasze komentarze

opiekunka ~ 2012-11-16 13:31:08

Trzeba dodać, że są to zarobki jakie wypłacają polskie firmy pośredniczące. Firmy od rodzin osób podopiecznych kasują co miesiąc do 2000 euro. O wiele za dużo dla siebie firmy zabierają, praca opiekunek jest ciężka ale pośredników polskich to nie obchodzi, pod tym względem żerują na pracy kobiet, które w kraju nie mają możliwości otrzymania pracy na miejscu.

Ela ~ 2013-01-31 16:32:37

To prawda co napisała ( opiekunka) ale jeszcze trochę i się wszystko skończy........opiekunki już nie chcą pracować za 800 euro wybierają firmy agencje na rynku niemieckim a pl pośrednicy jeszcze trochę będą się sami prosić o Polki do pracy w DE.

grazyna ~ 2013-02-10 22:25:26

Hahahaha dobre w zakres opieki wchodzi mycie okien moze pranie jeszcze dywanów u podopiecznych u nas w Polsce????Ja pracuje jako opiekunka I NAPEWNO TEGO BYM ZA 5 ZŁ /H NIE ROBIŁA TEGO

emilia ~ 2013-06-17 11:07:25

WItam, jeśli zna Pani Niemiecki rpoponuję pracę w niemczech jako opiekuka osoby starszej. Ze słabym językiem w najgorszym wypadku dostanie Pani 850euro co po przeliczeniu po kursie x4,30 daje nam 3655 zł netto na rękę a wyjazd na 3mce daje nam 10965zł na rękę. ( przy najgorszej możliwej wypłacie!) Warto się zastanowić Oczywiście im lepszy niemiecki i doświadczenie tym wyższe stawki do 1500eu

emilia ~ 2013-06-17 11:07:29

WItam, jeśli zna Pani Niemiecki rpoponuję pracę w niemczech jako opiekuka osoby starszej. Ze słabym językiem w najgorszym wypadku dostanie Pani 850euro co po przeliczeniu po kursie x4,30 daje nam 3655 zł netto na rękę a wyjazd na 3mce daje nam 10965zł na rękę. ( przy najgorszej możliwej wypłacie!) Warto się zastanowić Oczywiście im lepszy niemiecki i doświadczenie tym wyższe stawki do 1500eu

opiekunka-staż 9 lat w Niemczech ~ 2013-07-08 14:20:44

Witam-pracuję już tyle lat jako opiekunka,byłam u różnych rodzin i były różne wymagania...Ale od kiedy pracuje legalnie i przez niemiecką firmę,jestem szanowana i doceniana..Wykonuję pracę opiekunki, nie sprzątaczki czy ogrodnika...Mam wypisane obowiązki,dni świąteczne mam płacone podwójnie...i co najważniejsze dla mnie pracuję 2,3 najdłużej 4 tygodnie,płacą mi za przejazd przez to nie czuję się wykorzystywana...Poprostu szanujmy się,jestesmy opiekunkami,a nie paniami do wszystkiego...

Jojo ~ 2013-09-08 15:36:59

A mozna wiedziec w jakiej firmie Pani pracuje?(jesli to nie problem). Tez wolalabym pracowac przez niem.firme,ale nie wiem, ktora jest rzetelna? Ijeszcze jedno pytanie: trzeba miec tzw.Gewerbe? Pozdrawiam Pania

BB z Warszawy ~ 2013-09-13 23:18:09

Znam Ukrainkę, która za 2500 zł.+wyżywienie i mieszkanie całodobowo opiekuje się starszym, mało chodzącym panem, a oprócz tego robi zakupy,gotuje, pierze,sprząta i obsługuje jego żonę. W niedziele tylko ma wolne przez 3 godz. Nie zazdroszczę jej tego.

beauvoir ~ 2014-01-20 12:14:01

Ciekawy artykuł, który daje dużo do myślenia. Ten zawód obecnie jest dość popularny, zwłaszcza w społeczeństwie, które się starzeje. Zainteresowanych tematem polecam też lekturę tego tekstu: http://www.policealna.blog.gowork.pl/kilka-slow-o-opiekunie-osoby-starszej/

Joanna ~ 2014-02-14 14:33:37

Do...opiekunka-staż 9 lat w Niemczech Witam serdecznie, Ja tez pracuję z agencji w prywatnym domu podopiecznego, nie jestem zachwycona zarobkiem,jaki otrzymuję za 24h/na dobę, fakt agencje dużo zarabiają naszym kosztem. Jeśli nie jest to dla Pani tajemnica i problemem może Pani zdradzić namiary agencji z niemiec? będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Joanna

MB z otwocka ~ 2014-03-11 22:10:10

Jestem opiekunka od roku 86-letniej kobiety.Pani jest na tyle sprawna ze sama gotuje,pierze i przyjmuje leki ,dba o higienę osobista Ja.jestem od sprzątania robienia zakupow.Do sprzątania należy mycie okien wieszanie firanek pranie dywanow.Podopieczna lubi się wygadać.Opieke sprawuje u nas w kraju.Pozdrawiam Malgorzata

niemieckiwopiece ~ 2014-03-31 19:05:51

Jakby nie było, pamiętajcie, że bez znajomości języka pobyt na obczyźnie łatwy nie jest. Pozdrawiam i polecam blog dla opiekunek do darmowej nauki niemieckiego: http://niemieckiwopiece.blogspot.com Pozdrawiam!

Opieka niemcy ~ 2014-04-18 10:04:48

Jeśli jesteś początkującą opiekunką lub jeśli chcesz nią zostać to poczytaj wiele ciekawych wskazówek na http://www.opieka-niemcy24.pl

Elwira153 ~ 2014-07-22 11:58:44

Ja trafilam do okropnej rodziny jezeli ma ta pani namiary na niemiecka firme chetnie skorzystam pozdrawiam Ewa

Elwira153 ~ 2014-07-22 12:02:09

Nie polecam tej rodziny i radze omijac Im Langenfeld pielegniarki okropne podejrzliwe z kazdego siniaka musisz sie tlumaczyc masakra psychika siada a na dodatek nie masz wolnego 24 na dobe robisz nikogo nie obchodzi ze mozesz byc zmeczona chytrusy zakupy za 70 euro na tydzien z chemia

ewa ~ 2014-09-19 11:08:11

Ja w Polsce, opiekuję sie całodobowo panią w wieku 84 lata, chorą na Alzheimera. Mieszkam u niej, w bloku. Nie płacę za mieszkanie i wyżywienie. Do moich obowiązków należy codziennie rano, po śniadaniu i podaniu tabletek, odprowadzić panią do busiku, który zabiera ją do placówki terapeutycznej, z powrotem już muszę odebrać ją samochodem (służbowy). Potem obiad, mycie, tabletki, zmiana pampersa ( nie trzyma moczu) i pani udaje się na drzemkę. W tym czasie mam chwilę dla siebie by odpocząć lub zając się własnymi sprawami. W dzień bowiem mam obowiązki jak u siebie w domu, czyli sprzątanie, zakupy, pranie, prasowanie, gotowanie i o 14 już muszę wyjeżdżać po podopieczną. czyli prawie cały dzień zajęty. Jestem dyspozycyjna przez 24/dobę. Nie mam życia prywatnego chyba, że telefonicznie. Jesli chciałabym odwiedzić rodzinę, to z podopieczną na "głowie". Nie mam żadnego zastępstwa w razie czego. Cała rodzina podopiecznej mieszka za granicą i mogą przyjeżdżać tylko wtedy, kiedy mają urlopy. W związku z czym mam 2 tygodnie wolnego w ciągu lata + kilka dni w święta wielkiej nocy i bożego narodzenia. Pracuję na czarno. Mam umowę prywatną lecz bez rejestracji. Nie płacę ZUS ani nie mam ubezpieczenia zdrowotnego. Miesięcznie zarabiam na rękę 1.200 zł. Bywa, że pomagam przy pracach niestandardowych, jak organizacja i fizyczna przeprowadzka do innej miejscowości, pomoc przy sprzątaniu mieszkania po remoncie. To prawda, od jednej z córek dostałam po przeprowadzce premie w postaci mebli, które jej nie były już potrzebne. Przydały mi się i doceniam ten gest. Jednak to premia jednorazowa. Pracuję u nich już ponad półtora roku. Muszę przyznać, opieka nad osobą z demencją jest strasznie dołująca psychicznie. Trzeba ciągle pracowac nad sobą by nie stracić cierpliwości. A jak wiadomo, lepiej nie będzie :( Ostatnio mam poczucie, że te moje zarobki to zaledwie skromne kieszonkowe, że jestem wykorzystywana. Piszę tutaj, bo jestem ciekawa, co wy o tym sądzicie? Czy powinnam porozmawiać o podwyżce, a jesli tak, to o ile? Bardzo proszę o poważne wypowiedzi. Mieszkamy w Olsztynie. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Aleksandra ~ 2014-10-11 20:51:46

To po co tak pracujesz, daj im kopa i już:)

mimi ~ 2014-11-25 13:01:07

Ewa, po takim stazu u osoby z Alzhaimerem wszystkie polskie agencje przyjma Cie z otwartymi rekami, powinnas zmienic miejsce pracy na Niemcy.

Menlajj ~ 2014-11-27 09:02:24

Kobieto ,nawet nie masz pojęcia jak bardzo Cię ta rodzina wykorzystuje!!!!! Zrezygnuj z tej pracy jak najszybciej i zgłoś się do jakiejś firmy pośredniczącej w wysyłaniu kobiet do opieki na ludźmi starszymi do Niemiec.Te firmy też zarabiają na Tobie,ale Ty masz cztery razy tyle co teraz zarabiasz i masz co dwa lub co miesiąc wolne,no chyba,że nie będziesz zjeżdżać w ogóle . Pozdrawiam serdecznie

opiekunka ~ 2014-11-30 22:28:56

Dla początkujących opiekunek, osób uczących się i nie tylko: www.opiekunowie.eu

opieka ~ 2015-01-19 06:59:36

kto wymyslił ze opiekunka jest jednocześnie pomocą domową ta osoba powinna sama trochę popracować za 10 zl na godz. a potem ustalać idiotyczne obowiązki bo opiekunka ma zająć się podopieczna a nie pucować cały dom dwa w jednym to nie za 10 zl na godz.

Anna ~ 2015-02-03 15:43:02

Mam wieloletnie doświadczenie przy opiece osób starszych i chorych pracowałam ponad 10 lat w Włoszech , szukam pracy jako opiekunka w Niemczech choćby na 1 miesiąc narazie bez języka .telefon;0048 783 951371 Anna

krystyna 68 ~ 2015-02-04 12:51:07

mam również doświadczenie w opiece osób starszych i dzieci ,jak również prowadzeniem gosp.dom.gotowanie , pranie,sprzątanie ,robienie zakupów ,mam emeryturę więc składek nie muszę opłacać niestety ale j.niemieckiego nie znam.Mój tel885405520

renata ~ 2015-02-04 18:32:25

mam rowniesz doswiadcenie w opiece osubstarszych hentnie sukam muj numer 01633392043 berlin

renata ~ 2015-02-04 18:32:45

mam rowniesz doswiadcenie w opiece osubstarszych hentnie sukam muj numer 01633392043 berlin

Blanka ~ 2015-02-11 13:39:33

Witam,jestem zbulwersowana panią która za 1200zl poświęca całe dni nad chora starsza osoba a rodzina pracując za granica wie jakie płace są taka opiekę i ma z czego płacić , jestem opiekunka w HSE w Irlandia moje zarobki to ok 15 e na godz podwójne niedziele i soboty 150 proc.nie daj sieoszukiwac mimo ze mam kontrakt muszę zjeżdżać do kraju gdyż moja mama potrzebuje już opieki,ale nie będę pracować jak opiekun za takie pieniądze,uciekaj z tej pracy opiekunki w każdym kraju znajda prace,pozdrawiam

J55 ~ 2015-02-22 09:55:41

WSZYSTKIE OPIEKUNKI NARZEKAJA NA NISKIE PENSJE, JAKIE OTRZYMUJA W POLSCE. NIEWATPLIWYM JEST, ZE PLACE TE SA ZA NISKIE W STOSUNKU DO WYMAGAN, JAKIE STAWIA SIE OPIEKUNKOM. DLACZEGOZ WIEC, NIE STRAJKUJECIE? NAUCZYCIELE I PIELEGNIARKI WYWALCZYLI SWOJE OD RZADU. TERAZ O SWOJE WALCZA ROLNICY. WIEC CO STOI NA PRZESZKODZIE, BY O SWOJE ZAWALCZYLY OPIEKUNKI??? TRZEBA TYLKO CHCIEC I KONSEKWENTNIE DAZYC DO CELU...

nmkl ~ 2015-04-18 16:20:27

kto wam takich bzdur nagadał ja jestem opiekunką w prywatnym domu opieki 1500 najwięcej za ciężka harówę;

Maja ~ 2015-04-26 12:29:24

Nie zachwycajmy sie ze zrobiamy w opiece 1000-1200eu.Dwa miesiace pracujemy ,dwa siedzimy w domu i to daje nam 500eu na miesiac,reszte wydajemy na drobne zakupy.Nikt nam nie zaplaci za rozlake i stracony czas z rodzina.Jestem opiekunka 4 lata i wiem co znaczy spac nie w swoim lozku,poruszac sie nie w swoim domu,otoczeniu-braku kontaktu z rodzina,dziecmi czy przyjaciolmi nikt nie jest w stanie nam tego wynagrodzic.

Maja ~ 2015-04-26 12:40:14

Czy przebywanie w obcym domu 24 godz na dobe to wielka zyciowa kariera-czy mozna zdobyc awans-przeciez robimy dzien w dzien to samo-jestem opiekunka pracuje z wielkim zaangazowaniem ale nie jestem zachwycona ta praca bo czym tu mozna sie zachwycac-tym ze miesiacami nie ma mnie w domu?tym ze jestem do dyspozycji 24 h na dobe dla jednej osoby,ktora nie raz i nie dwa zapomina ze jestem opiekunka a nie sluzaca z polski? mam sie zachwycac tym ze po dwuch czy trzech miesiacach pracy dochodze do siebie po powrocie przez kilka tygodni?-pracuje bo zycie mnie do tego zmusza i nasz rynek pracy w polsce

opiekunka joanna ~ 2015-04-29 19:58:47

jestem po szoleniach na opiekunke w 2004 r ukaczenie ; pracowalam w szpitalu ok 13 lat [takze odbywalam staz przy ludzuiach chorych na ajschajmera w bytomiu; nie znam jezyka niemieckiego .jezeli jest mozliwosc to wolalabym byc zatrudniona przez agencje niemiecka do polskich rodzin .pozdrawiam joaska m z bytom -miechowice. moj nr tel 698134791

opiekunka joanna ~ 2015-04-29 19:59:37

jestem po szoleniach na opiekunke w 2004 r ukaczenie ; pracowalam w szpitalu ok 13 lat [takze odbywalam staz przy ludzuiach chorych na ajschajmera w bytomiu; nie znam jezyka niemieckiego .jezeli jest mozliwosc to wolalabym byc zatrudniona przez agencje niemiecka do polskich rodzin .pozdrawiam joaska m z bytom -miechowice. moj nr tel 698134791

Opiekunka Wiesia ~ 2015-05-27 13:27:12

Pracuję w Polsce,kilka lat przepracowałam w Grecji;obecnie od ok 1,5r mam podopieczną bezkontaktową,całkowicie zależną;zarabiam 2000zł-tygodniówka 500zł za 5 dni;bez prac domowych! nawet nie gotuje bo robi to synowa mojej podopiecznej,wszystkie weekendy mam wolne ale...czuję,że wypaliłam się;bardzo źle śpię,a właściwie bez tabletki nie śpię wogóle /problem narasta od kilku lat/;jestem ciągle zmęczona,przyjeżdzam do pracy w niedzielę wieczorem i jestem już zmęczona..niedługo mam urlop ale też i nie zarobie,bo jak to u nas bywa pracuję na czarno;Agencja w której kiedyś pracowałam /w Polsce/ też nie gwarantuje ani wyższego wynagrodzenia ani płatnego urlopu; mam 58l,nie znam języka by móc wyjechac do Niemiec i co jakiś czas przyjechać do Polski aby zwyczajnie odreagować,nie mam emerytury ani renty by choć na chwilę dać sobie odpocząć...już po prostu mnie wszystko przerasta...choroba syna /ChAD/,łożenie na jego utrzymanie /ma 400zł dochodu/,po prostu mam dość...a Pani z Olsztyna współczuję;wiem jak wygląda praca z chorym na demencję,przeszłam przez to..i ten zarobek;

Rafal ~ 2015-06-18 14:02:38

Praca dla opiekunki w Niemczech i wiele innych - http://wniemczech.info Ogłoszenia dla Polaków w Niemczech

ewaanimi ~ 2015-08-09 15:02:45

ja pracuje jako opiekunka w niemczech niema sie czym zachwycac po 2miesiacach po 24h na dobe przywoze 9tysiecy zl duzo moze tylko przeliczcie ze 2 mies nie bede pracowac podzielcie na 4miesiace ta sume.nie masz rodziny ani przyjaciul a w polsce jestes juz tak wykonczona i fizycznie i psychicznie ze te2mies to malo niestety bede dalej jezdzic bo z czegos trzeba zyc z czegos rachunki placic

Sandra Hoc ~ 2015-08-12 12:08:24

Ja korzystam z usług opieki z Gold Care i cieszę się, że nie muszę oddawać mamy do domu spokojnej starości, oni raczej nie narzekają, ja dobrze płacę i doceniam czyjąś pracę, bo wiem, że nie jest to proste.

opiekun medyczny ~ 2015-10-17 19:13:52

Witam :) Kochane Panie, jak tak czytam to przypomina się mi czas kiedy zaczynałam a było to 10 lat temu. :) Tak 10 lat na dzień dobry zaczełam z naprawdę skromnym podstawym j. niemieckim, ale będąc dwa lata przy osobie która miała niedowład lewej strony i charakterek nie do pozazdroszczenia nie żałuję tego, ponieważ wtedy nauczyłam się , że muszę również zadbać o siebie oraz charakterek tej podopiecznej bardziej mnie zmobilizował aby podszlifować język. No i udało się :) a po tym czasie zaczełam zarabiać więcej a na dokładkę jako że zus robi często kontrole w zakładach pracy, to okres który przepracowałam potym w pewnej agencji jest liczony mi i składki mam naliczone od ponad 3500 zł a nie od niskiej kwoty jak to teraz robią agencje, bo w tamtym przypadku zus oddał sprawe do sądu i oczywiście wygrał. Od tamtego czasu w 95% przypadkach miałam podopiecznych z demencją ale drogie Panie pomimo że praca jest z dużym obciążeniem psychicznym to wręcz uwielbiam tych ludzi :) No wiem wydawać by mogło się , że jestem jednym z pośród niewielu dziwolongów które lubią . :) Na prawdę nie stwarza mi to więkrzego problemu bo po powrocie do domu potrzebuję tylko a może i aż trzy dni na regenerację swoich sił :) No i jak by nie było zaczełam w tym roku pracować jako firma jednoosobowa właśnie dla tego :) oraz bo również w tych 10 latach nabyłam kwalifikacje, których potwierdzeniem jest dyplom państwowy - chociaż w Niemczech Pflegedienst traktuje nas opiekunki z Polski jako zagrożenie. ;) Ale co tam, raz się żyje :)

Danuta ~ 2015-10-17 20:13:45

Pracuje od 4lat jako opiekunka 24h ale jestem juz po mały wykończona....myślę tez o założeniu firmy i pracować na własny rachunek....może mi ktoś powiedzieć jak najlepiej byłoby ....pozdrawiam wszystkich...

dosia ~ 2015-10-17 21:53:16

firmy wykorzystuja polskie opiekunki z czego obliczane jest wyzywienie i mieszkanie. kolezanka pracuje w Niemczech zarabia netto od 550 do 630 euro w umowie ma 900 euro brutto gdyby pracowala w Polsce to tez by tyle zarobila bo tam pracuje na dobe 24 godziny a nie 8 . jak jechac to tylko prywatnie a nie przez firme

Saba ~ 2015-10-17 22:49:24

Przeczytałam Wasze wszystkie komentarze. Z wieloma z Was się zgadzam, Ale... no własnie ale. Mówicie tu o wykorzystywaniu nas do wielu niezgodnym z naszym wykonywanym zawodem opiekunki wykorzystywaniem nas. Z mojego wieloletniego doświadzczeniaw pracy jako opiekunka, moge stwierdzić, że to właśnie sporo z nas, zwłaszcza tych, które dopiero wchodzą w ten zawód robi, jak sie to mówi "o wiele za dużo" uważając, że w ten sposób zjednają sobie rodziny niemieckie. A w ostateczności wychodzi wszystko na opak. Potem, kiedy my mówimy kategoryczne NIE na rządania wykonania czegoś poza zakres naszych obowiązków słyszymy, że przecież pani IXIŃSKA to robiła, że pani YGREK wykonywała z podopiecznym gimnastykę czy rehabilitację, że pani ZET przekopywała cały ogródek, sadziła kwiatki itp itd. Moje drogie Panie, szczególnie te, które zastanawiają sie nad takim wyjazdem do pracy jako opiekunka, zanim wsiądziecie w autokar wiozący Was do podopiecznego dobrze się dowiedzcie jakie są Wasze obowiązki, lub wykonujcie to samo co osoba, którą zmieniacie. Każde takie "ponadnormowe" wykonywanie pracy powoduje kłopoty dla Waszej zmienniczki. Powoduje to potem spięcia i praca zamiast dawać zamierzone efekty staje się kamieniem u szyi. Praca ta jest naprawdę trudna i odpowiedzialna, to nie wyjście na plaże i pokazanie swoich uroków. Tak jak tu mówicie, ja też kiedy jechałam pierwszy raz, mogę powiedzieć, że liznęłam niemiecki, dzisiaj już potrafię rozmawiać, nawet z lekarzem jeżeli istnieje taka konieczność. Niestety język niemiecki chociażby w stopniu komunikatywnym jest niezbędny. Dzisiaj mam w ręce "Certyfikat" odbycia kurzu i zdania egzaminu na opiekunkę, który podwyższa moje kwalifikacje, a co za tym idzie i wysokość wynagrodzenia. Dosia pisze tu o pracy na czarno... moja droga przez te wszystkie lata miałam kontakt z osobami, które tak pracowały. Niestety, a to jest prawda, można trafić na podłą, jak ja to nazywam, rodzinę. Zfarzały się wypadki, że takiej pani wystawiano walizki za drzwi nie płacąc za jej pracę. A Pani koleżance polecam poszukanie innej agentury, chyba, że tu też wchodzi znajomość języka niemieckiego. Pozdrawiam wszystkie koleżanki z branży.

hej ~ 2015-10-18 00:25:19

Drogie panie opiekunki,śmiać mi się chce jak słyszę i czytam o wykorzystywaniu nas do pracy poza opieką do chorego.Czy wykonywanie prac porządkowych w domu chorego i zajęcie się przydomowym zadbanym pięknym ogródkiem to praca ponad siły, przecież to relaks oderwanie się od monotonnych czynności wykonywanych przy chorym świeże powietrze a ile radości daje tym ludziom którzy wiele serca włożyli w oazę gdzie można sobie posiedzieć na łonie przyrody i się zrelaksować.Coś za coś moje drogie Panie.Pozdrawiam serdecznie -Gosia

Halina ~ 2015-11-05 13:16:05

Ja też jeżdziłam do Niemiec do pracy. Podopiecznych miała różnych. Fakt zazwyczaj byli leżacy i wtedy nieźle musiałam sie narobic, Ale do pracy nikt mnie nie zmuszał. Teraz dorabiam sobie pracując w Polsce w agencji Opieka Plus, oczywiscie zarobki sa mniejsze, niz w euro, ale jestem blisko domu, pracuje na zmiany 1- lub 2-tygodniowe, wiec jest dobrze. Mogę się widywać z wnukami. Ja

lucyna ~ 2016-02-01 14:09:04

Chcialabym jechac do pracy do Niemiec ale nie wiem z jakiej firmy tyle ich jest. Jestem z Katowic. Prosze mi doradzic. Znalazlam firme ale kurs j niemieckiego odbywa sie w Bytomiu niestety niestac mnie na dojazdy tam. Chcialabym miec kurs w Katowicach. Pozdrawiam

nicky ~ 2016-05-09 17:48:22

Witam Czy ktoś się orientuje, czy w Polsce potrzeba jakichkolwiek uprawnień nad opieką osób starszych, chorych, niepełnosprawnych - mowa tu o domach prywatnych

anna ~ 2016-08-24 22:28:35

Szukam opiekunki do starszej pani 76 lat pilnie

anna ~ 2016-08-24 22:28:54

Szukam opiekunki do starszej pani 76 lat pilnie

joanna ~ 2016-10-25 15:45:18

Ja polecam na początek poszukać małej agencji, bo z doświadczenia wiem,że te większe nie przejmują się tym,że ktoś dopiero zaczyna i musi się o wszystko wypytać i że potrzebuje wsparcia. W sumie obojętnie skąd jesteście, bo przecież większość agencji podpisuje umowy pocztą albo mailem. Polecam np. tę agencje Her-Ow 533139038- pod ten numer ja dzwoniłam, może mają jakiś inny jeszcze.

Ola ~ 2016-11-29 11:26:39

A ja zapraszam do też małej agencji Global Care , nr tel 792 762 467 - super przemiła Pani Ania wszystko wyjaśni i poprowadzi za rączkę.

Agata Kwiatkowska ~ 2016-12-13 11:54:51

Jeśli chodzi o uczciwą firmę, mogę polecić Aktivmed24. Razem z nimi wyjeżdża moja mama i ciocia. Pieniądze są zawsze na czas, firma podaje szczegóły każdego zlecenia, a to co najbardziej lubi moja mama to to, że przejazd organizuje firma i odbywa się on spod domu.

anonim ~ 2017-01-25 09:59:14

Swoją wiedzę mogą Państwo uzupełnić na naszym kursie przygotowanym w celu zdobycia pogłębienia własnych umiejętności i kwalifikacji. Kurs "Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych" przeznaczony jest dla osób chcących: pracować i pracujących w zawodzie opiekun osoby starszej pogłębić swoje umiejętności i kwalifikacje nauczyć się w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podopiecznego i własne wyjechać za granicę do pracy w zawodzie opiekun z dodatkowymi kwalifikacjamiNależy posiadać wiadomości na temat człowieka, jego psychiki, cierpienia, bólu i metodach jego zwalczania, właściwą opieką nad osobą starszą, aby sposób etyczny i profesjonalny wykonywać swoją pracę. Swoją wiedzę możesz uzupełnić na kursie, który przygotowaliśmy dla Państwa. 160 - godzin zajęć teoretycznych składających się z 20 modułów: Elementy gerontologii Podstawy psychologii komunikacji z podopiecznym i jego rodziną Zasady żywienia i pielęgnacji osób starszych Problem odleżyn Dietetyka wieku starszego Etyka w pracy opiekuna Choroby wieku starczego Ból i jego leczenie Choroby wieku starczego Uwarunkowania zdrowia Anatomia i fizjologia - odmienności w wieku starczym Klasyfikacja i organizacja Zakładów Opieki Zdrowotnej Opieka długoterminowa Opieka nad pacjentem z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi Ergonomia pracy opiekuna Zasady bhp w pracy opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych Rehabilitacja Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego Pierwsza pomoc (moduł rozszerzony) Zasady ochrony przeciwpożarowej (moduł rozszerzony) Dodatkowo na płytce CD - Podstawy języka niemieckiego lub angielskiego EGZAMIN ON-LINE Wydajemy zaświadczenia w językach obcych na życzenie kursanta bezpłatnie w języku angielskim i niemieckim. Możliwość uzyskania certyfikatów w innych językach. Ceny kursów stacjonarnych znajdują się w zakładce CENNIK. DLA GRUP STACJONARNYCH - KURS OPIEKUN OSOBY STARSZEJ I NIEPEŁNOSPRAWNEJ ZAPEWNIAMY PRAKTYKI W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZABRZU Ośrodek Szkolenia Zawodowego "SOKRATES" Biuro ul. Roosevelta 39 41-800 Zabrze BIURO: (32) 273-02-01, (32) 740 92 01 Czynne: 7:30 - 18:30 Kontakt z specjalistami bhp i inspektorami ochrony przeciwpożarowej tel. kom.: 795 - 000 - 396 tel. kom.: 795 - 000 - 896 e-mail: [email protected] , [email protected] Internet: www.bhpsokrates.pl www.szkolenia-bhp.info.pl

anonim ~ 2017-01-25 09:59:24

Swoją wiedzę mogą Państwo uzupełnić na naszym kursie przygotowanym w celu zdobycia pogłębienia własnych umiejętności i kwalifikacji. Kurs "Opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych" przeznaczony jest dla osób chcących: pracować i pracujących w zawodzie opiekun osoby starszej pogłębić swoje umiejętności i kwalifikacje nauczyć się w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podopiecznego i własne wyjechać za granicę do pracy w zawodzie opiekun z dodatkowymi kwalifikacjamiNależy posiadać wiadomości na temat człowieka, jego psychiki, cierpienia, bólu i metodach jego zwalczania, właściwą opieką nad osobą starszą, aby sposób etyczny i profesjonalny wykonywać swoją pracę. Swoją wiedzę możesz uzupełnić na kursie, który przygotowaliśmy dla Państwa. 160 - godzin zajęć teoretycznych składających się z 20 modułów: Elementy gerontologii Podstawy psychologii komunikacji z podopiecznym i jego rodziną Zasady żywienia i pielęgnacji osób starszych Problem odleżyn Dietetyka wieku starszego Etyka w pracy opiekuna Choroby wieku starczego Ból i jego leczenie Choroby wieku starczego Uwarunkowania zdrowia Anatomia i fizjologia - odmienności w wieku starczym Klasyfikacja i organizacja Zakładów Opieki Zdrowotnej Opieka długoterminowa Opieka nad pacjentem z zaburzeniami psychicznymi i neurologicznymi Ergonomia pracy opiekuna Zasady bhp w pracy opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych Rehabilitacja Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego Pierwsza pomoc (moduł rozszerzony) Zasady ochrony przeciwpożarowej (moduł rozszerzony) Dodatkowo na płytce CD - Podstawy języka niemieckiego lub angielskiego EGZAMIN ON-LINE Wydajemy zaświadczenia w językach obcych na życzenie kursanta bezpłatnie w języku angielskim i niemieckim. Możliwość uzyskania certyfikatów w innych językach. Ceny kursów stacjonarnych znajdują się w zakładce CENNIK. DLA GRUP STACJONARNYCH - KURS OPIEKUN OSOBY STARSZEJ I NIEPEŁNOSPRAWNEJ ZAPEWNIAMY PRAKTYKI W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZABRZU Ośrodek Szkolenia Zawodowego "SOKRATES" Biuro ul. Roosevelta 39 41-800 Zabrze BIURO: (32) 273-02-01, (32) 740 92 01 Czynne: 7:30 - 18:30 Kontakt z specjalistami bhp i inspektorami ochrony przeciwpożarowej tel. kom.: 795 - 000 - 396 tel. kom.: 795 - 000 - 896 e-mail: [email protected] , [email protected] Internet: www.bhpsokrates.pl www.szkolenia-bhp.info.pl

Sherry Lopez ~ 2017-02-27 00:45:42

Dzień dobry, Nazywam się Shelly jestem obywatelem Stanów państwie Ameryki chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 4 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po co mi płacą dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie 12,000USD. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka forsterated, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki nazywa fundusze powiernicze Credit Union CEO John Thormas ([email protected]), gdzie w końcu dostał kredytu, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmę kredytową, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości $ 700.000,00 dolarów, to wielkie firmy (fundusze powiernicze Credit Union} zarządzanej przez pana Jana Thormas a tu dzisiaj jestem zadowolony z mojej rodziny, ponieważ John Thormas fundusze powiernicze Credit Union dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będzie na bieżąco zeznając w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować John Thormas zaufania Fundusze Unii kredytowej teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej: ([email protected]) Zadzwoń za pośrednictwem: +14195182281 wierzę, inni ludzie też daje świadectwo o tym samym uczciwego pożyczkodawcę

Mamba ~ 2017-04-17 00:12:02

Pracujcie dalej w Niemczech i zmieniajcie pampersy 90-latkom, zwłaszcza mężczyznom. A skąd wiecie, że wasz podopieczny podczas wojny nie zastrzelił w Polsce kogoś z waszej rodziny? Opieka nad starszymi - tak, wszędzie, ale nie w Niemczech!

Williams Sean ~ 2017-06-06 00:15:43

* Oferuje oprocentowanie kredytu w wysokości 3% * Ubezpieczenie dla bezgotówkowych Przedsiębiorców * Gwarancja na pieniądze Dzięki dobrej opinii kredytowej Credit Financier Home oferuje pożyczki zabezpieczające i pożyczki inne niż zabezpieczające osobom fizycznym lub stowarzyszeniom spółdzielniowym lub spółdzielczym w celach przemysłowych i osobistych. Adres kontaktowy: Bezpośrednia poczta [email protected]

Robert ~ 2017-06-11 23:18:27

Cześć, Czy szukasz prawdziwej pożyczki po przystępnej stopie procentowej, w ramach sprzyjających warunków udzielania pożyczek? Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długu lub spłacenie rachunków? Czy Twoje banki i inne instytucje finansowe zostały przez Ciebie odrzucone tylko dlatego, że masz niski wynik kredytowy? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z jakiegokolwiek powodu, Kredyty samochodowe Kredyty mieszkaniowe * Pożyczki firmowe * Kredyty hipoteczne * Kredyty mieszkaniowe * Kredyty konsolidacyjne * Pożyczki osobiste Uwaga: udzielamy pożyczki za 3-procentową stopę procentową rocznie. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: - [email protected], aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki. Kontakt z e-mail: - [email protected] Wszystkiego najlepszego, Pan Robert Smith.

lissa ~ 2017-06-15 23:57:27

Oferta pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami teraz [email protected]

lissa ~ 2017-06-15 23:57:37

Oferta pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami teraz [email protected]

[email protected] ~ 2017-06-27 00:10:23

Do you need a loan? Do you need financial help? Does your firm, company or industry need financial assistance? Do you need finance to start your business? Do you need finance to expand your business? Do you need personal loan? Please, contact us for more information: [email protected] [email protected] Mrs Becky Hai bisogno di un prestito? Hai bisogno di aiuto finanziario? La tua impresa, azienda o industria ha bisogno di assistenza finanziaria? Hai bisogno di finanziamenti per avviare la tua attività? Hai bisogno di finanziamenti per espandere la tua attività? Hai bisogno di prestito personale? Vi preghiamo di contattarci per ulteriori informazioni: [email protected] [email protected] Potrebujete úver? Potrebujete financnú pomoc? Potrebuje vaša firma, firma alebo priemysel financnú pomoc? Potrebujete financné prostriedky na zacatie podnikania? Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania? Potrebujete osobnú pôžicku? Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie: [email protected] [email protected] Avez-vous besoin d'un prêt? Avez-vous besoin d'aide financière? Votre entreprise, entreprise ou industrie a-t-elle besoin d'aide financière? Avez-vous besoin de financement pour démarrer votre entreprise? Avez-vous besoin de financement pour développer votre entreprise? Avez-vous besoin d'un prêt personnel? Veuillez nous contacter pour plus d'informations: [email protected] [email protected] Necesitas un préstamo? ¿Necesita ayuda financiera? ¿Su empresa, empresa o industria necesita ayuda financiera? ¿Necesita finanzas para comenzar su negocio? ¿Necesita financiación para expandir su negocio? ¿Necesita préstamo personal? Por favor, póngase en contacto con nosotros para más información: [email protected] [email protected]

[email protected] ~ 2017-06-27 00:10:29

Do you need a loan? Do you need financial help? Does your firm, company or industry need financial assistance? Do you need finance to start your business? Do you need finance to expand your business? Do you need personal loan? Please, contact us for more information: [email protected] [email protected] Mrs Becky Hai bisogno di un prestito? Hai bisogno di aiuto finanziario? La tua impresa, azienda o industria ha bisogno di assistenza finanziaria? Hai bisogno di finanziamenti per avviare la tua attività? Hai bisogno di finanziamenti per espandere la tua attività? Hai bisogno di prestito personale? Vi preghiamo di contattarci per ulteriori informazioni: [email protected] [email protected] Potrebujete úver? Potrebujete financnú pomoc? Potrebuje vaša firma, firma alebo priemysel financnú pomoc? Potrebujete financné prostriedky na zacatie podnikania? Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania? Potrebujete osobnú pôžicku? Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie: [email protected] [email protected] Avez-vous besoin d'un prêt? Avez-vous besoin d'aide financière? Votre entreprise, entreprise ou industrie a-t-elle besoin d'aide financière? Avez-vous besoin de financement pour démarrer votre entreprise? Avez-vous besoin de financement pour développer votre entreprise? Avez-vous besoin d'un prêt personnel? Veuillez nous contacter pour plus d'informations: [email protected] [email protected] Necesitas un préstamo? ¿Necesita ayuda financiera? ¿Su empresa, empresa o industria necesita ayuda financiera? ¿Necesita finanzas para comenzar su negocio? ¿Necesita financiación para expandir su negocio? ¿Necesita préstamo personal? Por favor, póngase en contacto con nosotros para más información: [email protected] [email protected]

[email protected] ~ 2017-06-27 00:10:32

Do you need a loan? Do you need financial help? Does your firm, company or industry need financial assistance? Do you need finance to start your business? Do you need finance to expand your business? Do you need personal loan? Please, contact us for more information: [email protected] [email protected] Mrs Becky Hai bisogno di un prestito? Hai bisogno di aiuto finanziario? La tua impresa, azienda o industria ha bisogno di assistenza finanziaria? Hai bisogno di finanziamenti per avviare la tua attività? Hai bisogno di finanziamenti per espandere la tua attività? Hai bisogno di prestito personale? Vi preghiamo di contattarci per ulteriori informazioni: [email protected]l.com [email protected] Potrebujete úver? Potrebujete financnú pomoc? Potrebuje vaša firma, firma alebo priemysel financnú pomoc? Potrebujete financné prostriedky na zacatie podnikania? Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania? Potrebujete osobnú pôžicku? Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie: [email protected] [email protected] Avez-vous besoin d'un prêt? Avez-vous besoin d'aide financière? Votre entreprise, entreprise ou industrie a-t-elle besoin d'aide financière? Avez-vous besoin de financement pour démarrer votre entreprise? Avez-vous besoin de financement pour développer votre entreprise? Avez-vous besoin d'un prêt personnel? Veuillez nous contacter pour plus d'informations: [email protected] [email protected] Necesitas un préstamo? ¿Necesita ayuda financiera? ¿Su empresa, empresa o industria necesita ayuda financiera? ¿Necesita finanzas para comenzar su negocio? ¿Necesita financiación para expandir su negocio? ¿Necesita préstamo personal? Por favor, póngase en contacto con nosotros para más información: [email protected] [email protected]

[email protected] ~ 2017-06-27 00:10:36

Do you need a loan? Do you need financial help? Does your firm, company or industry need financial assistance? Do you need finance to start your business? Do you need finance to expand your business? Do you need personal loan? Please, contact us for more information: [email protected] [email protected] Mrs Becky Hai bisogno di un prestito? Hai bisogno di aiuto finanziario? La tua impresa, azienda o industria ha bisogno di assistenza finanziaria? Hai bisogno di finanziamenti per avviare la tua attività? Hai bisogno di finanziamenti per espandere la tua attività? Hai bisogno di prestito personale? Vi preghiamo di contattarci per ulteriori informazioni: [email protected] [email protected] Potrebujete úver? Potrebujete financnú pomoc? Potrebuje vaša firma, firma alebo priemysel financnú pomoc? Potrebujete financné prostriedky na zacatie podnikania? Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania? Potrebujete osobnú pôžicku? Prosím, kontaktujte nás pre bližšie informácie: [email protected] [email protected] Avez-vous besoin d'un prêt? Avez-vous besoin d'aide financière? Votre entreprise, entreprise ou industrie a-t-elle besoin d'aide financière? Avez-vous besoin de financement pour démarrer votre entreprise? Avez-vous besoin de financement pour développer votre entreprise? Avez-vous besoin d'un prêt personnel? Veuillez nous contacter pour plus d'informations: [email protected] [email protected] Necesitas un préstamo? ¿Necesita ayuda financiera? ¿Su empresa, empresa o industria necesita ayuda financiera? ¿Necesita finanzas para comenzar su negocio? ¿Necesita financiación para expandir su negocio? ¿Necesita préstamo personal? Por favor, póngase en contacto con nosotros para más información: [email protected] [email protected]

Mrs. Ceren ~ 2017-07-01 15:49:09

Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile, Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Kindly write us back with the loan information; - Complete Name: - Loan amount needed: - Loan Duration: - Purpose of loan: - City / Country: - Telephone: - Name of the Site: Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Yours Sincerely, Mrs. Ceren Kelly Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] We look forward to hear from you ASAP.

Mrs. Ceren ~ 2017-07-01 15:49:14

Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile, Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Kindly write us back with the loan information; - Complete Name: - Loan amount needed: - Loan Duration: - Purpose of loan: - City / Country: - Telephone: - Name of the Site: Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Yours Sincerely, Mrs. Ceren Kelly Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] We look forward to hear from you ASAP.

Affordable Loan Offer ( [email protected] ) ~ 2017-07-06 03:51:59

Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile, Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Kindly write us back with the loan information; *** Complete Name: *** Loan amount needed: *** Loan Duration: *** Purpose of loan: *** City / Country: *** Telephone: *** Name of the Site: Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Yours Sincerely, Mrs. Ceren Kelly Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] We look forward to hear from you ASAP.

Mrs. Ceren ~ 2017-07-06 03:52:18

Affordable Loan Offer ( [email protected] ) Do You Need A Business Loan,Or A Personal Loan,At 1.0% If Yes? Name,Amount,Country,Loan Durations,Phone Mobile, Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected] ,( [email protected] ), [email protected] Affordable Loan Offer ( [email protected] )

Ada ~ 2017-08-02 12:10:51

Praca Opiekunki to duża odpowiedzialność. Dobre i złe strony pracy przy osobach starszych w seniorach możesz poznać na portalu dla Opiekunek na http://www.opiekunki24.org

greg ~ 2017-08-03 05:27:31

Dzień dobry, drogi panie / madam, Potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki? Jeśli tak, napisz do nas ([email protected]), aby uzyskać więcej informacji i wypełnić Poniżej Nazwa: wiek: płeć: kraj: Stan: Tel: Kwota kredytu: Termin pożyczki: miesięczny przychód: Cel funduszy: Kontakt: [email protected] pozdrowienia, Greg

Elena ~ 2017-08-13 12:09:06

Drogi poszukujący pożyczki Masz jakieś trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta spółka pożyczkowa ustanowiła organizacje praw człowieka na całym świecie, a jedynym celem pomocy ubogim i osobom cierpiącym na trudności finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: [email protected] Nazwa: Wymagana kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Numer telefonu komórkowego: Dziękuję i błogosławię Bogu PEWNOŚĆ SIEBIE Elena

Elena ~ 2017-08-13 12:10:05

Drogi poszukujący pożyczki Masz jakieś trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta spółka pożyczkowa ustanowiła organizacje praw człowieka na całym świecie, a jedynym celem pomocy ubogim i osobom cierpiącym na trudności finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: [email protected] Nazwa: Wymagana kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Numer telefonu komórkowego: Dziękuję i błogosławię Bogu PEWNOŚĆ SIEBIE Elena

Mr Moses ~ 2017-08-29 21:32:40

> Niezaleznie od Twojej zdolnosci kredytowej. Cieszymy sie wydawanie finansowa > uslugi dla naszych licznych klientdz?lw na calym swiecie. Z nasza elastyczna > pakiety kredytdz?lw pozyczki moga byc przetwarzane i przekazywane do > Kredytobiorca niezwlocznie skontaktowac sie z naszym specjalista > doradztwo i planowanie finansowe. Jesli potrzebujesz szybko > kredytowej, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] > zobacz dane kontaktowe > > Prosze podac nam nastepujace informacje, jesli interesuje. > 1) Imie i nazwisko: ......... > 2) Plec: ......... > 3) Kwota kredytu wymagane: ......... > 4) okres kredytowania: ......... > 5) Kraj: ......... > 6) Adres domowy: ......... > 7) Komdz?lrka: ......... > 8) Miesieczny dochdz?ld: ..................... > 9) Zawdz?ld: ........................... > ) Co prawda tutaj strona o nas .....................

[email protected] ~ 2017-09-09 15:45:01

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

[email protected] ~ 2017-09-09 15:45:07

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

[email protected] ~ 2017-09-09 15:45:07

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

[email protected] ~ 2017-09-09 15:45:07

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

[email protected] ~ 2017-09-09 15:45:08

WE OFFER ALL KIND OF LOANS - APPLY FOR AFFORDABLE LOANS. Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

maria ~ 2017-09-11 23:33:51

Mam pytanie. Czy wolno polskim opiekunkom opiekować się w Niemczech osobami chorymi psychicznie??

Collins Guzman ~ 2017-09-13 22:36:30

MIKE LARRY LOANS That Save My Family From Financial Bondage {[email protected]} Hello Everyone, I am Collins Guzman from Texas USA, I will like to share this great testimony on how i got a loan from Mike Larry Loans, when we were driven out of our home when i couldn't pay my bills anymore, After been scammed by various companies online and denied a loan from my bank and some other credit union i visited. my children were taken by the foster care, i was all alone in the street. Until a day i shamefully walked into an old school mate who introduced me to Daisy Maureen. At first i told her that i am not ready to take any risk of requesting a loan online anymore, but she assured me that i will received my loan from them. On a second thought, due to my homelessness i had to take a trial and applied for the loan, luckily for me i received a loan of $80,000.00 from Mike Larry Loans. Am happy i took the risk and applied for the loan. my kids have been given back to me and now i own a home and a business of my own. All thanks and gratitude goes to MIKE LARRY LOAN COMPANY for giving a meaning to life when i had lost all hope. If you currently seeking for a loan assistance, you can contact them via: {[email protected]}

[email protected] ~ 2017-09-20 02:58:05

Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

[email protected] ~ 2017-09-20 02:58:05

Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

adoif loans ~ 2017-09-21 14:23:21

CZEŚĆ; Czy potrzebujesz pilnej pożyczki udzielamy pożyczki z gwarancją stopy procentowej 1% na spłatę długów lub Konta lub cele biznesowe? Jeśli jestem, skontaktuj się z nami dziś i nasze E-mail firmy {[email protected]} Pełne nazwy: Kraj: Stan: Wymagana kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Osobisty numer telefonu: Miesięczny przychód: Dziękuję Ci bardzo. [[email protected]] Pozdrowienia z ADOIF POŻYCZKI.

adoif loans ~ 2017-09-21 14:23:28

CZEŚĆ; Czy potrzebujesz pilnej pożyczki udzielamy pożyczki z gwarancją stopy procentowej 1% na spłatę długów lub Konta lub cele biznesowe? Jeśli jestem, skontaktuj się z nami dziś i nasze E-mail firmy {[email protected]} Pełne nazwy: Kraj: Stan: Wymagana kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Osobisty numer telefonu: Miesięczny przychód: Dziękuję Ci bardzo. [[email protected]] Pozdrowienia z ADOIF POŻYCZKI.

adoif loans ~ 2017-09-21 14:23:41

CZEŚĆ; Czy potrzebujesz pilnej pożyczki udzielamy pożyczki z gwarancją stopy procentowej 1% na spłatę długów lub Konta lub cele biznesowe? Jeśli jestem, skontaktuj się z nami dziś i nasze E-mail firmy {[email protected]} Pełne nazwy: Kraj: Stan: Wymagana kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Osobisty numer telefonu: Miesięczny przychód: Dziękuję Ci bardzo. [[email protected]] Pozdrowienia z ADOIF POŻYCZKI.

Pani Patricia Kingsman ~ 2017-09-22 15:28:45

ZAPRASZAMY DO PATRICIA KINGSMAN [email protected] naszym celem jest zapewnienie Doskonałej Profesjonalnej Usługi. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, po edukację, po wyjątkowe zakupy Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidujące zadłużenie, pożyczki firmowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki zabezpieczone na zabezpieczenie hipoteczne, pożyczki bez zabezpieczenia, pożyczki hipoteczne, kredyty na wypłaty pożyczki, pożyczki studenckie, kredyty komercyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, Pożyczki na rozwój, pożyczki na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% za nieważność dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: [email protected] Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce; INFORMACJE O BOCZNIE 1) Pełna nazwa: 2) Kraj: 3) adres: 4) Państwo: 5) Płeć: 6) Stan cywilny: 7) Zawód: 8) Numer telefonu: 9) Miesięczny dochód: 10) Obok Kin: 11) Kwota kredytu potrzebna: 12) Czas trwania kredytu: 13) Cel pożyczki: 14) konkretna data, w której potrzebna jest pożyczka: Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: [email protected] Z poważaniem, Pani Patricia Kingsman [email protected] Czekamy na Ciebie od ASAP Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Pani Patricia Kingsman ~ 2017-09-22 15:28:51

Nazywam się Pani Patricia Kingsman Jesteśmy nowym pożyczkodawcą pożyczkodawcy z roku 2017 i chcemy pomóc każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5 000 000,00 zł, a także udzielamy pożyczek w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam e-maila na adres: [email protected], tak aby Twoja transakcja pożyczki mogła się odbyć teraz będziesz z twoją pożyczką w ciągu najbliższych 24 godzin jest to szybki transfer i jest bezpieczna bez zwłoki. Tak więc e-mail: [email protected] jeśli jesteś zainteresowany E-mail: [email protected]

Pani Patricia Kingsman ~ 2017-09-22 15:29:04

Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected]

Pani Patricia Kingsman ~ 2017-09-22 15:29:58

OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected] Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu od wakacji, edukacji, do unikalnych zakupów. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected] Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: Planowanie biznesowe, Finanse handlowe i inwestycyjne, Nieruchomości i hipoteki, Pożyczki konsolidacyjne, pożyczki firmowe, pożyczki prywatne, kredyty refinansujące w domu z niską stopą procentową w wysokości 2,00% za anulowanie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected] OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: [email protected] Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce; - Pełne imię: - Potrzebna kwota kredytu: - Czas trwania kredytu: - Cel pożyczki: - Miasto / Kraj: - Telefon: - Jak o nas usłyszałeś: Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: [email protected] Z poważaniem, Pani Patricia król Czekamy na Ciebie od ASAP Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: [email protected]

AUREL ~ 2017-10-05 13:27:35

¿Está sufriendo financieramente o necesita un dinero urgente para pagar sus cuentas? Y quieres correr el riesgo de transformar tu propia vida. Trate de obtener su tarjeta de ATM en blanco hoy y estar entre los afortunados que se benefician de esta tarjeta. Esta tarjeta de cajero automático está establecida capaz de hackear en cualquier cajero automático en cualquier parte del mundo. Tengo que saber acerca de esta tarjeta de cajero automático en blanco cuando estaba buscando trabajo en línea hace un mes. Realmente ha cambiado mi vida por siempre y ahora puedo decir que soy rico porque soy un testimonio vivo. Cuanto menos dinero recibo en un día con esta tarjeta es de 20.000 €. Incluso ahora y luego mantener el bombeo de dinero en mi cuenta. Aunque la tarjeta es ilegal pero no hay riesgo de ser atrapado. Está programado de tal manera que no se puede rastrear y también tiene una técnica que hace imposible que la cámara de CCTV lo detecte al usarlo. Para más detalles sobre cómo obtener el suyo, póngase en contacto con [email protected]

Dante ~ 2017-10-22 15:26:18

Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić rachunki i długów? jeśli tak, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected], aby uzyskać więcej informacji Dante Paola

Pożyczki Private Trust ~ 2017-10-25 00:23:29

Dobry dzień Pożyczki Private Trust, udzielamy kredytów bez odczucia i przy niskim oprocentowaniu 0f 1,5%. Pożyczka Private Trust jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Oferujemy różne kredyty.     Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy. Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij nam e-maila na adres [email protected]

Pożyczki Private Trust ~ 2017-10-25 00:23:37

Dobry dzień Pożyczki Private Trust, udzielamy kredytów bez odczucia i przy niskim oprocentowaniu 0f 1,5%. Pożyczka Private Trust jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Oferujemy różne kredyty.     Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy. Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij nam e-maila na adres [email protected]

Rosita Kugere ~ 2017-11-01 14:54:23

Jak mam pożyczkę z wiarygodnej firmy pożyczkowej ([email protected]) Witam wszystkich, Nazywam się Rosita Kugere, jestem z Stanów Zjednoczonych, jestem tutaj, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, jak dostałem pożyczkę od firmy James Peterson World Loans Company {([email protected])} po zastosowaniu Dwa razy z wielu pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich kredyt był prawdziwy i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel mnie nie przedstawiłby pana James Peterson World Loans Company, który obiecał mi pomóc pożyczka mojego pragnienia, a on naprawdę tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem pana Jamesa Petersona, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że nadal istnieje wiele dobrych kredytodawców z dobrym sercem, ale radziłbym tam poszukać szybkiego i wiarygodnego pożyczkodawcy pożyczkodawcy, aby skontaktować się z James Peterson World Loans Company, jego dbałością i zrozumieniem. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansowania projektów, więc możesz skontaktować się z James Peterson World Loans Company dzisiaj. jego adres e-mail ([email protected]) Dzięki i niech Bóg ci błogosławi.

Ketesha Frank ~ 2017-11-01 21:29:25

Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu, aby zeznawać, jak mam pożyczkę od JOHN WILLIAMS Loan Company {([email protected])} po zastosowaniu Dwa razy z różnych kredytodawcy pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcy tu na tym forum, myślałem, że ich pożyczanie było prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel nie przedstawił mnie do pana JOHN WILLIAMS Loan Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką moje pragnienie i on naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem JOHN WILLIAMS, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych kredytodawców, ale radziłbym spróbować pana JOHN WILLIAMS Loan Company, jego troski i zrozumienia. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z panem JOHN WILLIAMS Loan Company jego adresem e-mail jest ([email protected])

[email protected] ~ 2017-11-02 22:59:55

Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

Rex Kelvin ~ 2017-11-04 06:44:20

Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, musisz napisać do nas na e-mailu poniżej. Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem nakłaniającym dawców nerek. Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na [email protected] Irrua Specialist Teaching Hospital.

hermes ~ 2017-11-09 13:02:41

Cześć wszystkim, Jestem pożyczkodawcą prywatnym z Federacji Poznańskiej, rzetelnym, rzetelnym pożyczający; Pożyczam firmom i osobom prywatnym na całym świecie na niska i przystępna stopa procentowa w wysokości 2%. Jeśli odmówiono ci pożyczki przez bankowa instytucja finansowa z jednego lub więcej powodów, lub Jesteś finansowo ściśnięte w poszukiwaniu pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, kredytu hipotecznego, samochodu pożyczki, pożyczki studenckie, pożyczki konsolidacyjne, niezabezpieczone pożyczki i przedsięwzięcia kapitał ? Jesteś w odpowiednim miejscu dla swojej pożyczki Rozwiązania Jeśli jesteś zainteresowany w sprawie oferty kredytowej, prosimy o kontakt w Poznan Federation pocztą elektroniczną: ([email protected]) http://privatelanders12.wixsite.com/loan Telefon NUMBER: +1 (323) 989-9329 Z poważaniem, Pani Linda Robert.

Thomas Hoffman ~ 2017-11-10 11:36:45

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na Boże Narodzenie lub z innego dobrego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami teraz pod adresem [email protected], podając poniższe szczegóły, abyśmy mogli kontynuować. Nazwa: Kraj: Stan: Zawód: Kwota kredytu: Czas trwania pożyczki: Cel pożyczki: Numer telefonu: Dziękuję, gdy czekam na twoją najkrótszą odpowiedź. Z poważaniem. Pan Thomas Hoffman.

Elena ~ 2017-11-15 05:50:32

Drogi Pożyczyć Poszukiwacze!! Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: [email protected] Nazwa: Wymagana kwota pożyczki: Czas trwania pożyczki: Numer telefonu komórkowego: Dziękuję i niech Bóg błogosławi PEWNOŚĆ SIEBIE Elena

B.Rosa ~ 2017-11-15 08:23:45

Witamy w Worldbirdloan Company (spersonalizowana usługa dla wszystkich Potrzeby finansowe) Oferujemy pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu 2%, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacyjne zadłużenie, przedsięwzięcie Capital Loan, Business Loan, Educational Loan, Home Loan and Loan for Any Powód i pilne potrzeby! z maksymalnym czasem trwania 30 lat. Aby mieć Czy zostałeś odrzucony przez bank? Czy masz zły kredyt? Masz niezapłacone rachunki Masz długi? Czy potrzebujesz założyć firmę? Troska nie więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować ci pożyczkę o niskim oprocentowaniu. Nasza pożyczka waha się od 5 000 USD (pięć tysięcy USD) do 50 000 000 USD. (Pięćdziesiąt milionów dolarów amerykańskich). Pożyczyliśmy również od USA DOLLARS EURO i POUNDS .. KONTAKT: [email protected] LUB WEJŚCIE: +4407577734835

[email protected] ~ 2017-11-23 05:51:49

Dear Applicant, Do you seek funds to pay off Credits and Debts? [email protected] ( [email protected] ) is here to put a stop to your financial problems. We offer all kinds of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We give out loan with an Interest rate of 1.00%. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) Please Fill the Application Form Below: - Complete Name: - Loan amount needed: - Loan Duration: - Purpose of loan: - City / Country: - Telephone: - How Did You Hear About Us: If you are interested to get a loan then kindly write us with the loan requirement. Please, contact us for more information: [email protected] ( [email protected] )

[email protected] ~ 2017-11-23 05:51:54

Dear Applicant, Do you seek funds to pay off Credits and Debts? [email protected] ( [email protected] ) is here to put a stop to your financial problems. We offer all kinds of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We give out loan with an Interest rate of 1.00%. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) Please Fill the Application Form Below: - Complete Name: - Loan amount needed: - Loan Duration: - Purpose of loan: - City / Country: - Telephone: - How Did You Hear About Us: If you are interested to get a loan then kindly write us with the loan requirement. Please, contact us for more information: [email protected] ( [email protected] )

[email protected] ~ 2017-11-23 05:52:13

Are you a business man or woman? Are you in any financial mess or Do you need funds to start up your own business? Do you need a loan to start a nice Small Scale and medium business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital loan from local banks and other financial institutes?. Interested applicants should Contact us via email: [email protected] ( [email protected] ) [email protected]

jose dennison ~ 2017-11-24 07:07:46

Szanowni Państwo   Szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki na dom, auto   pożyczka, pożyczka studencka, pożyczka konsolidacyjna, niezabezpieczona pożyczka, przedsięwzięcie   kapitał etc ... LUB Gdy odmówiono ci pożyczki przez bank lub jakąkolwiek inną instytucję finansową   instytucji z jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu   Twoje rozwiązania kredytowe!   Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym na poziomie   niskie i przystępne zainteresowanie   stawka 2%.   Zainteresowany? Skontaktuj się z nami w sprawie dalszego przetwarzania pożyczki i   transfer w ciągu 48 godzin;   SZCZEGÓŁY APLIKACJI   Nazwa   Data urodzenia :   Płeć:   Stan cywilny:   Adres:   Miasto:   Stan / prowincja:   Kod pocztowy / pocztowy:   Kraj:   Telefon:   E-mail:   Stanowy cel pożyczki:   Kwota kredytu:   Czas trwania pożyczki:   Dochód netto miesięczny. Wyślij do nas e-mail na adres: [email protected], a w celu uzyskania dalszych informacji o nas odwiedź nasze adresy internetowe www.dennisonloanscompany.com Dzięki i niech Bóg błogosławi Pozdrowienia, Pan Jose

jose dennison ~ 2017-11-24 07:07:53

Szanowni Państwo   Szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki na dom, auto   pożyczka, pożyczka studencka, pożyczka konsolidacyjna, niezabezpieczona pożyczka, przedsięwzięcie   kapitał etc ... LUB Gdy odmówiono ci pożyczki przez bank lub jakąkolwiek inną instytucję finansową   instytucji z jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu   Twoje rozwiązania kredytowe!   Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym na poziomie   niskie i przystępne zainteresowanie   stawka 2%.   Zainteresowany? Skontaktuj się z nami w sprawie dalszego przetwarzania pożyczki i   transfer w ciągu 48 godzin;   SZCZEGÓŁY APLIKACJI   Nazwa   Data urodzenia :   Płeć:   Stan cywilny:   Adres:   Miasto:   Stan / prowincja:   Kod pocztowy / pocztowy:   Kraj:   Telefon:   E-mail:   Stanowy cel pożyczki:   Kwota kredytu:   Czas trwania pożyczki:   Dochód netto miesięczny. Wyślij do nas e-mail na adres: [email protected], a w celu uzyskania dalszych informacji o nas odwiedź nasze adresy internetowe www.dennisonloanscompany.com Dzięki i niech Bóg błogosławi Pozdrowienia, Pan Jose

jose dennison ~ 2017-11-24 07:08:04

Szanowni Państwo   Szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki na dom, auto   pożyczka, pożyczka studencka, pożyczka konsolidacyjna, niezabezpieczona pożyczka, przedsięwzięcie   kapitał etc ... LUB Gdy odmówiono ci pożyczki przez bank lub jakąkolwiek inną instytucję finansową   instytucji z jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu   Twoje rozwiązania kredytowe!   Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym na poziomie   niskie i przystępne zainteresowanie   stawka 2%.   Zainteresowany? Skontaktuj się z nami w sprawie dalszego przetwarzania pożyczki i   transfer w ciągu 48 godzin;   SZCZEGÓŁY APLIKACJI   Nazwa   Data urodzenia :   Płeć:   Stan cywilny:   Adres:   Miasto:   Stan / prowincja:   Kod pocztowy / pocztowy:   Kraj:   Telefon:   E-mail:   Stanowy cel pożyczki:   Kwota kredytu:   Czas trwania pożyczki:   Dochód netto miesięczny. Wyślij do nas e-mail na adres: [email protected], a w celu uzyskania dalszych informacji o nas odwiedź nasze adresy internetowe www.dennisonloanscompany.com Dzięki i niech Bóg błogosławi Pozdrowienia, Pan Jose

James Roland ~ 2017-11-29 21:10:08

Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo straciłem dom i firmę z powodu złych kredytów i niespłaconych długów. Stałem się tak zdesperowany. Nie mogłem uzyskać pożyczki od Banks z powodu mojego złego kredytu, zacząłem szukać pożyczek od instytucji finansowej, ale zostałem oszukany przez dwóch (2) różnych pożyczkodawców moich ostatnich pieniędzy (6000 €). Pewnego dnia moja żona widziała tak wiele zeznań na temat tej wspaniałej firmy JOAN NORMA LOAN COMPANY LTD ([email protected]) online. Opowiedziała mi o firmie, ale nigdy nie byłem zainteresowany z powodu moich wcześniejszych doświadczeń, ale nie wiedziałem, że moja żona złożyła wniosek o pożyczkę w wysokości 75 000 EUR od Spółki. W ciągu 48 godzin otrzymałem od banku wiadomość, że firma zaksięgowała na moim koncie kwotę pożyczki. Teraz moja firma jest ponownie produkowana, a moje długi zostały spłacone. Możesz również skontaktować się z firmą za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected]

mark ~ 2017-11-30 08:43:22

Oferujemy kredyty prywatne, komercyjne i osobiste o bardzo niskim rocznym oprocentowaniu wynoszącym zaledwie 2% w okresie rocznym do 50 lat w dowolnym miejscu na świecie. Oferujemy pożyczki od 5000 do 100 milionów USD. Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, ponieważ maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Czy tracisz w nocy sen, martwiąc się, jak uzyskać prawowitego pożyczkodawcę? Czy gryzisz paznokcie szybko? Zamiast uderzać w ciebie, skontaktuj się teraz z Mark Home Loan (Loan Services), specjalistami, którzy pomagają powstrzymać złe kredyty historyczne, aby znaleźć rozwiązanie, że zwycięstwo jest naszą misją. E-mail: [email protected] Wnioskodawcy muszą wypełnić formularz wniosku po otrzymaniu pożyczki: WNIOSEK O POŻYCZKĘ Twoje imię i nazwisko * Twój email * Twój numer telefonu * Twój adres * Twoje miasto * Stan / Prowincja * kraj * Seks * Data urodzenia * Mieć konto? * Złożyłeś już wcześniej wniosek? * Potrzebna kwota pożyczki * Długość pożyczki * Cel pożyczki * Czy ubiegasz się w jakiejkolwiek firmie pożyczkowej przed * Wyślij mi zeskanowaną kopię swojego dokumentu tożsamości: * E-mail pożyczkodawcy: [email protected] pozdrowienia, PanMark Moel. [email protected]

MarlenaN ~ 2017-11-30 13:38:09

Zapraszam wszystkie opiekunki/opiekunów na grupę z ciekawymi ofertami pracy w branży. Pozdrawiam, Marlena.

Fred Joseph ~ 2017-12-05 23:14:40

Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc tym, którzy potrzebują pożyczki, z 2% odsetkami, więc wróć do nas. Czekam na twoją aktualizację w tej sprawie. Dziękujemy za poświęcony czas i zrozumienie! Więc wróć do naszego [email] [email protected]

Perez ~ 2017-12-07 12:30:25

Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub na spłatę rachunków? Czy masz niski poziom? ocena kredytowa i trudno jest uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków / inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania z dowolnego powodu, np. * Kredyty samochodowe * Pożyczki na nieruchomości * Pożyczki biznesowe * Inne pożyczki * Linia kredytowa * Karta Master       Uwaga: Wydajemy pożyczkę tylko za 3% stopy procentowej rocznie. Email> [email protected] WhatsApp> +2348107393284

Pan Walter ~ 2017-12-19 06:26:44

Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Możemy pomóc! Masz teraz kłopoty lub masz kłopoty? W ten sposób dajemy ci możliwość rozwoju nowych rozwiązań. Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany pomagać ludziom, którzy próbują dać im szansę. Każdy zasługuje na drugą szansę, a ponieważ rząd się nie powiedzie, będą musieli pochodzić od innych. Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia. Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej. Nie czekaj i komentuj tego postu. Wpisz kwotę, o którą chcesz poprosić, a my skontaktujemy się z Tobą, korzystając ze wszystkich opcji. skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem ([email protected]) Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Możemy pomóc!

Walter ~ 2017-12-19 06:26:54

Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Możemy pomóc! Masz teraz kłopoty lub masz kłopoty? W ten sposób dajemy ci możliwość rozwoju nowych rozwiązań. Jako bogaty człowiek czuję się zobowiązany pomagać ludziom, którzy próbują dać im szansę. Każdy zasługuje na drugą szansę, a ponieważ rząd się nie powiedzie, będą musieli pochodzić od innych. Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojrzałość ustalamy w drodze wzajemnego porozumienia. Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej. Nie czekaj i komentuj tego postu. Wpisz kwotę, o którą chcesz poprosić, a my skontaktujemy się z Tobą, korzystając ze wszystkich opcji. skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem ([email protected]) Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Możemy pomóc!

Sajal ~ 2017-12-30 19:49:21

Witajcie, moi ludzie, jestem Sajalem i obywatelem Polski, cierpiałem wcześniej pod względem kredytowym, ale dziś jestem tak szczęśliwy, że firma o nazwie Stella Rene Loan Firm pomoże mi dzisiaj uzyskać kredyt, a ja przekazuję i instruuję, jak mi powiedziano do zrobienia i dzisiaj po prostu dostaję swój kredyt w wysokości 900 000 PLN i jestem bardzo szczęśliwy, a jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z tym e-mailem poniżej {[email protected]}, jest bezpieczna i bezpieczna dla biznesu i innych kredytów dla bezpiecznego życia tutaj odpowiedź na wszystkie nasze problemy kredytowe, więc skontaktuj się dzisiaj z CEO i zdobądź własny kredyt, a ja będę tutaj, czekając, aby usłyszeć twoje dobre świadectwo, postępuj zgodnie z instrukcjami, jak jesteś kierowany i na pewno będziesz miał pożyczkę, ponieważ mam przez to przeszedłem i kredyt jest prawdziwy, dziękuję i niech Bóg błogosławi Stellę Rene za pomoc w przyznaniu mi kredytu dzisiaj. Sajal

Sajal ~ 2017-12-30 19:49:21

Witajcie, moi ludzie, jestem Sajalem i obywatelem Polski, cierpiałem wcześniej pod względem kredytowym, ale dziś jestem tak szczęśliwy, że firma o nazwie Stella Rene Loan Firm pomoże mi dzisiaj uzyskać kredyt, a ja przekazuję i instruuję, jak mi powiedziano do zrobienia i dzisiaj po prostu dostaję swój kredyt w wysokości 900 000 PLN i jestem bardzo szczęśliwy, a jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z tym e-mailem poniżej {[email protected]}, jest bezpieczna i bezpieczna dla biznesu i innych kredytów dla bezpiecznego życia tutaj odpowiedź na wszystkie nasze problemy kredytowe, więc skontaktuj się dzisiaj z CEO i zdobądź własny kredyt, a ja będę tutaj, czekając, aby usłyszeć twoje dobre świadectwo, postępuj zgodnie z instrukcjami, jak jesteś kierowany i na pewno będziesz miał pożyczkę, ponieważ mam przez to przeszedłem i kredyt jest prawdziwy, dziękuję i niech Bóg błogosławi Stellę Rene za pomoc w przyznaniu mi kredytu dzisiaj. Sajal

Sajal ~ 2017-12-30 19:49:21

Witajcie, moi ludzie, jestem Sajalem i obywatelem Polski, cierpiałem wcześniej pod względem kredytowym, ale dziś jestem tak szczęśliwy, że firma o nazwie Stella Rene Loan Firm pomoże mi dzisiaj uzyskać kredyt, a ja przekazuję i instruuję, jak mi powiedziano do zrobienia i dzisiaj po prostu dostaję swój kredyt w wysokości 900 000 PLN i jestem bardzo szczęśliwy, a jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z tym e-mailem poniżej {[email protected]}, jest bezpieczna i bezpieczna dla biznesu i innych kredytów dla bezpiecznego życia tutaj odpowiedź na wszystkie nasze problemy kredytowe, więc skontaktuj się dzisiaj z CEO i zdobądź własny kredyt, a ja będę tutaj, czekając, aby usłyszeć twoje dobre świadectwo, postępuj zgodnie z instrukcjami, jak jesteś kierowany i na pewno będziesz miał pożyczkę, ponieważ mam przez to przeszedłem i kredyt jest prawdziwy, dziękuję i niech Bóg błogosławi Stellę Rene za pomoc w przyznaniu mi kredytu dzisiaj. Sajal

queeneth loans ~ 2018-01-03 05:58:30

PILNA OFERTA KREDYTÓW PRAWNYCH JUŻ TERAZ: ([email protected]) Szukasz pożyczki biznesowej? pożyczka osobista, kredyt mieszkaniowy, samochód pożyczki, pożyczki studenckie, pożyczki konsolidacyjne zadłużenie, pożyczki niezabezpieczone, przedsięwzięcie kapitał itd. .. Czy też odmówiono ci pożyczki przez bank lub instytucja finansowa z dowolnego powodu. Jesteśmy prywatnymi pożyczkodawcami, pożyczamy dla firm i osób fizycznych o niskim oprocentowaniu po przystępnej cenie 2% stopy procentowej. jeśli jesteś zainteresowany pożyczką? Skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem ([email protected]) i dzisiaj otrzymaj pożyczkę. WhatsApp: +2348062209818

Rob ~ 2018-01-07 10:28:10

cześć Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mieć problem finansowy i potrzebować rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i zabezpieczenia są czymś, o co klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale, wprowadziliśmy tę różnicę w przemysł pożyczkowy. Możemy zorganizować pożyczkę w przedziale od 1000 $ do 5.000.000,00 $ tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową reakcję na to E-mail 1: ([email protected]) E-mail 2: ([email protected]) Nasze usługi obejmują: 1) Konsolidacja długów 2) Drugi kredyt hipoteczny 3) Pożyczki dla przedsiębiorstw 4) Pożyczki osobiste 5) Pożyczki międzynarodowe 6) Pożyczki wszelkiego rodzaju 7) Pożyczka rodzinna E.T.C NASZA WIZJA Być wiodącym i preferowanym pożyczkodawcą na całym świecie NASZA MISJA Aby zapewnić innowacyjną i przystępną pożyczkę oraz dobre usługi, które maksymalizują wartości dla interesariuszy. Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko co musisz zrobić Daje nam dokładnie to, czego chcesz, a na pewno spełnimy Twoje marzenie spełnić się. FIRMA FINLANDIA FIRMY MIDLAND mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe firmy finansowe instytucje, bo mamy nieograniczony kapitał. W celu uzyskania dalszych szczegółów pozyskując pożyczkę skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast. Informacje kontaktowe firmy Kontaktowy adres e-mail: ([email protected]) Kontaktowy adres e-mail: ([email protected])

Rob ~ 2018-01-07 10:28:32

cześć Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mieć problem finansowy i potrzebować rozwiązania tego problemu. Kwestia kredytu i zabezpieczenia są czymś, o co klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale, wprowadziliśmy tę różnicę w przemysł pożyczkowy. Możemy zorganizować pożyczkę w przedziale od 1000 $ do 5.000.000,00 $ tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową reakcję na to E-mail 1: ([email protected]) E-mail 2: ([email protected])

Pan Ken James ~ 2018-01-07 19:23:35

Dobry dzień. Czy potrzebujesz pilnego kredytu finansowego? Bardzo szybki i bezpośredni przelew na konto bankowe Spłata rozpoczyna się osiem miesięcy po otrzymaniu rachunku bankowego. Niskie oprocentowanie 2% Długoterminowa spłata (1-30 lat) Wysokość Elastyczna, a następnie miesięczna płatność. Jak długo będzie finansowany? Po złożeniu wniosku Możesz otrzymać wstępną odpowiedź za mniej niż 24 godziny finansowania w 72-96 godzin po otrzymaniu informacji, których potrzebują. Imię : Kraj: Numer telefonu : Kwota potrzebna jako pożyczka: czas trwania pożyczki: Cel pożyczki : Czy ubiegałeś się o pożyczkę online przed (tak lub nie) E-mail; [email protected] Pan Ken James

AZRA ISHAQUE ~ 2018-01-10 15:23:14

We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable of taking up time bound transactions. FOR LEASING OF BG/SBLC MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M LEASING FEE = 4%+2% FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC PRICE = 32%+2% MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding: For further details contact us with the below information. Contact name: Azra Ishaque Email : [email protected] Skype : lintel.financialservicesplc

Pan Dan Peter ~ 2018-01-11 19:45:34

Cześć wszystkim,   Nazywam się Mrs Susan Donald i życie jest warte życia wygodnie teraz dla mnie i mojej rodziny teraz i każdego dnia mojego życia teraz, siadam i uśmiecham się i dziękuję BOGU za uratowanie nas, ponieważ jestem matką trojga dzieci i mojego męża napotkał w przeszłości straszny wypadek, który spowodował poważne uszkodzenie rdzenia kręgowego, które uniemożliwiło mu stanięcie, chodzenie lub pracę, a jego lekarze stwierdzili, że musi przejść przez niego delikatną operację, aby móc znowu chodzić i nie mogliśmy sobie pozwolić na rachunki za jego operację, a jego lekarstwa kosztują nas tyle tygodniowo, a ja od zawsze jestem odpowiedzialny za utrzymanie rodziny, a życie było tak ciężkie i do tego stopnia, że ​​nie mamy funduszy na nasz czynsz chcieliśmy zostać wyeksmitowanym z naszego domu przez naszego właściciela i czuliśmy się tak strasznie, że ledwo mogliśmy jeść do pewnego bardzo wiernego dnia, przeglądałem odpowiedzi yahoo i spotkałem pożyczkodawcę, pana Dana Petera, który udziela pożyczek w przystępnej cenie oceń i mam słyszeliśmy o tak wielu oszustwach w Internecie, ale w tej rozpaczliwej sytuacji nie miałem wyboru, jak spróbować, a co zaskakujące, to wszystko było jak sen, otrzymałem pożyczkę w wysokości 82 000 USD i zapłaciliśmy nasz czynsz i nie Zostaliśmy wyeksmitowani z naszego domu, a mój mąż odbył operację i dziękuję Bogu, że jest w porządku, może chodzić i pracuje, a ciężar jest już tak duży i że możemy dobrze się odżywiać, a moja rodzina jest dziś szczęśliwa i powiedziałem do siebie. że będę krzyczeć głośno do świata cudów BOGA do mnie przez tego BOGA obawiając się pożyczkodawcy Pana Dana Petera i ja doradzę każdemu w prawdziwej i poważnej potrzebie pożyczki, aby skontaktować się z BOGIEM, obawiając się pożyczkodawcy przez [email protected]

Pan Dan Peter ~ 2018-01-11 19:45:46

Cześć wszystkim,   Nazywam się Mrs Susan Donald i życie jest warte życia wygodnie teraz dla mnie i mojej rodziny teraz i każdego dnia mojego życia teraz, siadam i uśmiecham się i dziękuję BOGU za uratowanie nas, ponieważ jestem matką trojga dzieci i mojego męża napotkał w przeszłości straszny wypadek, który spowodował poważne uszkodzenie rdzenia kręgowego, które uniemożliwiło mu stanięcie, chodzenie lub pracę, a jego lekarze stwierdzili, że musi przejść przez niego delikatną operację, aby móc znowu chodzić i nie mogliśmy sobie pozwolić na rachunki za jego operację, a jego lekarstwa kosztują nas tyle tygodniowo, a ja od zawsze jestem odpowiedzialny za utrzymanie rodziny, a życie było tak ciężkie i do tego stopnia, że ​​nie mamy funduszy na nasz czynsz chcieliśmy zostać wyeksmitowanym z naszego domu przez naszego właściciela i czuliśmy się tak strasznie, że ledwo mogliśmy jeść do pewnego bardzo wiernego dnia, przeglądałem odpowiedzi yahoo i spotkałem pożyczkodawcę, pana Dana Petera, który udziela pożyczek w przystępnej cenie oceń i mam słyszeliśmy o tak wielu oszustwach w Internecie, ale w tej rozpaczliwej sytuacji nie miałem wyboru, jak spróbować, a co zaskakujące, to wszystko było jak sen, otrzymałem pożyczkę w wysokości 82 000 USD i zapłaciliśmy nasz czynsz i nie Zostaliśmy wyeksmitowani z naszego domu, a mój mąż odbył operację i dziękuję Bogu, że jest w porządku, może chodzić i pracuje, a ciężar jest już tak duży i że możemy dobrze się odżywiać, a moja rodzina jest dziś szczęśliwa i powiedziałem do siebie. że będę krzyczeć głośno do świata cudów BOGA do mnie przez tego BOGA obawiając się pożyczkodawcy Pana Dana Petera i ja doradzę każdemu w prawdziwej i poważnej potrzebie pożyczki, aby skontaktować się z BOGIEM, obawiając się pożyczkodawcy przez [email protected]

Preston Ivan ~ 2018-01-13 01:16:28

Czy potrzebujesz finansowania? Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej? Czy chcesz refinansować swoją firmę? Nasza firma służy pomocą. Dajemy pożyczkę każdej osobie i firmie po 3% oprocentowaniu. Odpowiedz nam teraz na: [email protected], aby uzyskać więcej informacji. Mam nadzieję, że wkrótce skontaktuję się z Tobą przez [email protected]

JOSHUA ERB ~ 2018-01-14 08:48:30

Cześć, jestem Joshua. W 2017 roku zrobiłem coś, co zmieniło moje życie na lepsze finansowo. Dwa miesiące po roku 2017 straciłem większość aktywów z powodu wybuchu pożaru w moim sklepie, w wyniku czego straciłem wszystkie długi. Potrzebowałem do 20000 $, aby odzyskać, otrzymanie pożyczki było poza moimi opcjami, które już pożyczyłem za dużo od mojego banku i dwóch firm pożyczkowych. Byłem zdruzgotany, gdy przyjaciel dał mi e-mail do kontaktu, mówiąc, że mogą mi pomóc z potrzebną mi ilością, byli hakerami. Na początku zignorowałem, ponieważ wcześniej znałem wszystkich tych ludzi i nie chciałem zostać oszukanym, ale nie było nikogo, do kogo mógłbym się zwrócić, więc wysłałem e-mail. Odpowiedzieli i dali mi dostępne pakiety, powiedziałem im, że potrzebuję 20000 $, powiedzieli mi szczerze, że plan nie był dostępny do następnego weekendu, więc musiałem czekać. Wreszcie! Było dostępne, ale powiedzieli, że najpierw muszę zapłacić za usługi, Cholera! Mam problemy z zaufaniem. Nie było mowy, żebym wysłał kwotę za coś, czego nie byłem pewien, więc zdałem. Dwa dni później, kiedy zobaczyłem swój status, musiałem do nich wracać. Powiedziałem im, że chcę wypróbować najpierw z najniższą kwotą, zapłaciłem im 200 $ za 2500 $, aw ciągu 3 godzin byłem w kasie western union. Poważnie! Byłem wstrząśnięty! Potem poszedłem dalej i zamówiłem 20000 $ i zapłaciłem im żądaną opłatę, następnego dnia wypłacałem pieniądze wiele razy, ponieważ wszyscy wiecie, że była ograniczona kwota, którą można było wypłacić w danym momencie. Od tamtej pory robię z nimi interesy i od tego momentu nie żałuję tego. Czuję się dobrze. Ty też chcesz dostać pieniądze, wyślij je teraz pocztą elektroniczną; [email protected] Cieszysz się, że to zrobiłeś. Adiós ludzie i GOODLUCK.

CANADA BUSINESS GROUP ~ 2018-01-14 08:52:45

W tym okresie CANADA BUSINESS GROUP uczestniczy w programie pomocy finansowej, udzielając pożyczek wszystkim zainteresowanym osobom i firmom na całym świecie. Czy odmówiono ci kredytu przez banki z powodu złej oceny kredytowej, czy też próbowałeś uzyskać pożyczki w innym miejscu i rozczarowałeś się, lub musisz założyć firmę, ale twój kapitał to za mało? Złóż wniosek o pożyczkę na obecnym poziomie, podczas gdy ten program pomocy finansowej nadal trwa. Wyślij wszystkie aplikacje do tego e-maila; [email protected]

Dodaj swój komentarz

124 komentarzy